Library Collection Opus III (Amouage)

Dámská vůně
Rok:

2010

Složení (ověřené)

HLAVA: mimóza, janovec, karafiát, muškátový oříšek, tymián
SRDCE: fialka, jasmín, ylang-ylang, pomerančový květ
ZÁKLAD: pižmo, mošusové semínko, papyrus, cedr, santal, guajak, benzoin, vanilka, kadidlo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Amouage Library Collection Opus III od uživatelek 59 hodnocení

Líbí se (50)
85%
Nelíbí se (4)
7%
Neutrální (5)
8%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Amouage Library Collection Opus III


11.03.14

Mé první dojmy, ta vůně je něžná – to je první slovo, které mě napadá, ale ne jemná, slabá, či nevinná. Je něžná žensky, jako hebké pohlazení teplé dlaně, má v sobě vnitřní sílu.
Nevím, jestli je to tím, že je teď tak krásné jarní počasí, ale přijde mi právě na jaro jako stvořená.
Hebká květinovka s nostalgickým nádechem. První tóny vyznívají jemnou zelení, orosené listy fialek, zde vnímám avizovanou podobnost s Dries Van Noten a možná ještě více s Genie des Bois, určitá pudrová zeleň, chladná, ovšem podstatně něžnější a propracovanější než v prvních dvou jmenovaných.
Tiché jarní ráno, slunce nabírá sílu, kytice fialek, ylangu, mimózy a pomerančových květů, v trávě leží pohozená snítka suché levandule z loňska, vůně pomalu sládne, uhlazuje se víc a víc, velejemné tóny vanilky, pižma a smetanového santalu a ano, i zmiňovaný rtěnkový akord, pudrový, velmi hladký. Luxusní vůně ženy.
Starosvětská – ano, je, v tom nejlepším slova smyslu, odkaz na kvalitu a esprit parfémových klenotů let dávno minulých, kdy se svět točil pomaleji a byl dostatek času vše si vychutnat… a prožít.
Má barvu modrofialových sametových šatů, takových, které když pohladíte proti vlasu, mění barvu v šedivý nádech, vyšívaných stříbřitou nitkou, měla je na sobě při křtu… za kmotry jí šla elegantní tetička paní „Modrá hodina“ a rozverná sestřenka „Jicky“.
Je v ní současnost i minulost a možná i budoucnost… zasněný pohled do dáli.
Sedím v zahradě a nedokážu odtrhnout oči i mysl od příběhu ze zažloutlých stránek staré knihy, prsty automaticky obrací list po listu a já chci vědět, co bude dál… Nic mě neruší, ticho a klid… a nevýslovná něha.
Myslím, že se bude hodit pro každou příležitost, umí splynout a nerušit, být univerzální a zároveň má v sobě dostatek noblesy, aby obstála i při slavnostních či důležitých setkáních.


14.05.13

Je z malinko jiného soudku než „klasické“ vůně Amouage. Tedy pořád je orientální, lépe řečeno květinově orientální, ale zároveň i jistým způsobem diskrétnější/in­timnější. Zásluhu na tom má zřejmě mimóza a fialka, o něž je celá kompozice zjemněná a vůně je tak celá sladce sametová.

Avšak je potřeba to vzít od začátku, kdy na vás dýchne jaro v podobě šťavnaté zeleně, „pudrové“ mimózy a špetky muškátového oříšku. Pak už si klestí cestu sametová fialka s bílými květy v čele s medově nasládlým a zároveň lehce živočišným jasmínem. Po jeho odeznění fialka mění svou podobu a balancuje na pomezí mezi lahodným bonbonkem a krásným rtěnkovým akordem, což je pro mě velmi příjemná kombinace.

S příchodem lehkého (chvílemi možná až průsvitného) dřevitého základu (hladký cedr a mléčný santal) se vůni vrací její květinová sametovost. To je ten okamžik u vůní Amouage, kdy se všechny složky nádherně prolnou a který na nich zbožňuju. Jen nově příchozí vanilka vůni ještě zakulatí a dodává jí krémovost a pryskyřičnaté kouřové tóny zase podtrhnou jemné orientální vyznění. Jó, s touhle vůni se to krásně a dlouho čte :-) .

Komentáře Amouage Library Collection Opus III

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Library Collection Opus III

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist