Dia pour Femme (Amouage)

Dámská vůně
Rok:

2002

Složení (ověřené)

HLAVA: fík, brambořík, bergamot, estragon, šalvěj, fialkové lístky
SRDCE: květy broskve, růžový olej, pomerančový květ, pivoňka, kosatec
ZÁKLAD: bílé pižmo, kadidlo, vanilka, heliotrop, cedr, santal, guajakové dřevo

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Amouage Dia pour Femme od uživatelek 124 hodnocení

Líbí se (104)
84%
Nelíbí se (2)
2%
Neutrální (18)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Amouage Dia pour Femme - umístění v žebříčcích uživatelů

10x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Amouage Dia pour Femme

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Amouage Dia pour Femme17.10.14

Amouage - Dia Women
aneb královna bohyně přichází
Aldehydový klenot…. Není to ryzí aldehydovka, je to aldehydová pižmovka, jemné bělostné kouzlo, hedvábné a propracované do nejjemnějších detailů……..je to Tádž Mahal mezi vůněmi i s tou opalizující změnou barev během dne, stejně jako tato stavba.
Aldehydy s mošusem drží strukturu vůně, ve které jsou vetkány růže , pivoňky, broskvové květy a heliotrop, nikde nic nevyčnívá, ani nedrhne, vše je vyvážené a mistrovsky propracované ………..svým způsobem je to velmi nenápadné………luxusně nenápadné, že to ani není skoro vnímatelné jako vůně…..jste to vy……splyne s vaší kůží a je to vaše součást……..vaše nenápadné, luxusně všepřezírající sebevědomí, vysvobozující vás od mrzkého všedního plahočení……….krá­lovna bohyně ve vás :-)


07.03.14

Vnímám především pižmo, santal a kadidlo, které však vůbec není čpavé. Celkově vůně působí příjemně a jemně. Žádná složka nevyčuhuje, tvoří hezký kompaktní celek. Celkový dojem je čistá půdrová vůně s velmi jemným mýdlovým nádechem. Výdrž na mé pokožce nic moc. S ohledem na cenu se bez ní obejdu.


07.02.12

Z velkého množství složek jednotlivé složky nelze vyčenichat. Celá vůně jako jeden celek, květinový a pudrový. Výrazné je také mýdlo, které ze začátku jako kdyby štípe, poté se ubere ústraní dodává vůni čistotu a honosnost.
Je elegantní, čistá, mýdlové, ale až tak neuchvátí. Tolik peněz bych za ni nedala. Existuje spousta jiných (levnějších) vůní v podobném duchu.08.10.11

Klasická, luxusní vůně, růže s mírně mýdlovým vyzněním, lehce zapudrovaná a doplněná řadou dalších květů… Je jako když si přivoním k pestrobarevné kytici, kde růže je královnou, ale nedominuje, nestrhává na sebe pozornost za každou cenu. V základu podkreslená velmi dobře namíchanou směsicí dřeva, pižma, s kapkou vanilky a kadidla. Vůně čistá, romantická, ale přesto nepřehlédnutelná a se skvělou výdrží.

Komentáře Amouage Dia pour Femme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Dia pour Femme

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist