Sung (Alfred Sung)

Dámská vůně
Rok:

1986

Složení (neověřené)

HLAVA: galbanum, hruška, bergamot, koriandr, zelené tóny
SRDCE: pomerančový květ, hyacint, konvalinka, růže, ylang-ylang, kosatec, karafiát
ZÁKLAD: cedr, vetiver, santal, mech, ambra, vanilka, balzám tolu, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Alfred Sung Sung od uživatelek 22 hodnocení

Líbí se (12)
55%
Nelíbí se (2)
9%
Neutrální (8)
36%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Alfred Sung Sung - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejhorších vůních

Recenze Alfred Sung Sung


08.11.16

Obloha se dneska zatáhla, k zemi se valily proudy deště a nebe křižovaly blesky. Vyzbrojena vůní Sung (Alfred Sung) jsem si nic takového nepřipouštěla. Nasadila jsem si na hlavu tropickou helmu a vydala se s Emilem Holubem na jeho první africkou cestu. Černý kontinent je divoce krásný i nebezpečný. Obklopují nás květy všech možných barev a vůní, vlhké pralesy střídají vyprahlé pouště a stepi. Chladné peřeje řeky Zambezi jsme překonali s vypětím všech sil a odměnou nám byl pohled na dunící nádheru Viktoriiných vodopádů. Konečně! Jsme v místech, kam noha Evropana ještě nevstoupila!
Tak toto má na svědomí parfém, v jehož rodném listu stojí rok 1986. 70. a 80. léta – období, ze kterého mi voní snad všechno (a všechno chci prozkoumat)! V první fázi mi Sung trochu připomněl Rive Gauche – také jednoznačně chypre vůně ze zlaté éry. Na rozdíl od nostalgického a vysušeného Levého břehu tako vůně působí mnohem šťavnatěji, paleta barev přetéká mnoha odstíny zelené, žluté, oranžové i červené. Úvodní citrusy jsou mírně sladší, brzy (a na dlouhou dobu) se ke slovu dostane galbanum. Pryskyřice, zemitost, květinová vymydlenost. Už ani stopa po něčem sladkém – ambra, santal ani vanilka uváděné ve složení se prostě neprosadí. Po několika hodinách mě příjemně překvapil nástup pižma. Přitulil se ke mně velký vymazlený chlupáč. Žádný zakrslý králíček to nebude – nechte mě chvíli hádat – nějaká činčila nebo pořádné kocouřisko?!
Sung je vůně, která nejspíše nemá ráda zimu. Ale to je přeci naprosto jasné – Viktoriiny vodopády také nezamrzají!


13.09.12

Nostalgie - třeskutá květinovka (jasmínové konvalinky a hyacint) s trochu chemickou vůní čistoty a snad i laku na vlasy. Zhruba rok 1985, máma s tetou vyrážející „ven“ - pro mě coby holčičku symbol dospělosti a ženskosti. Je tolik krásných vůní, které mám oblíbenější, ale vůně jako Ysatis, White Diamonds, nebo tahle, jsou vzpomínka na dětství.

Komentáře Alfred Sung Sung

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Alfred Sung Sung

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist