Gold pour Femme (Amouage)

Dámská vůně
Rok:

1983

Složení (ověřené)

HLAVA: růže, konvalinka, stříbrné kadidlo
SRDCE: myrha, kosatcový kořen, jasmín
ZÁKLAD: pravá ambra, cibet, pižmo, cedr, santal

Parfuméři:

Robert, Guy

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Amouage Gold pour Femme

Ada

Mnozí výrobci parfémů z arabských zemí mají dvojí sortiment: klasiku a ‚západ‘. Jak už jsem několikrát psala a jak můžete ostatně odhadnout z recenzí, arabské parfémy jsou od těch, na něž jsme zvyklí, diametrálně odlišné. Chce-li firma expandovat na zahraniční trh, zpravidla za tím účelem vytvoří několik vůní podle západního střihu. Pro zdejší zákazníky jsou stále neobvyklé, ale zase ne moc, a u někoho mohou zafungovat jako seznámení s neznámým světem, do něhož pak proniknou ještě dál.

Amouage Gold není plnokrevný východ, patří mezi parfémy bez problémů snesitelné našim nosům. I když… nesmíme zapomínat, že i to je široký pojem. Běžnou konzumentku současného hlavního proudu Gold patrně znechutí. Mnohem lépe bude vyhovovat zájemkyním o výraznější, elegantní klasiku.

Gold je květinová vůně s aldehydy a orientálním základem. Na začátku vám připomene květinové parfémy ze starších dob - suché aldehydy, rozostřená vůně neidentifikova­telných květů, závany mýdla a pudru, jednoznačná příchuť klasiky. Svěží slečny krčí nos a vyhazují nevhodný dárek z okna (dole stojí dav aromaček a v okamžiku, kdy se v okně zablýskne zlatý flakon, se zvedá les chtivých ručiček). Trpělivá žena čeká. Gold je intenzivní, putuje do prostoru, a přiblížením či oddálením nosu od navoněného místa si můžete regulovat, co ucítíte: hned u kůže to křupe aldehydy, ve větší vzdálenosti už je cítit předzvěst věcí příštích, květinová mlha s dominujícími sametovými tóny kosatce.

Po rozvonění jsou aldehydy mírnější a květinové srdce v čele s kosatcem a růží vyniká. Zespodu se začíná ukazovat orientální základ, nezaměnitelná stopa východu: tak akorát štiplavá kadidlová pryskyřice, sytý santal a živočišné tóny, nacházející se přesně na hranici mezi provokativní člověčinou a rozparáděnou cibetkou.

Že Gold voní celý den jistě nemá cenu uvádět, základ je opravdu solidní, což je první předpoklad dobré výdrže. Její proměny jsou zřetelné, ale ne příliš vtíravé (nenutí každých pět minut větřit a analyzovat, co se děje). Ideální je samozřejmě na slavnostní příležitosti, nevidím však zároveň nic, co by, při střídmé aplikaci, bránilo i dennímu nošení.

Hodnocení parfému Amouage Gold pour Femme od uživatelek 80 hodnocení

Líbí se (60)
75%
Nelíbí se (5)
6%
Neutrální (15)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Amouage Gold pour Femme - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Amouage Gold pour Femme09.03.14

Těžký luxus musí být vyjádřen ve zlatě, tak jak je to v arabském světě zvykem, takže se to musí jmenovat, ne jinak, než Gold.
Co je v Evropě top vůně? Chanel č.5? Ale tvůrce této vůně už si nemůžeme pozvat. …tak někoho jiného, kdo vytvořil něco hodně podobného a ještě žije, ok, musí to být aldehydovka po arabsku, prostě náš arabský Chanel č.5, ne stejná, ale v podobném duchu a hlavně lepší, dražší, složitější, oslnivější.....ooo ano, Alláhu, ty to vidíš......ukážeme těm bílým evropským psům čeho jsme schopni, jejich Chanel vybledne vedle našeho Goldu do bezvýznamnosti, na ingrediencích nešetřete, bude to tekutý luxus.....inchallah


28.10.12

Na zahraničních webech jsem se dočetla o přirovnávání této vůně k No. 5, s čímž tedy za sebe nemohu tak zcela souhlasit. Teoreticky by se tam pár styčných bodů dalo najít, ale v mém případě jsou to dvě rozdílné vůně.
Aldehydy v pětce se hlásí ke slovu mnohem naléhavěji, navíc jsou znásobené hořkým neroli a jsou hřejivé, v Gold jsou „čistší“ a chladnější. V No. 5 hraje poměrně dlouhou dobu prim sytá růže s trochou jasmínu, v Gold je role květin spíše okrajová, tedy po odeznění té největší mýdlovosti dostává prostor zemitý kosatec, růže má však pouze podbarvovací úlohu. A netrvá to dlouho a květiny zcela přikryje výrazný orientální základ.
Zde už se Gold co do intenzity stává pětce výrazným konkurentem, ba ji propracovaností v jistém směru překonává, přesto kromě té intenzity, santalu a nepatrné mýdlové stopy, která od počátku přetrvává, bych jinou další podobu mezi těmito dvěma vůněmi nehledala.
Santal v Gold je obohacený o pořádnou dávku kadidla, příjemné živočišnosti a hořkoslanou ambergris a především mu chybí ten pětkový vanilkový dojezd. Takže si nemyslím, že kdo je příznivcem No. 5, musí nutně zatoužit i po Gold, byť jeho kvalita a propracovanost je nesporná ;-) .

Komentáře Amouage Gold pour Femme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Gold pour Femme

Podobné parfémy Amouage Gold pour Femme

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist