Khaltath (Al Haramain)

Unisex vůně

Hodnocení parfému Al Haramain Khaltath od uživatelek 15 hodnocení

Líbí se (9)
60%
Nelíbí se (3)
20%
Neutrální (3)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Al Haramain Khaltath - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Al Haramain Khaltath


30.06.12

Skvostné dílko a jako takové ukázka vysoké parfémové cukrařiny (tohle slovo opravdu existuje, dívala jsem se). Přičem vysokou cukrařinou míním schopnost nejen přesně odvážit suroviny, ale hlavně vybrat takové, které o sebe budou lehce drhnout a tím dráždit a zvyšovat požitek z té delikatesy. Už úvod je pozoruhodný – čich hlásí karamelový dortík, který spadnul do oprýskaného okapu a usadil se na vlhkém mechu. Je to svěží, náramně aromatické a do jemna vzájemně prohnětené, včetně pachu kovu a vodou nacucaného mechu. Hádám, že takový ten pocit mazlivě hladké a sladké hmoty, to je pižmo zpracované s ambrou. Vše ostatní se v nich rozpustilo a působí jen jako příchuť. Teprve až začne poleva osychat, vypadnou z ní další složky.
Slabinou je výdrž jen kolem šesti hodin, to už zůstává jen sladká vůně suchých květů, hlavně růže, k tomu sena a santálu.


16.06.12

Vůně začíná pořádnou dávkou mechu. Je to jako sedět někde na srázu bohatě porostlém mechem, už trochu vyprahlým, jak do něj celý den pálilo slunce a kamenitý podklad ho zespoda ještě zahříval.
Obrovská dávka pižma, která je ve vůni od samého začátku, se postupem času stále více zviditelňuje. Pižmo v kombinaci s ambrou působí hladivě mazlivým dojmem. Je to vlastně takový uklidňující a regenerující lék v lahvičce, který po nanesení kolem vykouzlí dojem rozlehlého prostoru. A v této sladké husté mlze, která člověka objímá ze všech stran, se na problémy nedá ani pořádně rozpomenout.
Intenzivně krásný pocit umocňují květy, které dodávají vůni lehkost a svěžest, dále pořádná dávka především sladkého koření, také dřevo a k tomu i trocha arabských dobrot, které jsou v tomto elixíru rafinovaně ukryty.
Velmi dobrá výdrž, na kůži je ještě druhý den.

Komentáře Al Haramain Khaltath

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Al Haramain Khaltath

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist