Zahrat Al Khalej (Afnan)

Dámská vůně

Hodnocení parfému Afnan Zahrat Al Khalej od uživatelek 36 hodnocení

Líbí se (30)
83%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (5)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Afnan Zahrat Al Khalej


21.06.14

Zahrat Al Khalej je nádherná vůně! Dominuje v ní vůně lilií a cítím i krásnou vůni meruňky. Vůni meruněk miluji - jak v reálu, tak v parfémech. Je málo parfémů, ve kterých je i vůně meruňky. Do nádherných lilií a dalších květin a meruněk se mísí vanilka, takže je vůně lehce nasládlá - ale ne přeslazená, pižmo vůni zjemňuje a dává jí trochu krémovosti. V této vůni je i něco malinko orientálna, snad je to vůni santalu. Ale to ji právě dělá zajímavou, takovou, jakou nepotkáte u nás na každém rohu. Není to tedy jenom ovocenko-květinovka. Ale hlavně je tato vůně vyvážená - nic v ní nevyčnívá, neštípe do nosu. Je proměnlivá a to ji dělá zajímavou. I když je nasládlá, je zároveň i svěží, takže navozuje pocit čistoty. Tím, že má i maličký nádech orienálky ji dělá nevšední. Kdysi jsem si „naslepo“ podle ingrediencí koupila parfém Nina Rici Love in Paris a s touto vůní mají něco společného - snad je to právě ta meruňka. Ale Zahrat Al Khalej je zajímavější. U Niny mi trošku překážel anýz, kterého bych osobně ubrala. Tuto vůni doporučuji. Já osobně jsem z ní totálně unešená!

Komentáře Afnan Zahrat Al Khalej

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Afnan Zahrat Al Khalej

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist