Blu Mediterraneo Arancia di Capri (Acqua di Parma)

Unisex vůně
Rok:

1999

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilský pomeranč, mandarinka, citron ze Sorrenta, grapefruit
SRDCE: petitgrain, maté, kardamom
ZÁKLAD: karamel, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri:

Hodnocení parfému Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri od uživatelek 88 hodnocení

Líbí se (63)
72%
Nelíbí se (2)
2%
Neutrální (23)
26%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri


30.08.16

Zkoušeno ve vedru – a byla to trefa do černého. Je to svěží vůně v tom nejlepším slova smyslu. Nepřekvapí nikterak dramatickým vývojem – od začátku až do konce vás provází citrusy. V žádném případě se však nejedná o jejich „WC gelovou“ podobu. Jsou krásně přírodní, chvílemi se více prosadí sladší pomeranč, potom vnímáte kyselejší i trochu nahořklé tóny. Další fázi malinko osladí karamel (tak jedna karamelka na litr vůně), přijde závan kardamonu a nepatrně se přiblíží nějaký živočich – ale to opravdu jenom aby se neřeklo (vždyť samotný název ostrova má svůj původ buď v řeckém kapros = kanec, divočák, případně pochází z latinského pojmenování kozla = caprease ).
Vůni bývá často vytýkáno nedostatek odvahy vydat se od vás do světa a krátká životnost - to druhé nepotvrzuji – připomněla se mi ještě při večerní sprše.
Trochu epiky na závěr - pozdní léto, rozeklané pobřeží, neklidné moře a švarný jižan po vašem boku …. :mavam:15.11.07

hlava: bergamot, šalvěj, pomeranč a citron
srdce: kardamon, Petit Grain, výtažek z máty
základ: mošus, vetiver

Tuhle vůni si vlastně vůbec nemusíte kupovat ani utrácet peníze za vzorky proto, abyste měli představu jak voní - stačí, když rozkrojíte pomeranč a máte to. Představte si, jak loupete zralý pomeranč. Nejdříve cítíte nahořklou vůni jeho kůry, pak se dostáváte k dužině - plné šťávy, která vám stéká po prstech - a přesně tak voní Arancia - máte chuť ji vypít. Když se trochu usadí, je to stále stejná vůně, jakou cítíte chvíli poté, co vám šťáva zaschne na rukou - vyvane všechna nakyslost a ruce voní hebce pomerančově.
Jak vyplývá z předchozího popisu, jedná se o velmi jednoduchou a přímočarou kompozici - pomeranč od začátku až dokonce, ale krásný živý pomeranč. Vůně neobsahuje žádnou umělou syntetickou složku - necítím tam ani čpavek, ani naftalín, ani jiné nepříjemné podtóny. Překvapila mne i výdrž - mám ji na zápěstí od rána a stále ji cítím. K vůni existuje celá tělová řada, která jistě zvýrazní celkový dojem. Já osobně citrusy v parfémech nikdy moc nemusela, ale tomuhle pomeranči nelze nic vytknout - až budte s blížícím se jarem zvažovat, kterým parfémem ho přivítáte, nezapomeňte na Aranciu - vůni italským sluncem hýčkaných pomerančů.

Komentáře Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist