Epic Woman (Amouage)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

kmín, červený pepř, skořice, damašská růže, pelargónie, jasmín, čaj, ambra, pižmo, kadidlo, oud, santal, guajak, pačuli, vanilka, kosatec

Parfuméři:

Zarokian, Cecile

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Amouage Epic Woman od uživatelek 143 hodnocení

Líbí se (98)
69%
Nelíbí se (14)
10%
Neutrální (31)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Amouage Epic Woman - umístění v žebříčcích uživatelů

13x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Amouage Epic Woman

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Amouage Epic Woman od uživatelek

Recenze Amouage Epic Woman


22.02.17

Tak tohle je přímo epos, sága, ruské byliny na téma Jak z šedé myšky neviditelné jedním střikem stát se famfatalkou. Ženou dračicí, obávanou kudlankou nábožnou.
Jemný skořicový začátek slibuje a láká, římský kmín dává hned zkraje vůni punc jisté živočišnosti. Na něj navazuje v další fázi hořkokyselost a zemitost gerania (pelargónie). Růže je sladká, opulentní, až se mi chce říci se sklony k ordinérnosti. Naštěstí vše vyvažuje mistrovská propojenost dalších složek. Vůně hladce splývá, je lenošivě rozkošnická, mísí se v ní sladkost dřev a ambry. Kadidlo v žádném případě nemůžeme nazvat chladně konejšivým – je to hříšný pozemský dým, rozhrnutý závěs, za kterým se skrývá horká písečná poušť.
Asi je zbytečné zdůrazňovat skutečně nadprůměrnou výdrž parfému – na kůži i přes omytí vodou v podstatě celý den, stopu na oblečení zanechá i po vyprání.
A jestli je tato vůně podobná Mon nom est rouge , jak tvrdí fragrantica (pod oběma stejná paní Nos)? Najděte nějakou svoji fotografii, na které vám to fakt sluší, z doby, kdy vám bylo něco mezi dvacítkou a třicítkou. A pak ji porovnejte s jinou povedenou, kde je vám o deset let více. Ta druhá ženská už toho o životě ví prostě víc – a její jméno je Epic.21.06.14

aneb pelargonie a dýmějový mor

Ve flakonu z tmavě zeleného jadeitu se skrývá čichový záznam daleké cesty.
Vezete si ho z Číny. S ostatním nákladem hedvábí, čaje, koření, porcelánu a ostatními jadeitovými šperky. Cesta dlouhá čtyři tisíce mil…….. vše je zkoncentrováno ve flakonu……volně kráčíte s karavanou stepí, zítra máte na smluveném místě sraz s Čingischánem a jeho upocenými nájezdníky, kteří vám zase celou karavanu proclí, postavíte stan , uvaříte si čaj, už jste se několik týdnů nemyli, posíleni budhistickými názory o pomíjivosti fyzického bytí, které jste načerpali v Číně, čekáte na ty ďábly na koních, kteří vám zasmradí a přehážou celý náklad, kocháte se myšlenkou na úžasné zboží, které vezete, vzpomínáte na vůni pelargonií u čínských chrámů prosycených kadidlem a snažíte se nevnímat blechy, kterých se snad nelze zbavit.
Už jsou tu…..vzduch je pepřově štiplavý, horký poledním sluncem a skořicí, mísí se s pachem zpocených lidských těl, postrojů a koní…..a do toho ten váš jasmínový čaj a sušená růže schovaná ve vašem oblečení jako vzpomínka na Damašek. Přijela i Čingischánova dcera, ta příšerná dračice, která se třese na to, jak po otci převezme klanové velení…….tváří se divoce, ale ta jediná voní….po pačuli a vanilce.
Zase se nějak dohodnete a pokračujete dál….těšíte se domů….v Persii ještě přikoupíte nějaké pistáciové oříšky. Ani netušíte, že s vašimi poklady získanými v daleké Číně, vezete s bleškami také nemilé překvapení pro Evropu, které se bude nazývat černá smrt.
Zavřete zelený flakon a „Hedvábná stezka“ mizí v propadlišti času a jste zase v 21. století, v Evropě, u počítače………kou­knete na youtube https://www.youtube.com/watch
a vidíte, že jste se s tou černou smrtí nespletli ;)


07.03.14

V úvodu mě překvapil silný větrový tón. Tohle nemám ráda, když budu chtít takhle vonět, koupím si mentolky. Později naštěstí mentolky ustoupí a objeví se zakouřená růže a jemný poprašek ze dřeva jako na cirkulárce. Celkově nic moc. Podle ohlasů této značky (a ceny) jsem přece jen čekala něco bombastického.


07.02.13

Epic Woman považuji za jednu z nejkrásnějších vůní vůbec. Dýchá z ní pravá Arábie, podtržena kořením jako bobkový list, skořicí, vanilkou, geránií, damašskou růží, kadidlem, pepřem a dalšími ingrediencemi. Miluji tuto vůni pro její nevšednost, jedinečnost a dlouhou výdrž. Dám si jen trošku, protože je výrazná. Okolí většinou vykřikne „wow“, co to je za úžasnou vůni. Nepotkáváme se s ní každý den. Je to vůně jako z jiného světa. Ano, je, odpovídám jim, jejím domovem je daleký Omán a sultán, který této zemi vládne, je pyšný na luxus jménem Amouage. Epic Woman, je mistrovským uměleckým dílem ze světa parfémů.02.07.12


23.09.11

Tohle je ta nejdřevitější vůně, jakou jsem zatím poznala. Představte si dílnu na zpracování dřeva, všude kolem jsou dřevěné desky v různém stupni zpracování, od cirkulárky létají třísky a ve vzduchu jsou jemné částečky dřevitého prachu. Tento prach ovšem nedusí. Na stolku vedle vás leží čestvě vylouhovaný, silný černý čaj, jehož pára zvlhčuje okolní prašnost. Když se podíváte do hrníčku, tak v zlatavé tekutině uvidíte plavat dvě černé pepřové kuličky a na dně šálku špetku kmínu, což čaji přidá na pikantnosti.
Když už máte pocit, že je aroma kolem vás příliš ostré, otevřete dveře dílny, a s šálkem čaje vyjdete do divoké podzimní zahrady, kde se po dešti sladce rozvoněly odkvétající růže a vanilkové lusky.18.08.11

Sladce bylinný lektvar bublající v kotlíku - typově i pocitově evokuje Mandragore. Později koření, sytá růže a hlavně silný černý čaj vonící jemným kouřem. Jednotlivé složky se krásně prolínají, vůně je celkově taková „hladká“.

Při zkoušení v chladu se zvýraznil kmín - a ne zcela příjemně…podtón „zpoceného živočicha“ se objevuje průběžně, ovšem po důkladném rozvonění navíc větší než malé množství větrového pižma. A moje prvotní nadšení opadlo…

Komentáře Amouage Epic Woman

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Epic Woman

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist