Zuby moudrosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 03.11.08 12:12
Zuby moudrosti

Holky, zítra mě nejspíš čeká trhání dolní osmičky. Už mě s tím zubařka strašila před rokem, kdy byla ještě zdravá. Teď ji mám normálně zkaženou, ač se mi ostatní zuby nekazí. Zítra jdu na preventivku (po roce, já ostuda) a vím, že mě to trhání nemine. Už před tím rokem mě chtěla poslat na zubní chirurgii, protože osma není úplně vyrostlá, kouká jen ploška, navíc roste křivě a má zahnuté kořeny. Toho zákroku se bojím tak, že už dnes nemůžu nic jíst. Jaké máte zkušenosti vy?

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 03.11.08 12:15

Zkušenosti mám jen ty nejlepší (ale zubaře se jinak bojím moc) trhaly mě dva, s injekcí a ta bolela nejvíc :lol: , kořeny jsem měla taky zahnuté. Neboj nic to není a fakt to nebolí, ale přiznávám že nepříjemné to je. :cry:

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 03.11.08 12:19

Já se jinak zubaře moc nebojím, ale trhání osmy jo. Ještě navíc, když není vyrostlá. Nebýt toho, že je zkažená, tak bych se na to vykašlala (jako před tím rokem). Ale naráží mi prý i do kosti. Asi jsem to tenkrát neměla oddalovat :?

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 03.11.08 12:25

Uvidíš že to dobře dopadne. :wink:

Jinak to mi připomělo že už musím taky na kontrolu (skoro rok jsem tam nebyla :cry: ) já se bojím hodně.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 03.11.08 12:28

nevím čím to je, ale mně žádné moudráky nevyrostly :cry: když to nestihly doteď, už je asi ani očekávat nebudu :lol: na druhou stranu jsem ráda, protože většina lidí s nimi má jen a jen problémy

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 03.11.08 12:33

Aleno, záleží jestli je máš založené. Já z panoramatického rentgenu vím, že je založené mám všechny. Ale začaly mi růst teprve teď, resp. jen ten jeden (je mi 28 let). Roste už nevím kolik let a pořád ještě není úplně vyklubaný. Takže mi tam všechno zalézá a špatně se to čistí. Není divu, že se tak rychle zkazil.

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 03.11.08 12:39

Hm, tak mně taky nevyrostly, ale zákeřně číhají :evil: :evil: .
Podle RTG jsou uloženy pěkně dole pod zubama, kořeny ve vodorovné poloze, úžasné :speechless:

Podle zubařky je to tak 50 na 50, buď začnou zlobit nebo ne. Tak se modlím, nic jiného nezbývá :oops:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 03.11.08 12:39

Klubko, strach ze zubaře asi má velká většina z nás. Mně hodně pomáhá vědomí, že to bolí, teda většinou, jen tam, doma už je většinou hej. Nejvíc nás stresuje ten strach z bolesti. Ale když budeme upřímní, tak u většiny doktorů, pokud nejde o prevenci, to bolí, nejen u zubaře. Bohužel je to v hlavě. Ale z vlastní zkušenosti vím, že nejhorší je duševní bolest, ta je s náma pořád, vedle ní je zubař procházka růžovým sadem. Neboj se, vždycky to nějak dopadne, hlavně, že tě má doma kdo pohladit

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.11.08 12:40

Já už mám jenom tři… a šla jsem tam mrtvá strachy a přežila jsem :) Stolička měla taky háčky na kořenech a už jí byl jen kousek, takže s ní byla práce, ale povedlo se. Zákrok vůbec nebolí, horší je to potom, když se to probere, ale to už se dá - člověk je doma, v klídku, může se napráškovat, jíst kašičky a je šťastnej, že to má za sebou.
Neboj se toho, je to nepříjemný, ale jsou fakt horší věci…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 03.11.08 12:46

Napsat, nenapsat… S osmičkami jsem si vytrpěla jako pes :? Rostly mi vodorovně, měly zahnuté kořeny, vysekávali mi je „majzlíkem“, natekla mi polovina obličeje, v celém životě jsem jenom týden požívala prášky proti bolesti, to byl onen týden! Už je tomu asi 6 let, od té doby mám pokoj a jsem ráda, že to mám zasebou :wink:

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 03.11.08 12:47

Holky, díky za povzbuzení. Paradoxně mě uklidňuje to, že jsem za svůj zatím krátky život zažila už dost fyzické bolesti. Prostě jsem byla takový malý chcípáček. Např. v patnácti se mi zanítily nosní dutiny a já byla čtyřikrát za sebou na punkcích. Nevím, jak se to dělá dnes, ale tehdy žádná anestezie. Myslela jsem, že se zblázním bolestí. Moje mamka to kdysi absolvovala taky a řekla, ať se zubaře vůbec nebojím, že ve srovnání s tímhle to nic není. A to má se zuby pořád problémy. Jde spíš o to, že každý má s osmičkami úplně jiné zkušenosti. Někdo o trhání ani neví a mám známého, který se jim tam složil. Na druhou stranu věřím, že na zubní chirurgii jsou snad ještě zdatnější. Každopádně, strach mám, zbavit se ho neumím :(

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 03.11.08 12:49

no Jani, vidím to asi tak, že už ted můžeš přemýšlet o malém odškodnění v podobě parfémku :lol: :lol: děti taky dostávají přeci obrázek, nebo to bylo aspoň dřív :P

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 03.11.08 12:53

To není špatný nápad :) Ale momentálně mě to nechává chladnou…snad až bude po všem :?

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 03.11.08 13:18

Parfémek za statečnost, to bych v tvém případě ocenila :lol: a trhání se neboj.Dnes už to mají vychytané.Když ti to pořádně opíchá, tak nebudeš nic cítit.Než dojdeš domů, tak spolkni nějaký prášek a šup to zaspat.Držím palce :wink:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 03.11.08 13:27

Ještě jedna nepříjemnost. Jak jsem se při objednávce na prohlídku dozvěděla, moje zubařka je na rizikovém těhotenství. Takže má za sebe (prý kvalitní) zástup. Jí jsem hodně věřila, tak doufám, že tu novou vybrala na základě pečlivého uvážení. Jinak na zubní chirurgii neumrtvují prý pouze lokálně. Teď mi to řekl kolega, že to „zaspím“ :?:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist