Malika (Afnan)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

růže, maliny, černý rybíz, oudové silice, santal, cedr, citrusy, ambra, pižmo, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Afnan Malika od uživatelek 27 hodnocení

Líbí se (18)
67%
Nelíbí se (1)
4%
Neutrální (8)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Afnan Malika


26.11.13

V chladivém stínu romantické besídky, uprostřed nádherné zahrady, jako čerstvý vánek ovívá jemný oud průzračné poháry vrchovaté sladce šťavnatými nalitými malinami s lehce navinulými bobulkami černého rybízu, smíchanými do sytého osvěžujícího koktejlu.
Velkokvětá růže se hustě proplétá mezi ornamenty pergoly a v horkém letním slunci se její plná omamná vůně mísí s aromatickým ovocem. Rubínové kapky svůdného nektaru svlažují vanilku, z pod jejíž prachové konzistence opatrně vykoukne kořeněný cedr s nasládlým santálem nesoucí otisk zářivé ambry. Křišťálové pižmo celou kompozici uhlazuje do podoby hříšné, letně hravé krásky.

Nadýchaná sladkost Maliky je pro mě ve studených dnech nádherným hřejivým dobíjecím zdrojem, v létě svádí k rozkošnému lenošení, stačí zavřít oči… Dalším bonusem je příjemná výdrž a nevtíravost. Do třetice všeho dobrého, jedna z mála vůní, kde mi nevadí oud, který je po celou dobu lehce přítomen a zvýrazňuje celkové usazení krásné kompozice.

Komentáře Afnan Malika

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Afnan Malika

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist