Library Collection Opus V (Amouage)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (ověřené)

HLAVA: kosatcový absolut, rum
SRDCE: kosatec, růže, jasmín
ZÁKLAD: oud, cibetka, suchý dřevitý tón

Parfuméři:

Cavallier, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Amouage Library Collection Opus V od uživatelek 33 hodnocení

Líbí se (22)
67%
Nelíbí se (3)
9%
Neutrální (8)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Amouage Library Collection Opus V - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Amouage Library Collection Opus V od uživatelek

Recenze Amouage Library Collection Opus V


04.11.15

Vůně se uvádí něžným kosatcem s koňakovou nótou a navozuje romantickou a svátečně rozvláčnou uvolněnou náladu. Vzápětí se předvede krotká bílá růže doprovázená sušším dřevem. I přes to, že v další fázi živočišná a erotická cibetka nevtíravě a zároveň nepřehlédnutelně dává o sobě vědět, vůně si stále zachovává pro Amouage nezvykle vzdušný a něžný projev, lehký jako třepot kosatcově modrých motýlích křídel šeptajících: Miluji… :srdce:. Celou kompozici posiluje a zušlechťuje pudrový oud. Evropský punc Opusu V vtiskl můj oblíbený evropský „nos“ mistr Jacques Cavallier (Poéme, Cinéma, Midnight Poison). Intenzita a projekce je v prvních cca 3 hodinách výrazná. Pozdějise vůně stáhne k tělu a v této intimnější podobě vydrží velmi dlouho - na svetříku 4 dny (jak se sluší na Amouage). Po celou dobu vývoje a trvání vůně cítím krásný něžný kosatec (v začátku vzdušný, později krémový a oudově noblesní).

Unisex??? Hm… :think: Na muži si tuto vůni ale nedovedu představit. Je jako zamilovaná žena: něžná, usměvavá, okouzlující, sentimentální a mazlivá. Kosatcový oud. Oudový kosatec :srdce:21.10.14

aneb Prokletí černé perly

Hle, zde je Creedův Love in Black po arabsku………..ano, je to Love in Black se všemi komponenty jako je kosatec, růže a jasmín , navíc je tu úžasně jemný oud, cibetka nemytého Jacka Sparrowa a jeho neodmyslitelný rum.
Kosatcová vyprahlost prokleté černé duše se mísí s lehkou tělesnou upoceností a rumem, který teče proudem, aby jste se mohli vznášet na vlnách podivna s dekadentní vůní šíleného Jacka. Výborná výdrž je u Amouage dobrým zvykem, ale zde je opravdu neskutečná s fantastickým vývojem od kosatcové pikantní oudovky stříknuté rumem až do sametově kosatcového živočišna, tak třeskutě sexy přitažlivého, jako zmalovaný Johny…………………………­…………jo, je to taková naše zvrácená láska v černém, viď Jacku ;)


24.06.14

kosatec a knihovna plná v kůži vázaných knih, na nedávno vyrobeném, ještě nelakovaném dřevěném stolku, oknem na něj praží slunce, kosatec a alkohol - jako rum mi ovšem nepřipadá… možná jsem jen špatný námořník. Všechno strašně vysušené. Vůně po necelých třech hodinách slábla, zdálo se, že se už nevzkřísí, šla jsem spát a uprostřed noci to přišlo…nádherná opojná vůně květin, téměř violový koncert, vnímala jsem ho všemi smysly, ano i zvukem - to se mi ještě nikdy nestalo, aby mě parfém probudil.....ráno jsem ještě cítila typické oudovo-pižmové zbytečky. Výdrž cirka 15 hodin, takže příště se vonět zásadně dopoledne, aby ta květinová krása přišla s podvečerem.

Komentáře Amouage Library Collection Opus V

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Library Collection Opus V

Nový článek:

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně zašlých časů?

Celý článek »
TOPlist