Acqua di Parma Colonia Assoluta (Acqua di Parma)

Unisex vůně
Rok:

2003

Složení (ověřené)

hořký pomeranč, bergamot, verbena, kardamom, červený pepř, piment, jasmín, růže, ylang-ylang, divoká orchidej, vetiver, americký cedr, bílé pižmo, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Acqua di Parma Acqua di Parma Colonia Assoluta:

Hodnocení parfému Acqua di Parma Acqua di Parma Colonia Assoluta od uživatelek 34 hodnocení

Líbí se (22)
65%
Neutrální (12)
35%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Acqua di Parma Acqua di Parma Colonia Assoluta


18.03.13

Colonia Assoluta se od Colonie VELMI podstatně liší. Colonia byla převážně zeleně citrusový unisex, jen s trochou cedrového dřevíčka, aby to nebyla nuda.
Colonia Assoluta je především mýdlová, je to surový jelen se dřevem plus kapička citrusů a trocha květin na uhlazení a aby to vypadalo luxusně. Jako taková není nepříjemná, ale ani vyloženě příjemná a není mi moc jasné, kdo by ji měl nosit.
Já jsem se v ní necítila, to mýdlo bylo takové technické a neosobní; že by se to mělo stříknout na muže…no, je to taková vůně „vymydlený muž“, tak jako Carmen od Victoria & Lucchina je vymydlená žena (magnoliovo-jasmínovým mýdlem). Ale nemůžu říct, že zrovna tohle je parfém, který bych „strašně ohromně úplně nejvíc moc“ chtěla cítit na svém muži. Nechtěla. Colonia Assoluta je jaksi odtažitá, neosobní a…není mi moc jasné, kdo by ji chtěl nosit.


28.07.12

Začátek vůně je ostře hořký, tak trochu jako směs aromatického koření v mýdle. Po chvilce, kdy již bylo možné rozeznávat jednotlivé složky, se projevil nepříjemný tón podobný magi, ale ten byl znát jen chvilku. Polévkové bylinky. Možná trochu i ten hořký pomeranč s cedrem odvedli kus své práce a přispěli k dosti výraznému začátku. Květiny jsem nevnímala jednotlivě, podle jejich druhu, ale také spíše jako směs různých květin.
Brzy vůně výrazně mění svou dosavadní tvář. Z ošklivého káčátka se stává labutí. Mírná mýdlová ostrost zůstává. Kořeněné tóny se vytrácí, ale ne zcela. Změní se jejich vzhled a místo magi tu máme skořici. Skořici smíchanou s vanilkovým cukrem, kterou tlumí ostatní složky a nedovolí ,aby toho bylo moc, ale tak decentně a akorát. Je milou a vlídnou dámou, které se jen občas ve tváři mihne přísnější, ale potřebný výraz.


05.07.12

Vôňa pánskeho holičstva 40 rokov späť. EdC.

Komentáře Acqua di Parma Acqua di Parma Colonia Assoluta

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Acqua di Parma Acqua di Parma Colonia Assoluta

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist