Library Collection Opus V (Amouage)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (ověřené)

HLAVA: kosatcový absolut, rum
SRDCE: kosatec, růže, jasmín
ZÁKLAD: oud, cibetka, suchý dřevitý tón

Parfuméři:

Cavallier, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Amouage Library Collection Opus V od uživatelek 35 hodnocení

Líbí se (22)
63%
Nelíbí se (4)
11%
Neutrální (9)
26%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Amouage Library Collection Opus V - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Amouage Library Collection Opus V od uživatelek

Recenze Amouage Library Collection Opus V


30.10.16

Zase trochu jiná knihovna. A vlastně to ani není knihovna. Spíše ranní salon, vybavený nábytkem ze světlého buku. Okna vedou na východ, do zahrady, kde jsou právě v plném květu desítky kosatců. Paní domu pustí do místnosti svěží ranní vzduch a urovná ve váze čerstvé, medově zbarvené růže. Obrovský zrzavý kocour se neochotně probouzí a nesouhlasně pozoruje svoji člověčí kamarádku – tak brzy po ránu, a ona už si dopřává skleničku alkoholu :cert: :mrgreen: ! Vůni otevřely spojenými silami jemný oud a nasládlé vysušené dřevo. Hebký a přímo mazlivý kosatec jim byl v patách. Brzy se začal rozvíjet i jasný lihový tón – když rum, tak nikoliv ten český tuzemák, ale čirý, pocházející odněkud z Karibiku. Živočišno přichází asi tak za hodinu – úplně si představuji, jak hladím lesklý hustý kožich jantarově zbarveného kocomoura. Výdrži této krásné vůně lze jenom zatleskat. Pokud jí bude navoněn muž, bude mu jistě slušet, ale přeci jenom - k ženám má blíže.


04.11.15

Vůně se uvádí něžným kosatcem s koňakovou notou a navozuje romantickou a svátečně rozvláčnou uvolněnou náladu. Vzápětí se předvede krotká bílá růže doprovázená sušším dřevem. I přes to, že v další fázi živočišná a erotická cibetka nevtíravě a zároveň nepřehlédnutelně dává o sobě vědět, vůně si stále zachovává pro Amouage nezvykle vzdušný a něžný projev, lehký jako třepot kosatcově modrých motýlích křídel šeptajících: Miluji… :srdce:. Celou kompozici posiluje a zušlechťuje pudrový oud. Evropský punc Opusu V vtiskl můj oblíbený evropský „nos“ mistr Jacques Cavallier (Poéme, Cinéma, Midnight Poison). Intenzita a projekce je v prvních cca 3 hodinách výrazná. Pozdějise vůně stáhne k tělu a v této intimnější podobě vydrží velmi dlouho - na svetříku 4 dny (jak se sluší na Amouage). Po celou dobu vývoje a trvání vůně cítím krásný něžný kosatec (v začátku vzdušný, později krémový a oudově noblesní).

Unisex??? Hm… :think: Na muži si tuto vůni ale nedovedu představit. Je jako zamilovaná žena: něžná, usměvavá, okouzlující, sentimentální a mazlivá. Kosatcový oud. Oudový kosatec :srdce:21.10.14

aneb Prokletí černé perly

Hle, zde je Creedův Love in Black po arabsku………..ano, je to Love in Black se všemi komponenty jako je kosatec, růže a jasmín , navíc je tu úžasně jemný oud, cibetka nemytého Jacka Sparrowa a jeho neodmyslitelný rum.
Kosatcová vyprahlost prokleté černé duše se mísí s lehkou tělesnou upoceností a rumem, který teče proudem, aby jste se mohli vznášet na vlnách podivna s dekadentní vůní šíleného Jacka. Výborná výdrž je u Amouage dobrým zvykem, ale zde je opravdu neskutečná s fantastickým vývojem od kosatcové pikantní oudovky stříknuté rumem až do sametově kosatcového živočišna, tak třeskutě sexy přitažlivého, jako zmalovaný Johny…………………………­…………jo, je to taková naše zvrácená láska v černém, viď Jacku ;)


24.06.14

kosatec a knihovna plná v kůži vázaných knih, na nedávno vyrobeném, ještě nelakovaném dřevěném stolku, oknem na něj praží slunce, kosatec a alkohol - jako rum mi ovšem nepřipadá… možná jsem jen špatný námořník. Všechno strašně vysušené. Vůně po necelých třech hodinách slábla, zdálo se, že se už nevzkřísí, šla jsem spát a uprostřed noci to přišlo…nádherná opojná vůně květin, téměř violový koncert, vnímala jsem ho všemi smysly, ano i zvukem - to se mi ještě nikdy nestalo, aby mě parfém probudil.....ráno jsem ještě cítila typické oudovo-pižmové zbytečky. Výdrž cirka 15 hodin, takže příště se vonět zásadně dopoledne, aby ta květinová krása přišla s podvečerem.

Komentáře Amouage Library Collection Opus V

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Library Collection Opus V

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist