Heure Exquise (Annick Goutal)

Dámská vůně
Rok:

1984

Složení (ověřené)

kosatec z Florencie, turecká růže, santal, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Annick Goutal Heure Exquise:

Hodnocení parfému Annick Goutal Heure Exquise od uživatelek 31 hodnocení

Líbí se (17)
55%
Nelíbí se (4)
13%
Neutrální (10)
32%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Annick Goutal Heure Exquise - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Annick Goutal Heure Exquise06.02.12

Dominuje růže - ale nikoliv jemná orosená, čerstvě rozkvetlá, nýbrž výrazná dřevitá „hustá“ růže s drhnoucí zelení, v obláčku prachového pudru a strouhnutého mýdla s jelenem. Bez váhání bych ji zařadila do kategorie krásně starosvětských vů­ní.


28.01.12

Viac než kosatec cítim muškátový list, fialku, zem, mach – dávno vykopaný a vyložený na suchú zem – táto Goutalka má v sebe istú odkrvenosť, vyvanutý odér starých čias. Je ako spomienka na seba samu. Prekvapila ma jej suchosť, lebo recenzie ju opisujú skôr ako vlhkú, ťažkú… ľahká isto nie je, ale ťažkou by som ju tiež nenazvala.
V druhom dejstve prichádza púder a vanilková nasladlosť. Ale aj tie sú akosi vzdialené – ako obrazy seba samých… Zapudrovaná ruža – vôbec nie napitá, skôr odkvitnutá a zoschnutá. Je to clivá vôňa, ktorá si ešte pamätá veľký svet, ale sama je už malá. Možno je to tým, že som ju skúšala zo vzorky.06.09.11

Kosatcová opulentnost od Annick Goutal.
Začnu krátkým postřehem o tom, že mi Heure Exquise celkem výrazně připomíná Chanel No.19 (Edp). Podobou mezi nimi jsem byla překvapena především při první zkoušce. Po čase, když poznávám tento kosatcový počin stále více, vnímám jemné rozdíly a charakteristiky, typické jak pro vůni samotnou, tak pro produkci z dílny Annick Goutal jako celku. … éteričnost!
Ať mám na sobě lehoučkou Le Mimosu, opulentní Songes nebo starosvětskou Heure Exquise … co cítím? Mnohá podobenství lehkosti bytí. Každá z vůní je jiná a přesto na mě všechny působí podobným dojmem … … empirie skrytého podvědomí.
Heure Exquise může odradit úderným, neučesaným úvodem. V prvních okamžicích vám bude lehce drhnout nosní sliznicí, ucítíte zelené stonky, dřevitost, možná i tóny zeminy, vlhkost … vlhkost mizí během chvíle a velmi brzy začíná vůně pudrovatět. Grandióznost obou hlavních protagonistů - kosatce a růže, se dobývá na světlo boží a v určitých chvílích mám pocit snad až jejich vzájemného soupeření.
Závěrem zůstává na pokožce rozprostřen pudrový závoj, modrofialkový, pastelový, nasládlý … … la melancolía … la vida en algún tiempo … el anhelo en silencio

Heure Exquise je pro mě vůní podzimu a zimy. Do rozzářeného, horkého léta mi absolutně nezapadá. V tuto dobu je lépe nechat ji spát a čekat až přijde její čas. … zkapalněné ticho … rozjímání … vznešenost
Je zvláštní a tajemně krásná!

Komentáře Annick Goutal Heure Exquise

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Heure Exquise

Podobné parfémy Annick Goutal Heure Exquise

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist