Khaltat al Maha (Al Haramain)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

pačuli, brandy, oudová silice, kadidlo, koření, ylang-ylang, růže, santalové dřevo, med, kůže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Al Haramain Khaltat al Maha od uživatelek 15 hodnocení

Líbí se (14)
93%
Nelíbí se (1)
7%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Al Haramain Khaltat al Maha - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze Al Haramain Khaltat al Maha29.06.12

Kdo se bojí trnů, růži neutrhne, říká citát a zde se trnů rozhodně nebáli. Opulentní nástup pačuli může vyděsit, ale jen po několik prvních vteřin. Vše co tato vůně nabízí přichází rychle a úderně. Sametová hladkost spíše propolisu, než sladkého a čistého medu, výrazně zakouřeného, podbarvená rozumnou dávnou oudu překvapí vyvážeností navozující až relaxační náladu. V té chvíli se naplno rozzáří růže. Ne šťavnaté, ani sladce zapudrované, ale horké, rudé, hořké, kvetoucí za plného poledního slunce, pod jehož silou rychle vadnou a opadávají. Celý vjem jako kdyby opisoval příběh dne, který se uzavírá podvečerní bouřkou, kdy vše ztichne a zavoní už jen orosené dřevo.


17.02.12

Tak tohle je asi největší perla značky Al Haramain.
Kráska z pižma, oudu, mechu a dřev. Potom med, kůže, koření, kadidlo.
Trošku nahořklá, trošku nasládlá, a především dokonale sladěná a vyvážená. Pačuli je zde krásně zapracované a smíchané s kapkou koňaku. Doplňuje ylang a růže, ovšem velmi, velmi decentně, květinové složky jsou zde drženy na uzdě. Zdálky cítíte jen jemný závan pálícího se bakhouru.
Velmi harmonická vůně.
Výdrž neskutečná. Krásně splývá s kůží, díky unikátní kombinaci pižma a santalu tvoří dojem „druhé kůže“
Jeden z nejkrásnějších a nejtypičtějších nesladkých orientů vůbec.
Zde cena odpovídá kvalitě, o kráse flakonku nemluvě.

Komentáře Al Haramain Khaltat al Maha

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Al Haramain Khaltat al Maha

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist