Ambre Fétiche (Annick Goutal)

Unisex vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: kadidlo, labdanum, styrax
SRDCE: benzoin, kosatec
ZÁKLAD: vanilka, kůže

Parfuméři:

Doyen, Isabelle

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Annick Goutal Ambre Fétiche:

Hodnocení odbornice: Recenze Annick Goutal Ambre Fétiche

Ada

První úder Ambre Fétiche je až medicinální, ihned poté následuje písčitě teplý tón a vůně santalu jako z nezapálených kvalitních vonných tyčinek. Jak se na ambru sluší a patří, je Ambre Fétiche sladká, sytá a má vynikající výdrž. Mezi dalšími složkami najdete i vanilku, labdanum (lehce kouřová stopa kadidla) a snad špetku kůže.
Milovnicím orientů, které automaticky nepokládají každou výraznější vůni za silnou a těžkou, nejspíš přijde Ambre Fétiche docela jemná - drží se na kůži a nikoho neobtěžuje, jen si tak krásně a trpělivě voní. Pokud bych si měla z recenzované trojice jednu vůni vybrat, zvolila bych tuto, protože právě její vlastnosti nejlépe odpovídají mému vkusu.

Hodnocení parfému Annick Goutal Ambre Fétiche od uživatelek 133 hodnocení

Líbí se (96)
72%
Nelíbí se (9)
7%
Neutrální (28)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Annick Goutal Ambre Fétiche - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Annick Goutal Ambre Fétiche

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Annick Goutal Ambre Fétiche


18.06.13

Dneska zkouším poprvé. Začátek mi voní nejpodobněji (bohužel jenom interiérové) vůni Spiritus Sancti od Cire Trudon, chvíli tam krásně zasvištěl bičem i oud, pak to začalo sládnout a to mi zase připomíná Sergovo Fille en Aiguilles, a po cca hodině, kterou mě nejdřív mrzela cena, potom nedostupnost, a nakonec chabá výdrž - mi to připomíná (to zas bude pochval :mrgreen: ) Amber of Yemen!07.09.12

Počáteční kouřová nálož dokáže řádně protáhnout všechny nosní dutiny (u slabších povah i přerazit nosní přepážku). V momentě, kdy jsem začala shánět papír na sepsání závěti, najednou kouř ubral na intenzitě a začal postupně sládnout. A z úderné kouřovky se vcelku rychle stala sladce zakouřená jemná ambrovka, držící se pěkně u těla (něco jako parfémový „pléd“).23.10.11

Ano, ano, je to tam. Kadidlo, Labdanum, Kouř. Žádné mazlíkování, žádná příkrasa, hned darda do nosu. Nic pro květinkové romantičky, či milovnice neškodných růžových vodiček. Kadidlo ve vůních se mi sice líbí, ale moc tam obvykle vyčuhuje, je ostré, vůně s kadidlem si zamiluji, ale nedokážu nosit. Zde je kadidlo ale zaoblené, rozmělněné v ostatních složkách. Vůně se samozřejmě vyvíjí směrem ke snesitelnosti. Ze začátku suchý kouř, popel a pryskyřice, postupně se ale ambra propracovává k slyšitelnosti a vůně sládne. Kadidlo s Labdanem cítíme stále, ale už rozmělněné v ambře. Velice zajímavá vůně pro ženy (ani na muži by mi nepřišla divná) s osobností, vlastně na muži by se mi líbila velmi. Výraznou vanilku ani kůži necítím.Jenom takové neurčité, příjemné sladko. Kosatec bych tam, pod nánosem vykuřovadel, našla. Vůně kalafuny, kdo pájel, nebo hrál na smyčcové nástroje, ví.17.07.11

Pro mě je AF o pryskyřicích, ostatní uvedené složky jako je kosatec a kůže, nevnímám. Ani několikrát zmiňovaný písek v ní necítím. Začátek mi velmi připomíná propolisovou tinkturu a s ní přichází asociace spojená s mým dětstvím, kdy na mě s propolisem pravidelně útočila babička při sebemenší zmínce o bolení v krku. Úvodní tón je po chvilce pryč a vůně začíná doutnat a sládnout. Kouř mi není nepříjemný a sladkost je tak akorát. Jako když položím na rozžhavený uhlík do kadidelnice hrudku pryskyřice s kouskem ambry, který se po chvilce začne tavit a zaplní prostor nasládlým, uklidňujícím kouřem. Vůně se usadí do krásné, hladké, jemně nasládlé ambry tentokrát už bez kouře a vůně trvá a trvá na rozdíl od jiných vůní od AG.
Pokud bych měla ambru v AF jednoduše definovat, napadá mě „hluboká a konejšivá“, rozhodně ne „temná“.

Komentáře Annick Goutal Ambre Fétiche

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Ambre Fétiche

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist