Fate for Women (Amouage)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, pepř, skořice, chilli paprička
SRDCE: růže, jasmín, narcis, kadidlo, labdanum
ZÁKLAD: vanilka, pačuli, benzoin, kadidlo, kastoreum, kůže, větvičník

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Amouage Fate for Women od uživatelek 77 hodnocení

Líbí se (63)
82%
Nelíbí se (1)
1%
Neutrální (13)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Amouage Fate for Women - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Amouage Fate for Women13.07.14

Voníš mi snem,
voníš mi vzpomínkou,
v života tanci držím tě,
a tvůj dech je mým, teď,
pro chvíli malinkou.

Voníš mi vzpomínkou,
voníš mi snem
a já v beze slov žádosti
nabízím tobě, a prosím,
mou duši sobě si vem.

Syntéza imaginace a vzpomínek něžně se prolínajících, vpíjejích se jedna do druhé, splývajích se zvláštní přirozeností v nerozdělitelnou jednotu. Zprvu kontrastní odstíny všemožných barev, jež se po letmém doteku vpíjejí v sebe navzájem a oslňují svou konečnou opalizující existencí.
Fate je mnohovrstevnatá a mnohovypovídající kompozice. Jemně kadidlová stopa společně s tichým dřevitým akordem utvářejí ústřední linku a dávají bázi, na níž v neuspěchaném sledu defilují jedna složka za druhou. Letmý dotek bergamotu, ne nepodobný témuž, jenž uvádí part Shalimaru, skořicová sladce-pikantní stopa, květiny …
Uchopitelným prvkem je zde hutné až olejovité aroma růže, avšak umírněné, decentní, nechávající prostor i omamné bělosti jasmínu. A pár zrnek pepře, sotva znatelné pošimrání smyslů, předávajíc slovo zemité pačuli. Sladká dřevitost, květinová něha, kořeněná pikantérie, vlhká zemitost …
osvobození mysli, nahota podvědomí, surrealistické zpodobnění tisíců variací představ …
to vše je Fate.


20.06.14

Někde jsem četla, že připomíná opium, trochu mě to zaskočilo, ale opravdu…hned po nástřiku - malý závan podobný Opiu jakoby ze sousední zahrady.....O­kamžitě nastupuje jemně piakntní pepř s kořením, chvíli se převalují s papričkou a bergamotem, po ustálení vystupují květiny, nejdřív hodně krásných narcisů, po něm růže s jasmínem v typickém amouage-pudru, pod ním cítím kadidlo, všechno to obaluje lehkým kouřem. Tato květinovo-kadidlová kombinace neslábne, první hodinou sílí, ale pravda, že se do prostoru příliš nešíří, spíš se drží u těla, avšak po 2 hodinách se opět z toho obláčku kolem těla, tu a tam, snad někde metr nade mnou znovu uvolnují zákmity toho mírného náznaku Opia ze sousední zahrady, po dvou hodinách vnímám vůni podobně jako ji velmi dobře popsala Wendulka29.
Dle mého soudu - vůně intimní, svádivá na večer.
Držela na mě 4 hodiny, pak jsem šla spát.


31.05.14

Jestliže s Interlude a Beloved jsem byla tak trochu rozpačitá, to jsem ještě netušila, jak mě vypeče Fate. Nesnáším, když se mi vůně jednou stranou líbí a přitom si musím na ruce málem vyhloubit díru, abych si jí vůbec užila a přesně to je její případ. Pořádně si člověk užije jen bergamotově svěží mýdlový začátek s téměř nesladkou prachovou skořicí, pepřem a štiplavou paprikou (koření), díky čemuž se mi na malinký okamžik vybaví Epic, ale v mně líbivé light verzi.

Po chvilce vůně nepatrně zkysne a přidává se lehce živočišný jasmín z Ubaru z chladným kouřovým kadidlem, jenže místo aby se vůně rozezpívávala, ona čím dál tím víc šeptá. Nakonec mizí i jasmín, zůstává jen kadidlo s hladce zbroušenou kůží, suchým dřevem a špetkou hřejivého musku. Přes to je přehozen tenounký závoj chladných tónů chypre. Dojde sice k jistému zahuštění krémovou vanilkou a miniaturní kapičkou medu, jenomže vše se stále děje jen přímo na kůži, a tak drží pár hodin, jenomže jakmile vzdálíte nos na víc jak 10 cm, nepoznáte zhola nic a po třech hodinách už je pryč úplně :? .

Komentáře Amouage Fate for Women

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Fate for Women

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist