Zvláštní příjmení, názvy

evik77 05.08.09 15:42

Zvláštní příjmení, názvy

Vždycky mě fascinovala neobvyklá příjmení, názvy vesniček. A měla jsem radost, když jsem se dozvěděla jejich vznik, původ…

Když tu posílám někomu balíček - někomu, kdo má divně znějící příjmení, nebo bydliště (nemyslím to nijak urážlivě :wink: ), chtěla bych se zeptat… Ale pak to přejdu, abych se někoho nedotkla.

Takže pokud Vám to nevadí a jste ochotny to zveřejnit: Máte v příbuzenstvu nějaké velmi zvláštní příjmení, nebo třeba i křestní jméno? Nemusí jít přímo o Vás osobně… Nebo víte o vesničce s podivným názvem? Třeba jste tudy jeli na dovolenou… A pokud můžete, přidejte i vysvětlení (je-li Vám známo). :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »

Reklama

edinka 05.08.09 16:15

Moje babička se jmenovala Věnceslava Ehrennbergerová.
Polepšila si, vdala se a děda se jmenoval - Šourek :lol:

evixx 05.08.09 16:19

… tak my máme chalupu v Uble … mám na to veršík :
my bydlíme v Uble
kořalka nám v hubě buble … oficiální vysvětléní praví něco o válce, následkem které místních obyvatel značně ubylo - „ublo“

… a můj vzdálený příbuzný se jmenuje Karel Píča
oficiální vysvětlení pro to nemám :D

Luna 05.08.09 16:22

Když jsem se měla narodit, tak prarodiče pro mě vymysleli jméno podle nějaké postavy z arabských pohádek- Darie . To by se mi líbilo se tak jmenovat a myslím, že by se to ke mně hodilo… :) Nakonec to neklaplo a mám takové to jméno, kdy nás bylo ve třídě 5 a pletly jsme se navzájem… :?

Jinak Karel Píča teda jede… :lol: :lol: :lol:

sLenka 05.08.09 16:29

já měla skvělou rehabilitační sestřičku Lenku Zajebalovou …

evik77 05.08.09 16:47
evixx píše: … a můj vzdálený příbuzný se jmenuje Karel Píča

A já myslela, že taková jména jsou jen výmysl a ve skutečnosti neexistují :lol: :lol: :lol: :lol:

Popelka 05.08.09 16:52

Když jsem byla malá,tak jsme s tátou jezdili k babičce a u ní bydlel pán,který se jmenoval Josef Půlpán.Dodnes si to pamatuju,jelikož mi to vždycky bylo divné proč se tak jmenuje,když ho není půlka :lol: :lol:

klubko 05.08.09 16:54

Šéf mi vyprávěl o dvou svých kamarádech:
Broňa Jebavá a Pepík Mrtka.
O Pepíkovi jednou psali v novinách a napsali ho s „d“ uprostřed :P

evixx 05.08.09 16:58
evik77 píše:
A já myslela, že taková jména jsou jen výmysl a ve skutečnosti neexistují :lol: :lol: :lol: :lol:

… ano, stěžoval si, že to lidem často musí doložit občankou 8)

Alena 05.08.09 17:10

eviku - super téma na zpestření!! u nás před lety pracoval pan Čůlák - že nevíte, jakou měl přezdívku :lol: :lol:

tipla bych si, že tenkrát v hluboké minulosti někdo silně ráčkoval, když vymýšlel toto jméno :D

dracatko 05.08.09 17:17
evik77 píše:

Já mám ve škole spolužačku Píčovou :-) Jména ostatních si nepamatuju, ale tohle mi utkvělo…

Luna 05.08.09 17:43

Když jsem před časem byla na srazu spolužáků ze ZŠ, nestačila jsem se divit, co za jména dali svým malým dětem…
Vede u mě Vanessa Vetchá! :roll: No, ale je to o něco lepší jak Karel Píča, to je fakt…

Oreion 05.08.09 17:50

Já jsem měla na střední skvělého spolužáka a jmenoval se Mirek Nejezchleb. :)

Popelka 05.08.09 17:56

Ještě znám Vocásek,Kurlyuk a Pitlík :lol:

Janka 05.08.09 17:58

Spolužačka mého otce se jmenovala Perla Mrkvová…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist