Aseel (Al Rehab)

Pánská vůně

Hodnocení parfému Al Rehab Aseel od uživatelek 10 hodnocení

Líbí se (7)
70%
Nelíbí se (2)
20%
Neutrální (1)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Al Rehab Aseel10.03.14

CPO. Začátek je v podobě teplého dřevitého (velmi uhlazeného) oudu, impregnovaného úžasnou dezinfekčně-tinkturovou ambrou a ozdobeného suchými rudými růžemi. Kolem se vznáší jemný mýdlově-šafránový prach. Velmi sytá a výrazná vůně je v závěru odlehčená ledovým pižmem. Velice povedená vůně, která může směle konkurovat arabkám v podstatně vyšších cenových relacích. V databázi je vedena jako pánská, ale je to ryzí unisex.


01.06.13

Byla jsem zvědavá na údajnou podobu s Red Aoud od Montale. Dala jsem si na každé zápěstí jednu. Zkraje se tedy nepodobají vůbec, Aseel je hodně mýdlová, připomíná mi spíš Amber Oud od Rasasi.Red aoud má zezačátku výrazný dřevitě oudový akcent, líbí se mi víc, resp. žeru ho, je to moje velká láska, takže chudák Aseel má laťku někde ve výšinách. Nicméně - po cca 10 min. změna - obě vůně si jdou naproti. Zatímco Montaleho oud postupně zjemní, Aseel ubere na mýdle, víc zesládne a zambrovatí. Po cca půl hodině si jsou opravdu blízko, ale mýdlovost na straně Al Rehab a dřevitost, ke které se přidají krásné gurmánské tóny, na straně Montale, přetrvávají. Sumasumárum, za mě rozhodně 1:0 pro Montale, ovšem poměr cena - výkon (vzhledem k výdrži díky olejové konzistenci Aseel) jsou plus na straně Al Rehab.
Jinak představa, že by tuhle věc nosil chlap, je pro mě docela sci-fi, jako u spousty dalších „pánských“ arabek. Možná chlap, který má problém s identitou. Oholit kníra, přidělat prsa, make-up, Aseel - a jde se na flám :-).

Komentáře Al Rehab Aseel

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Al Rehab Aseel

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist