Library Collection Opus VII (Amouage)

Unisex vůně
Rok:

2013

Složení (ověřené)

HLAVA: galbanum, růžový pepř, kardamom, muškátový oříšek, pískavice
SRDCE: kouř z agarového dřeva, pačuli, ambroxan, kůže, pravá ambra
ZÁKLAD: kostusový kořen, muscone (druh syntetického pižma), santal, olibanum, indický papyrus

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Amouage Library Collection Opus VII od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (6)
67%
Nelíbí se (1)
11%
Neutrální (2)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Amouage Library Collection Opus VII


15.07.16

Tak tuhle vůni zvolím, až budu chtít zůstat co nejdéle nenápadná v tradičním pánském klubu někde v Anglii. Jedině s ní mám totiž šanci, že splynu s vůní lesklých kožených křesel, vyblýskaných stovkami lordských pozadí, zahalím se kouřovou clonou z kvalitních doutníků a budu v souladu s žárem a kouřem, které vycházejí z pomalu doutnajících tlustých polen v krbu. Pro začátek si dám třeba Earl Grey s kapkou mléka, prolétnu titulky Timesů, po chvíli mrknu na hodinky a usoudím, že vzhledem k tomu, že slunce již zapadlo, kapka portského by nebyla marná.
Sedmý Opus je pěkná vůně. Silná, ale vyvážená, složky, ač individuality, spolu nesoupeří, ale doplňují se a souzní. Dominující oud je mimořádně povedený – jemně kouřový, nepatrně nasládlý a ještě nepatrněji prouzený. Za své pobočníky si správně vybral pryskyřice a santal a společně s dalšími ingrediencemi se jim podařilo naplnit představu, jak voní místnost, kde se nachází stovky starých ohmataných svazků knih. Nepodařilo se mi vypátrat, jak by měl vonět kostusový kořen, uváděný ve složení (ale pozor na něj – zjistila jsem, že mimo jiné bývá zdrojem nedovolených podpůrných látek!).
A na závěr jedno hezké anglické tvrzení: „Klub je místo, kde lze mlčet nebo dřímat ve společnosti nejzajímavějších mužů Anglie.“ Pro upřesnění – tato slova se vztahovala k dobám, kdy gentlemani svým ladies vstup do klubu striktně zakazovali. :lol:


13.06.14

Indický krámek s kořením, za který by se nemusel stydět sám Lutens, to bylo první, co mě napadlo, ihned po nástřiku. Uvnitř najdeme hořké zelené galbanum, štiplavý kardamom, špetku pikantně nasládlého růžového pepře, suchý muškátový oříšek, seno a především spoustu kopru.

Takhle zelenou vůni opravdu potkáte málokdy a člověka opravdu zarazí, jestli se s tou černou barvou flakonu nespletli, stačí však chvilku vydržet a temnější orientální tvář vůně se projeví v plné parádě. Přestavuje jí kouřový živočišný oud a drhnoucí kůže spolu se zemitostí pačuli, která tentokrát hází i tóny „prachového“ kakaa. Vše nám prohřívá hořkoslaná ambergris.

Pokud jde o tu dřevitou část vůně, dominantní je samozřejmě agarwood. Teprve v základu jej uhladí trocha mléčného santalu, což je jediný nasládlý tón v celé vůni, dá-li se to tak vůbec nazvat. Ovšem i ten vzápětí mizí pod novým přívalem dalších kouřových pryskyřic a sušené hořké zeleně, poprášené „pudrovým“, lehce drhnoucím pižmem. No je pravda, že oficiálně jsou sice všechny opusové vůně vedené jako unisex, ale tohle je maskulinní, jen to fikne.

Komentáře Amouage Library Collection Opus VII

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Library Collection Opus VII

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist