Rasheeqa (Al Arabiya Al Swissriya)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

růže, jasmín, hyacint, konvalinka, ovoce, cedr, santal, kosatec, pižmo, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Al Arabiya Al Swissriya Rasheeqa od uživatelek 36 hodnocení

Líbí se (25)
69%
Nelíbí se (2)
6%
Neutrální (9)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Al Arabiya Al Swissriya Rasheeqa


09.10.12

Přemýšlela jsem, odkud tu vůni znám a pak mi to došlo. Strašně moc mi připomíná No. 19 od Chanel. Bohužel, včetně toho podivného, zahořklého začátku. Naštěstí se ale, stejně jako „Devatenáctka“, krásně rozleží do krásné, oblé, plné vůně květin a lesa.13.08.12

CPO. Z nahořklého úvodu (podobnému výluhu ze zelených ořechů) nesměle vykoukly květiny (zejména růže a hlavně pak štiplavá konvalinka) a gurmánské tóny připomínající připálený karamel. Vůně ale začala rychle sládnout a růže nabrala na inzenzitě - a výsledkem je sladká sytá květinovka odlehčená avivážovými tóny.29.06.12

Růže. Nepříliš sladké, výrazné, dominující. Okolo záhonů růží tiše obchází ambra, neruší, jen sem tam vykoukne, občas ustoupí jarním květinám v čele s hyacinty, celou záplavou, ty si ale uchovávají přirozenou podobu. Jemná vůně, nepříliš průrazná se drží u těla a nehřeje, snad pro nemalou nálož cedru, který vnímám ve vůních malinko rozporuplně. Věrně kopíruje přirozenost a lehkost. Ačkoli olej je hustý a silný, vpije se rychle a rychle se také usazuje do konečné podoby.08.05.12

Hutná.
Hebká.
Mazlivá.
Tímto vším se vám Rasheeqa představí ihned, jakmile se dotkne vaší kůže. Stačí k tomu pouhých pár kapek zlatavého oleje, který se bude vláčně, takřka líně, vpíjet do vás samých.
Květinovka po exoticku. I tak lze vnímat tuto neuvěřitelně hladkou a výraznou vůni, v níž se veškeré její tóny snoubí se zvláštní olejnatostí. Snad právě to je příčinou, že při každém nadechnutí mám pocit, jako by se každičká jednotlivá molekula vůně klouzala po mé sliznici až někam hluboko do mě samé.
Rasheeqa je celkem lineární vůně. Neprochází nijak výrazným vývojem, ale přesto je zajímavá a nevšední. Už v úvodních tónech jsou vedle ovocných akcentů vnímatelné především květiny. Prim hraje růže, jíž sekundují ostatní květinové složky. Za růží se trošku halasně ozývá máslový kosatec a tyto dvě dominanty nakonec nenechávají příliš prostoru ničemu jinému.
V občasných intervalech celou kompozicí probleskne lehce kořeněný dřevitý tón, který má na svědomí cedr. Je však tichý, nevýrazný, potlačený opojností květin a nasládlou přítomností ambry.
Rasheeqa je odpolední siesta, kdy ležím obestřena polospánkem, ukolébána zpomaleným rytmem samotného bytí a do mého podvědomí proniká směs vůní z rozkvetlé zahrady …
… sladké květiny.
… sladké lenošení.
… balzamický klid duše.
(Dalia 8.5.2012)

Komentáře Al Arabiya Al Swissriya Rasheeqa

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Al Arabiya Al Swissriya Rasheeqa

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist