Zuhoor (Al Haramain)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

růže taif, lilie, fialka, pižmo, oud

Popis parfému:

Chic Collection

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Al Haramain Zuhoor od uživatelek 158 hodnocení

Líbí se (112)
71%
Nelíbí se (10)
6%
Neutrální (36)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Al Haramain Zuhoor - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Al Haramain Zuhoor od uživatelek

Recenze Al Haramain Zuhoor


15.04.16

Prvý fialkový parfém ktorý skúšam a nie je presladený, prepudrovaný. Nádhera, krása len jednu vec musím vytknúť, ja som si musela nanášať parfém opakovane lebo na mojej koži nemal takú výdrž. Z druhej strany mám (zatiaľ) iba vzorku ktorú skúšam na zápästí, možno parfém s rozstrekovačom už bude iný kaliber :)


14.11.13

V mysli otisknutou vzpomínku na fialkové vůně alá živé květy, jsem jejich zkoušení dlouho odolávala. Pak přišla řada olejů Zodiac od Rasasi a pro mé znamení ryb byl představen zrovna fialkový parfém. Zvědavost zvítězila a výsledkem bylo velké překvapení. Vždyť se mi vlastně líbí. Proto jsem neváhala a plna očekávání se vrhla na vzoreček Zuhoor. Nezklamal.

Z impozantního flakonku vybuchnou koncentrované přírodní fialky. Omamný úder, po kterém nastal pád do hlubin sametového obětí. Temná modř noci ustupující bledému svítání. Na fialové obloze zhasínají poslední hvězdy.
Rozespalá se nořím do uklidňující lázně maličkých kvítků. Teplé tělo se oddává intimním dotekům květinové něhy.
Přibývající světlo odhaluje misky s čerstvě nasypanými růžovými pot-pourri mezi měkkými, liliemi nadýchanými osuškami a vázy s umně naaranžovanými kosatci.
Je čas zrodit se do nového dne. Vtírám si do vláčné pokožky mošusový krém a ještě přidávám čistotou vonící třpytivý pudr. Dnes budu zosobnění elegance.

Zuhoor v sobě propojuje arabskou propracovanost s evropskou aristokracií. Starosvětská palácová vůně pudrového typu dráždí svojí nevinností a zcela jednoznačně směruje Zuhoor mezi luxusní, draze vonící, žensky svůdné parfémy.
Jemná nasládlá hladivá vůně s rychlým vývojem, od soliflórní výrazně fialkové vůně, která po chvíli ubírá na intenzitě a dovoluje vstoupit plným růžím až po přilnavou tělovku s výbornou výdrží.
Arabská princezna, prvorepubliková filmová hvězda či úspěšná manažerka 21. století, všechny spojuje fialkové boa, jež si chrání jako vzácný poklad. Nebude chybět na mé poličce.04.03.13

Když už jsem si začala myslet, že po všech těch peripetiích s hledáním dokonalý parfémový fialky přestanu pořádat hony na Pradu 7 a pokorně se vrátím k April Violets nebo to přece jenom zkusím s Insolence EDP, přišel Zuhoor.
Ten začátek nevěstí nic dobrýho. Klovatinu s omítkou dobře znám z Princess Musk, ale i z Violette Précieuse, a ani v jedné se mi nelíbí. Naštěstí se během pár minut vyplní východní přísliby a Zuhoor se vydá na pravou cestu - směrem k Fialkovu bez zbytečnejch odboček k Zeleni nebo Citrusovu. Rozkvetla přede mnou fialka. V první chvíli se mi zdálo, že v tý vůni snad nic jinýho než fialka není, ale pak mi začalo vrtat hlavou, jak by mohla sama o sobě v parfému bejt tak plná, nasládlá, ale ne bonbonová, příjemně kořeněná, bytelně podepřená přesně odměřenou aciditou, drhnutím, který mám tak ráda, a vysokoúrovňovou sametovostí. A pak mi to docvaklo. Ani náhodou v tom není sama, takhle ji vynesla kombinace růže (plnost - mimochodem, tohle vůbec není děsivá taifská růže, co dokáže přebít i poctivej arabskej oud, to je růžový poupátko z babiččiny zahrádky), vanilky (decentní sladkost), bergamotu (acidita), šafránu, santalu (drhnutí) a kosatce (sametovost). Nepudrovatí, nezvrhne se do cukrové vaty. Tohle je ono! Nejvíc ze všech fialkovek, který jsem zkoušela, se blíží tý přírodní, ale zároveň nepůsobí botanicky, nezačne po chvilce nudit. Ohromná výdrž, u fialkovejch vůní často tak nedostatková, je u arabky samozřejmostí. Fenomenální soliflor, kterej soliflorem ve skutečnosti vůbec není. Jestli stvořit něco takovýho není zatracený umění, tak jsem hrdá kýčařka.20.02.12

Nádherná vůně sladších fialek kombinovaných s jemnou růží - není nijak přehnaně sladká. Naopak jemné pižmo a trocha hladkého dřeva ji příjemně nadlehčují. S přehledem strčí do kapsy mainstreamové fialkové vůně typu Féerie nebo Insolence. A o perfektní výdrži nemluvě…


14.09.11

Jsou to nádherné fialky, skoro jako Insolence, ale ne tak těžké ani přeslazené, jakoby bez ylangu. Vzhledem k ceně výborná výdrž. Mezi Insolencí a Zuhoor u mě tedy Zuhoor vyhrál na celé čáře, necítím
z něho tu umělost.

Komentáře Al Haramain Zuhoor

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Al Haramain Zuhoor

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist