Zvýšený cholesterol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdenice
Parfémová maniačka 891 příspěvků 27.04.12 13:17
zvýšený cholesterol

Chci se zeptat na toto: Myslím, že se stravuji docela v duchu zdravé výživy + se trochu i hýbu a opakovaně mi naměří zvýšený cholesterol. Teď jsem dokonce vyřadila snad úplně vše, co by mohlo hodnoty zvedat. A ejhle, poslední měření je zas o něco horší / vyšší hodnoty.
Běžně známé a dostupné info pro laiky jsem si nastudovala, ale přesto se ptám, nemá někdo třeba stejný problém a ví jak na něj?????
Díky za vaše náměty/nápady/do­poručení :)

Na poličce 40 parfémů 0 miniatur 16 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 27.04.12 13:35

Muj muz je aktivni sportovec, pohybu ma az az i pri praci. Jime hodne zdrave, skoro nepije (dve piva tydne?) a kouri minimalne (dve cigarety denne). Presto ma hodnotu cholesterolu opakovane pres 9. Bere leky cca od dvaceti let. Vsichni doktori u kterych byl mu rekli to samy - je to dedicny a i kdyby se rozkrajel bude mit cholesterol jakej ma, protoze jeho krev spatne stepi tuky. Moje rady a doporuceni? Nic se nedeje, hlavni je ze zijes zdrave a hlavne hezky, neni to nijak zakerny nebo dokonce smrtelny a existujou na to spolehlivy leky. Smir se s tim a uzivej si radosti obycejnych dni ;) Zni to jako klise, ale vim jak dloooouho to trva vyrovnat se s tim.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdenice
Parfémová maniačka 891 příspěvků 27.04.12 13:48

No fajn!!! Díky :lol: , já léky neberu, zatím to řeším tou stravou.
Jen to má opačné účinky :mrgreen: . Čím zdravěji jím, tím horší výsledky.
Každopádně díky moc za podporu!!!

barbucha  27.04.12 13:50

No, že by to nebylo zákeřný, o tom by se dalo ještě diskutovat :?
Ateroskleróza… mozková příhoda… infarkt… nedokrvení ledvin - to zas za velkou legraci nepovažuju.

Nicméně, zdenice, může to být i z nervů (duševního vypětí myslím), dlouhodobýho stresu…

zdenice
Parfémová maniačka 891 příspěvků 27.04.12 13:53

ad barbucha…vím vím, ale to taky není ten případ. Teď jsem v pohodě, asi tak před 15 lety to bylo hodně blbé :mrgreen:

Luciak
Znalkyně 492 příspěvků 27.04.12 13:58

Hlavne klid :kytka:
A nepodliehat medialnej masazi… pokial nemas extremne vysoke hodnoty, nie je dovod sa obavat. A naopak, ateroskleroza, mozgova prihoda, infarkt a ladvonova nedostatocnost postihne aj ludi so standardnymi hodnotami cholesterolu.

Na jednu vec si ale dosledne dohliadni: ziadne stuzene tuky.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 24 vzorků V tužebníku 4 parfémy

zdenice
Parfémová maniačka 891 příspěvků 27.04.12 14:00

ad luciak.. mam 7,12…zt. tuky urcite ne. pouzivam oliv.olej, maslo svatecne

barbucha  27.04.12 14:01
@Luciak píše:
A naopak, ateroskleroza, mozgova prihoda, infarkt a ladvonova nedostatocnost postihne aj ludi so standardnymi hodnotami cholesterolu.

To je asi tak kvalitní argument, jako kdybys napsala že každý, kdo někdy jedl chleba, umřel :twisted:

Luciak
Znalkyně 492 příspěvků 27.04.12 14:02
@zdenice píše:
zt. tuky urcite ne. pouzivam oliv.olej, maslo svatecne

to je vyborne :potlesk: Ale masla sa sa neboj, ak mas moznost zohnat si kvalitne a nebudes si ho natierat v 1 cm vrstve ;)

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 24 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 27.04.12 14:04

@barbucha tak jasne, ale na zvyseny cholesterol existuje cela rada ucinejch leku, coz se o mnoha zakernejch nemoci rict neda. umrit muzes i na chripku

@zdenice no ony jsou prave pripady kdy to stravou proste neni - respektive nenabere to zlepseni, organismus maka a stepi a stepi a nerozstepi :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 27.04.12 14:25

Zdravá strava s cholesterolem až tak moc nesouvisí, protože stejně nikdo pořádně neví co to ta zdravá strava vlastně je. Všichni se rvou zeleninou a vynechávají chleba. Tělo je z toho vyjevené a rozhodne se pro jistotu si udržovat hladinku a pro jistotu využije každou molekulu tuku, kterou dostane protože se bojí, že mu pochybí.
Raději si chleba namažu sádlem nebo máslem, než abych to matlala margarínem, a úplně nejraši si udělám topinku a tím olivovým olejem si ji poleju.
No a pak si nedám řízek v trojobalu protože ta samotná strouhanka obsahuje víc tuku než to maso pod ní.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 27.04.12 14:27

Víte jak se říká obalit nervy tukem - no když je člověk v nějakém stresu tak zvýšený cholesterol je vyčislitelný důkaz jak moc vystresovaný člověk je.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 22755 příspěvků 27.04.12 14:54

to: @zdenice

Jsem skorovegetarián, maso jím, jen když mi ho někdo jiný „uloví“.
Možná, že by pomohl granulovaný lecithin.
Používám ho sám, výsledky krve a moči mám jako malé dítě. ;)

Na poličce 636 parfémů 131 miniatur 666 odstřiků 1013 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdenice
Parfémová maniačka 891 příspěvků 27.04.12 14:58

LECITIN jím, díky :)

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 22755 příspěvků 27.04.12 14:59
@zdenice píše:
LECITIN jím, díky :)

A 15 g denně?

Na poličce 636 parfémů 131 miniatur 666 odstřiků 1013 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist