Ztráta čichu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jezika
Nováček 13 příspěvků 23.05.14 20:40
Ztráta čichu

Ahoj, už je to týden, co nic necítím. Dokud to člověk nezažije, tak nepochopí, jak je čich důležitý a že ho potřebuje hlavně na rozpoznání pachů /zkažené jídlo/ atd. Ztratila jsem k tomu ještě chuť a je to opravdu dost omezující. Vonět jsem se nepřestala, ale necítím vůbec nic, aspoň jsem se utvrdila v tom, že se voním i pro okolí:) Naštěstí je to jen dočasné a je to způsobeno zánětem nějaké čichové dutiny. Dneska jsem ucítila lehký závan aviváže a byla jsem šťastná, že cítím alespoň něco a snad se to bude už jen lepšit :D Mám kamarádku, která po úrazu ztratila čich a upřimně jí teda lituju. Zažili jste to někdy? A jak jste se cítili? :mrgreen:

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 78 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

llustrnka
Parfémová maniačka 565 příspěvků 23.05.14 21:26

@jezika to musí byt hrozne, najma pre aromacku :mrgreen: ja mam problemy s dychanim vseobecne, raz som nevylezala nejaku chripku a odvtedy sa mi zle dycha…dycham tak na pol dierky…ale odkedy sa intenzivne venujem svojim cuchovym bunkam, tak mam aj vacsi cit pre vone, a to nesrandujem :) som toho nazoru, ze zmyslove organy su vycvicitelne :mrgreen:

Na poličce 29 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 3 parfémy

llustrnka
Parfémová maniačka 565 příspěvků 23.05.14 21:28

preto aj zmyslovo handicapovani ludia - nepocujuci, nevidiaci…maju nejaky iny zmysel dost rozvinuty, kompenzuje to ten strateny - napr. kto nevidi, tak super pocuje alebo vnima vone. :)

Brigancia
Parfémová maniačka 586 příspěvků 23.05.14 21:36

Já jsem teď chytla nějakou menší chřipku…tři dny jsem neměla chuť a čich…pro mě učiněná hrůza. Včera měla kolegyně v práci na stole položený časopis a v něm byla reklama na parfém, automaticky jsem po něm hrábla a kolegyně si ze mě dělala srandu, že když už ty svoje parfémy necítím, tak že na ně alespoň musím koukat :lol:
Nicméně, dnes ráno se mi čich konečně vrátil, tak jsem se důkladně postříkala Samsarou a spokojeně vyrazila do práce :mrgreen:
Ale tedy vůbec si nedokážu představit, že bych měla o čich přijít natrvalo :zed:

Na poličce 49 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

llustrnka
Parfémová maniačka 565 příspěvků 23.05.14 21:38

@Brigancia :mrgreen: aj „kukanie“ niekedy zazenie hlad :mrgreen:

Michinka
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 23.05.14 21:39

Já jsem jednou taky měla zánět dutin a ne, že bych úplně ztratila čich, ale téměř. Bylo to hodně nepříjemné. Tenkrát jsem samozřejmě ještě nebyla na Arome, ale vůně už jsem pochopitelně měla ráda. Ale přesně, jak říkáš, necítit jídlo a jiné pachy/vůně, je nepříjemné. Naštěstí to netrvalo dlouho,ale nepřešlo to hned po dobrání antibiotik.

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 33 odstřiků 127 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Brigancia
Parfémová maniačka 586 příspěvků 23.05.14 21:45

@llustrnka Taky si myslím ;) Jen doufám, že jsem za ty tři dny své okolí nepřidusila, protože jsem během dne přiživovala vůni pár střiky pokaždé, když jsem si řekla, že už určitě není nic cítit :lol: Ale nikdo si nestěžoval, tak asi ne :D

Eunika
sv. Parfema z Kecálburgu 5857 příspěvků 23.05.14 21:51

@Brigancia
Dnes jsem chodila po obchodech a co by jsem dala za to, kdyby jsem ten čich na ty dvě hoďky ztratila :poblion:
Nebudu to rozebírat, to patří do jiného vlákna… ;)

Na poličce 166 parfémů 18 miniatur 128 odstřiků 565 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Brigancia
Parfémová maniačka 586 příspěvků 23.05.14 21:53

@Eunika Soucítím s tebou, taky si občas říkám, že dočasná ztráta čichu by se někdy hodila :mrgreen:

Hanele12
Parfémová maniačka 573 příspěvků 23.05.14 21:58

Také jsem tuto zimu po zánětu dutin přišla úplně o čich. Lépe řečeno, něco jsem necítila vůbec a např. oblíbený sprchový olej s melounem mi tak strašně páchl, že jsem se s ním musela přestat mýt. Trvalo to asi měsíc, hrůza to byla. Teď se mi spíše stává, že v určitém období mi jako zeslábne čich. Nevím, čím to může být. Asi nepřetěžovat čichové buňky a občas je nechat odpočinout. Např. na CPO Nooru jsem se teď v těch vedrech moc těšila a ono nic, za 2 hodiny jsem ji nevnímala (jen slabounce, když jsem si přičichla k ruce) a přitom v minulém roce jsem s ní musela velmi opatrně, abych se nepřidusila (i okolí) Tak nevím. :nevim:

Na poličce 20 parfémů 1 miniatura 49 odstřiků 177 vzorků V tužebníku 11 parfémů

nausi
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 24.05.14 09:09

Moje maminka čich ztratila přibližně před 2 lety. To jí bylo 67 let. Postupně. začala si stěžovat, že necítí svůj Chanel No.5, že je to hrozný, jak to vyrábějí, už i ve Francii ( prtože parfém přicestoval s tatínkem z Fr.)..věděla jsem, že je zle..Něco cítí, třeba teď opojnej jasmín na zahradě, ale parfémy ne..

Měla jsem kamaráda, kterému vrátila čich Čínská medicína..

Nechtěla bych ztratit čich..

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Fleur  25.05.14 07:58

Ztráta čichu by pro mě byla katastrofa, očichávám snad úplně všechno :) .

nausi
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 25.05.14 09:10

@Fleur taky tak.. a třeba v Hypernově u zeleniny na mě lidi dost blbě čumí, ale co se dá dělat, já si prostě k tomu rajčeti čichnu.. očichávám i knihy, zdi.. :)

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Borealis
Parfémová maniačka 537 příspěvků 25.05.14 09:35
@Fleur píše:
Ztráta čichu by pro mě byla katastrofa, očichávám snad úplně všechno :) .

ano, přesně tak @nausi
no jasně, podle čichu přesně poznám do jaké míry je paprika pálivá či ne, jak je zralé rajče a.t.d…a podle toho vím kolik toho vzít, u jablek přesně vím jak budou chutnat, ovoce vybírám podle čichu již odpradávna

v 12 letech jsem měla úraz a poté jsem přišla částečně o čich…ale jen asi tak z 30 procent, mám pocit že se to pak mírně zlepšilo…ale stejně dodnes nemám ten čich na sto procentech toho co bejvalo před úrazem.....

ztráta nebo pokles čichu ve vyšším věku bývá, ale neměla by být úplná, ale jisté otupění čichu je dost časté, někdy i dohromady s chutí, a pak starší lidé hodně přisolují, pepří, aby to alespon pro ně nějak chutnalo

Na poličce 95 parfémů 11 miniatur 49 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Triss
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 25.05.14 10:47

Právě po šedesátce, kdy už tělo regeneraci asi dvakrát nestíhá, ztratila po nějaké hodně zlé chřipce čich moje babička. Bylo to definitivní, ani po letech čekání to nebylo lepší. Nevoněla se, hygienické návyky měla stálé a dobré před tím i po tom, ale to že jinak než podle konzistence netušila, jestli jí jahody nebo rybičkový salát, bylo hodně smutné. :(

Od té doby jsem při těch čichových pauzách souvisejících s nachlazením docela nervózní.

Na poličce 37 parfémů 6 miniatur 24 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist