Yearn (Ajmal)

Dámská vůně
Složení (ověřené)

kašmírové dřevo, pižmo, orchidej, jasmín, zimolez, hruška, jablko a frézie

Popis parfému:

kolekce En Vouge

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Ajmal Yearn od uživatelek 89 hodnocení

Líbí se (66)
74%
Nelíbí se (3)
3%
Neutrální (20)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Ajmal Yearn


20.11.13

Zajímavě pojatý, přitažlivý flakonek ve mně evokuje představu chandžaru – ománské tradiční dýky. Symbolizuje mi vnitřní sílu, spoutanou energii, pocit sebedůvěry. A možná právě proto je obalem vábivé nevtíravé květinové vůně, jíž dominují frézie, které vnímám úplně stejně.

Yearn je koncert svěžích akordů, úvodní krátký trylek sametově hebké hrušky je vystřídán květinami, v sladkém spojení se prostorem nesou syté barevné tóny frézie s jasmínem, aby spočinuly v náruči medového zimolezu. Výrazný květinový nápěv tlumí druhý hlas, v podání hladivého pižma s jemným dřevitým podtónem. Dokonalá souhra not vyváří velmi elegantní, stálou kompozici nesoucí v sobě skrytou sílu omámit naše smysly. Yearn – přej si mě…

Ač má tato kráska v rodném listě uvedeno jako místo narození Arabský poloostrov, její charakter ji řadí mezi západní vůně, ovšem takto nádherně zpracovaných liniově čistých květinových parfému je jako šafránu.17.05.12

Yearn je vůně, která naprosto vybočuje z konvenčního proudu arabské parfumérské tvorby a zcela věrně se ztotožňuje s vůněmi evropského typu. Moderní květinová elegance s podtextem tiché lyričnosti.
Celá kompozice stojí na květinových tónech, balancuje na hraně mezi svěžestí a omamností a jednotlivé květiny se slévají do hladké celistvosti. Nejvíce však vystupuje opojná sladkost frézie a jasmínu. Květiny jsou zde natolik dominantní, že ovoce zůstavá zastřené, zahalené jakoby mlžnou clonou a jeho úlohou je snad pouhá snaha, dodat květinám na nevšednosti. Lze tedy vnímat i nezaměnitelné aroma hrušky a zeleného jablka.
Vůně jemně povlává kolem v téměř neměnné podobě a pouze úvodní tóny se nesou v duchu lehké svěžesti. Nevtíravá elegance činí z Yearn vůni vhodnou téměř k jakékoliv příležitosti. Může být stejně dobře vůní k pracovnímu jednání, jako se může stát luxusním doplňkem při společenské akci či příjemnou společnicí ve chvílích, které jsou jen naše.
Výdrž této skutečně krásné květinové kreace nelze jinak než ohodnotit jako velmi dobrou.

Yearn mě osobně velmi okouzlil a řadím jej k nejkrásnějším květinovým vůním, které nosím a jak jinak, než že si bravurně zahrává s mou fantazií …
… nejčernější samet nočního nebe,
prachem ze stříbra je zdobený,
jak magnet věčnosti,
jímž toužím přitáhnout kousíček sebe,
tam … mimo čas, co zde je tak neměnný.
(Dalia 17.5.2012)16.04.12

EdP. Svěží orosená ovocně fréziová vůně - zpočátku sladce hrušková, později směs hrušky a zeleného jablka. Není nijak přeslazená - zimolez (podobný tomu z Dior Star) ovoce příjemně nadlehčuje. Typově (i voňavě) podobná Idylle EdT......ovšem s nesrovnatelně delší výdrží.

Komentáře Ajmal Yearn

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Ajmal Yearn

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist