Profumo (Acqua di Parma)

Dámská vůně
Rok:

1930

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, pomeranč, mandarinka
SRDCE: absolutní silice z májové růže a jasmínu, florentský kosatec, ylang-ylang, jasmín z Grasse
ZÁKLAD: absolutní silice z větvičníku, pačuli, pravá ambra, vetiver, vanilka

Popis parfému:

Vůně prý prapůvodně obsahovala přes 300 ingrediencí a květinově-kouřovou chypre vůni ve stylu vůně Mitsouko. K reedici došlo v roce 2000. V roce 2008 došlo ke změně obsahu složení - viz zdejší databáze Profumo (2008).

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Acqua di Parma Profumo:

Hodnocení parfému Acqua di Parma Profumo od uživatelek 34 hodnocení

Líbí se (26)
76%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (7)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Acqua di Parma Profumo - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Acqua di Parma Profumo


13.12.16

Po pratetě z pátého kolena jsem zdědila jakousi olejomalbu. Bukolická krajinka je pokrytá letitým prachem a zašlý rám nostalgicky vzpomíná na doby, kdy zlatě zářil v parádním pokoji. Z úcty k zemřelé nechám obraz odborně vyčistit a přemýšlím, jak se bude vyjímat v moderním interiéru. Zdánlivě neslučitelné světy se setkaly a padly si do oka, ba co více – vytvořily harmonickou jednotu.
Musím vás zklamat – žádný Slavíček mi na stěně bohužel nevisí, ale tuto představu ve mně vyvolala výše jmenovaná vůně. Začátek prostě starosvětsky chyprový – pořádná dávka chladných citrusů a nahořklých bergamotových silic, kterým někde v dálce mávají mechy, lišejníky a kořeny trávy. Brzy je vůně zjemněna kapkou nasládlé růže – není příliš těžká a orientální, ale spíše taková mírně drzá a rozverná, žádné nevinné poupátko. Růže je dnešní – nenajdu v ní prachovost ani nostalgii doby, kterou už dávno odnesl čas. A jakou má barvu? Těžko říci – není rudá jako La fille de Berlin , není to ani osudová sametová kráska z Portrait of a Lady . Z Texasu nepochází určitě, takže žlutou škrtám …. Váhám a růže pomalu odkvétá a ve vůni se objevují nasládlé, trochu ovocně (se štipcem vanilky k tomu) vyznívající tóny – něčím mi v tu chvíli připomínají Mitsouko (které by prošlo podobným omlazovacím procesem jako zděděný olej). Své genetické informace vůni nepochybně předaly i slavné kolínské včetně 4711  – parfém působí žensky a svůdně, přesto si vzpomenu na dědu, když se ve sváteční den hodil do gala, do oholených tváří si zlehka vetřel pár kapek ostře vonící tekutiny a dal nám dětem „štípanou“.
Profumo není pouze letní svěženka. Jistě, teplo jí bude slušet, ale její krása se uplatní i v chladnějších měsících. Je to vůně spíše denního typu (po cca 4 hodinách slábne), ale pokud se zapomenete a vezmete ji na tah nočním městem, zvládne i toto.

Komentáře Acqua di Parma Profumo

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Acqua di Parma Profumo

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist