Ubar Women (Amouage)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: tangerinka, pomeranč, kubéba, listy fialky
SRDCE: jasmín, pomerančový květ, ylang ylang, tuberóza, frézie, konvalinka, růžové dřevo
ZÁKLAD: santalové dřevo, pačuli, vetiver, balzám copahu, vanilka, živočišná ambra

Popis parfému:

koncentrace EdP

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Amouage Ubar Women od uživatelek 89 hodnocení

Líbí se (71)
80%
Nelíbí se (2)
2%
Neutrální (16)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Amouage Ubar Women - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Amouage Ubar Women21.04.14

Dlouho jsem přemýšlela, proč se tato vůně jmenuje Ubar............

Ubar neboli Iram, město z pilířů, je tzv. ztracené město v Ománu. Zmiňuje se o něm i Korán, aby exemplárně poukázal na to, jak na nevěřící dopadne spravedlivý boží hněv, tak jak to mají arabové rádi. Ubar bylo bohaté město , prosperující hlavně z výroby a prodeje kadidla. Ománská kadidla patří k těm nejlepším na světě, vždyť i tři králové vezli Ježíškovi jako dary kadidlo právě z těchto končin. Městu tehdá vládl král Shaddad a vše šlo báječně. Ale jak to tak bývá, když je někdo prosperující a bohatý, tak začne být jiným trnem v oku. Do města se v té době přicoural prorok Hub a nemaje do čeho píchnout, rozhodl se, že by tyto zbohatlíky mohl obrátit na tu správnou víru, víru v jednoho pravého boha a ještě by z toho mohlo něco kápnout. Šel nejdřív za králem, ale ten ho slušně vyprovodil, že na blbosti ve městě nemaj čas, že vydělávaj peníze, ale že jinak je jejich hostem. Tak prorok chvíli pobuřoval revolučními myšlenkami v ulicích, až se král Shaddad naštval a vyhodil ho z města. Prorok Hub si z hysterickým pláčem postěžoval svému jedinému pravému bohu a protože Alláh i arabové milují katastrofické scénáře, začal tanec. Bůh nejdřív poslal na město sucho, to ale obyvatele Ubaru nijak nerozhodilo, pak poslal bouřkový mrak, to je naopak rozveselilo, v domnění, že už konečně začne pršet. Alláha to přestávalo bavit a s kvílejícím Hubem za zadkem mu docházely nápady. Tak prostě a nenápaditě zasypal město i s ubarskými bohatými modloslužebníky pískem, takže zmizelo z povrchu zemského až do dvacátého století, kdy ho za pomoci satelitních snímků vyšťourali archeologové.

Když už se to jmenuje Ubar, čekala jsem že to bude kadidlovka par excelance, ale vůně obsahuje jen balzám Copahu z Brazílie a ten se ve vůni nijak zvlášť neprosadí.
Vůně začíná trochu oranžově citrusově, ale hned to mohutně přebije Litsea cubeba, která svou citronově květinovou vůní tvoří přechod k bílokvětinovému srdci vůně, tomu vévodí masivně ylang, jasmín se trošku objeví, ale ostatní ani omylem, vůně pak trochu zdřevnatí palisandrem a santalem a na konec se uzemní jemňoučkým, krystalicky čistým pačuli s trochou vetiveru.
A proč Ubar??? …asi proto, že…
Milí Ubařané, na vaše kadidlo kácíme, protože tomu tak Alláh chtěl, vytvoříme orientální vůni bez kadidla, jednu pryskyřici tam přihodíme, aby se neřeklo a tu si dovezeme z amazonského pralesa na opačném konci zeměkoule, my na to prostě máme…Alláh vám to, vy bezvěrci, nikdy neodpustí.......:-)


05.02.12

Zlatý luční med stékající na květy jasmínu a růží, cítím i kvetoucí lípu a akát. Svěží citron a santal. Elegantní, ale zároveň živočišná a smyslná. Úžasné dílo mistrovského nosu.

Složení:
hlava: bergamot, citron, konvalinka
srdce: jasmín, růže
základ: cibetka, vanilka21.08.11

Teplá voda s citrónem, sladký kouř, směs čerstvě natrhaných okvětních plátků růží, jemné dřevo a mezi tím vším se prolíná jemné „živočišno“. Tajemná a lehce temná vůně…a krásnáááááá…

Komentáře Amouage Ubar Women

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Amouage Ubar Women

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist