Beloved (Amouage)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

růže, jasmín, bílé květiny, kůže, vanilka, levandule, šalvěj muškátová, hřebíček, heřmánek, kardamom, ylang-ylang, fialka, slaměnka, labdanum, benzoin, olibanum, pačuli, cedr, santal, kastoreum, cibet, pižmo, maltol, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Amouage Beloved:

Hodnocení parfému Amouage Beloved od uživatelek 121 hodnocení

Líbí se (94)
78%
Nelíbí se (5)
4%
Neutrální (22)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Amouage Beloved - umístění v žebříčcích uživatelů

8x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Amouage Beloved

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Amouage Beloved


30.07.14

Beloved (Amouage) - milovaná, tak jednoduchá a přitom tak složitá k porozumění. Chcete tři v jednom? Máte ho mít - je to květinová vůně, aldehydová i milovníci chypre si přijdou na své. Přivítá vás konejšivý heřmánek se šalvějem a levandulí - v tu chvíli si připadám, když zavřu oči, jako bych se procházela v Provance. Oči mi rychle otevře nástup jemné fialky, která se dere do popředí, aby ji překřikoval jasmín a růže klidně hodí jen pár svých okvětních lístků a má vystaráno. Slaměnka, ta nejkrásnější, jakou jsem ve vůni cítila, přestože údajně nevoní. Pro mě voní - voní kovem a spolu s nástupem jiskřivých aldehydů se vůně dostávává do úplně jiné kategorie - klasická aldehydová vůně v moderním vyznění. Díky nesmrtelce (slaměnce) konečně dochází k dohodě mezi bylinkami a květinami a máte tady moderní verzi chypre. To všechno by bylo krásné, ale nebýt nádherného dojezdu, kdy rázně zasáhne vanilka s benzoinem a vytvoří ten nejsušší pudrový obláček položený na usušených bylinkách a celou tu krásu zabalí do koženého pytlíčku, nebyla by vůně celistvá. Není tady ani náznak sladkosti, samozřejmě že i mně se zjeví mírný náznak živočišna, který dodává vůni zmiňovanou jedinečnost. Určitě to není vůně pro každého, ostatně to není žádná. Pro mě to byla láska na první počich, od začátku až do konce. O siláži nemluvě a hlavně se domnívám, že byla krásná na jaře, je krásná v létě, podzim ji bude slušet určitě, jen na zimu bych ji odložila. Možná se někomu může zdát nostalgická nebo až smutná, pro mě je to konejšivá vůně, která mi poskytně od všeho trochu a přesně tolik, kolik chci. Tak to vidím já.


08.05.14

Nástup je razantný a poriadne hustý. Začína náložou kvetín, ktorých je veľa a sú vysušené na bylinky s jemným cigaretovým dymom, ktorý štípe v nose a po chvíľke slabne a lenivo sa rozplýva v priestore. Prevládne vôňa kvetín, čistá a hustá, v pozadí jemne korenená hrebíčkom a kardamónom, s koženým nádychom, na šumivých bublinkách pačuli. Je to také kultivované a osviežujúce, povedala by som, že keď na začiatku bola vôňa zastretá a zadymená, postupne cez ňu prenikajú slnečné lúče a stáva sa priezračnejšou, svoju úlohu v tom zohráva asi aj céder. V závere mierne zosladne a pridajú sa živočíšne aj mydlové tóny. Zaujímavý vývoj, keď z usušných a zadymených byliniek na začiatku sa v závere vylúpne čerstvá voňavá kytica nádherných kvetín s jemným popraškom púdru. Výdrž je famózna, použitý materiál prvotriedny.25.03.14

Startuje orientálně kořenitě a bylinkově (šalvěj, heřmánek), květiny jsou spíš v pozadí a dělají těmto sólistům sbory. Pačuli, kožené, jemně mýdlové a aldehydové tóny zpívají své party za doprovodu sboru květin v pozadí - v této chvíli připomíná trochu Dia. Drydown květinově mýdlový s živočišnými tóny a pižmem. Sbor doprovází sólisty až se všichni sejdou ve velkém finále, aplaus.
Recenze z července 2012. Ani dnes bych ji nenapsala jinak.23.12.12

Orientálně laděná kombinace sladkého santalu, květin a bylin rozložených na lehce zakouřené kůži, zasypané sladkým prachem s příměsí hodně jemného květinového mýdla. Opulentní „hustá“ vůně, jak je u Amouage dobrým zvykem.

Komentáře Amouage Beloved

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
agnesea
Učednice 111 příspěvků 26.12.16 01:15

Do té vůně jsem se okamžitě zamilovala, takové deja vu… Něco jako krásná věčná přítomnost, léto , prázdniny, lán obilí… Nebo přesněji žně a hromada čerstvě vymláceného zrní…

Na poličce 92 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Amouage Beloved

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist