Zvýšený cholesterol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdenice
Parfémová maniačka 888 příspěvků 27.04.12 13:17
zvýšený cholesterol

Chci se zeptat na toto: Myslím, že se stravuji docela v duchu zdravé výživy + se trochu i hýbu a opakovaně mi naměří zvýšený cholesterol. Teď jsem dokonce vyřadila snad úplně vše, co by mohlo hodnoty zvedat. A ejhle, poslední měření je zas o něco horší / vyšší hodnoty.
Běžně známé a dostupné info pro laiky jsem si nastudovala, ale přesto se ptám, nemá někdo třeba stejný problém a ví jak na něj?????
Díky za vaše náměty/nápady/do­poručení :)

Na poličce 40 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 27.04.12 13:35

Muj muz je aktivni sportovec, pohybu ma az az i pri praci. Jime hodne zdrave, skoro nepije (dve piva tydne?) a kouri minimalne (dve cigarety denne). Presto ma hodnotu cholesterolu opakovane pres 9. Bere leky cca od dvaceti let. Vsichni doktori u kterych byl mu rekli to samy - je to dedicny a i kdyby se rozkrajel bude mit cholesterol jakej ma, protoze jeho krev spatne stepi tuky. Moje rady a doporuceni? Nic se nedeje, hlavni je ze zijes zdrave a hlavne hezky, neni to nijak zakerny nebo dokonce smrtelny a existujou na to spolehlivy leky. Smir se s tim a uzivej si radosti obycejnych dni ;) Zni to jako klise, ale vim jak dloooouho to trva vyrovnat se s tim.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdenice
Parfémová maniačka 888 příspěvků 27.04.12 13:48

No fajn!!! Díky :lol: , já léky neberu, zatím to řeším tou stravou.
Jen to má opačné účinky :mrgreen: . Čím zdravěji jím, tím horší výsledky.
Každopádně díky moc za podporu!!!

barbucha  27.04.12 13:50

No, že by to nebylo zákeřný, o tom by se dalo ještě diskutovat :?
Ateroskleróza… mozková příhoda… infarkt… nedokrvení ledvin - to zas za velkou legraci nepovažuju.

Nicméně, zdenice, může to být i z nervů (duševního vypětí myslím), dlouhodobýho stresu…

zdenice
Parfémová maniačka 888 příspěvků 27.04.12 13:53

ad barbucha…vím vím, ale to taky není ten případ. Teď jsem v pohodě, asi tak před 15 lety to bylo hodně blbé :mrgreen:

Luciak
Znalkyně 492 příspěvků 27.04.12 13:58

Hlavne klid :kytka:
A nepodliehat medialnej masazi… pokial nemas extremne vysoke hodnoty, nie je dovod sa obavat. A naopak, ateroskleroza, mozgova prihoda, infarkt a ladvonova nedostatocnost postihne aj ludi so standardnymi hodnotami cholesterolu.

Na jednu vec si ale dosledne dohliadni: ziadne stuzene tuky.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 24 vzorků V tužebníku 4 parfémy

zdenice
Parfémová maniačka 888 příspěvků 27.04.12 14:00

ad luciak.. mam 7,12…zt. tuky urcite ne. pouzivam oliv.olej, maslo svatecne

barbucha  27.04.12 14:01
@Luciak píše:
A naopak, ateroskleroza, mozgova prihoda, infarkt a ladvonova nedostatocnost postihne aj ludi so standardnymi hodnotami cholesterolu.

To je asi tak kvalitní argument, jako kdybys napsala že každý, kdo někdy jedl chleba, umřel :twisted:

Luciak
Znalkyně 492 příspěvků 27.04.12 14:02
@zdenice píše:
zt. tuky urcite ne. pouzivam oliv.olej, maslo svatecne

to je vyborne :potlesk: Ale masla sa sa neboj, ak mas moznost zohnat si kvalitne a nebudes si ho natierat v 1 cm vrstve ;)

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 24 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 27.04.12 14:04

@barbucha tak jasne, ale na zvyseny cholesterol existuje cela rada ucinejch leku, coz se o mnoha zakernejch nemoci rict neda. umrit muzes i na chripku

@zdenice no ony jsou prave pripady kdy to stravou proste neni - respektive nenabere to zlepseni, organismus maka a stepi a stepi a nerozstepi :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 27.04.12 14:25

Zdravá strava s cholesterolem až tak moc nesouvisí, protože stejně nikdo pořádně neví co to ta zdravá strava vlastně je. Všichni se rvou zeleninou a vynechávají chleba. Tělo je z toho vyjevené a rozhodne se pro jistotu si udržovat hladinku a pro jistotu využije každou molekulu tuku, kterou dostane protože se bojí, že mu pochybí.
Raději si chleba namažu sádlem nebo máslem, než abych to matlala margarínem, a úplně nejraši si udělám topinku a tím olivovým olejem si ji poleju.
No a pak si nedám řízek v trojobalu protože ta samotná strouhanka obsahuje víc tuku než to maso pod ní.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 27.04.12 14:27

Víte jak se říká obalit nervy tukem - no když je člověk v nějakém stresu tak zvýšený cholesterol je vyčislitelný důkaz jak moc vystresovaný člověk je.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21136 příspěvků 27.04.12 14:54

to: @zdenice

Jsem skorovegetarián, maso jím, jen když mi ho někdo jiný „uloví“.
Možná, že by pomohl granulovaný lecithin.
Používám ho sám, výsledky krve a moči mám jako malé dítě. ;)

Na poličce 622 parfémů 130 miniatur 657 odstřiků 989 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdenice
Parfémová maniačka 888 příspěvků 27.04.12 14:58

LECITIN jím, díky :)

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21136 příspěvků 27.04.12 14:59
@zdenice píše:
LECITIN jím, díky :)

A 15 g denně?

Na poličce 622 parfémů 130 miniatur 657 odstřiků 989 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist