La Violette (Annick Goutal)

Dámská vůně

Nejlepší ceny Annick Goutal La Violette:

Hodnocení parfému Annick Goutal La Violette od uživatelek 95 hodnocení

Líbí se (75)
79%
Nelíbí se (7)
7%
Neutrální (13)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Annick Goutal La Violette - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Kategorie vůně Annick Goutal La Violette od uživatelek

Recenze Annick Goutal La Violette


09.10.12

27.05.12

Nezaznie to tu prvýkrát. Celá fialka – OK, ale môjtybože, načo to zdôrazňovať, keď ju na mojej koži valcuje celofánový obal toho ríbezľového bonparu, do ktorého sa veľmi rýchlo preklopí? Ríbezľový bonpar (ten fialovo-bordový) identifikoval môj muž. Ja som ho honosne nazvala ružou. Respektíve ružovou silicou. V kombinácii s fialkou však táto silica nevydá zo seba viac ako ten bonpar, ktorý tu podo mnou moudjahidine príznačne nazýva vycucaným bonbónom. U mňa vycucaný nie je, skôr nie je dobre odbalený a jazyk mi dráždi zmienený celofán. Z fialky veľa nezostalo. Je to syntetické, ostré, iritujúce. A predsa v niečom šťavnaté.18.05.12

Dužnatá fialka v setsakramentsky dobrý náladě. Je tady vážně celá, včetně kořínků, a lístečků, žádná umělotinka, pěkně poctivá luční fialka. Okamžitě se k ní na piedestal vyhoupne růže a už ji neztrácí z dohledu. Až na to, že tímto počinem Violette tak nějak… nepřestává sládnout. Růže není špatná, ale přetahuje se s fialkou tak vehementně, až to fialku přestane bavit, rezignuje a nechá se utahat do bonbonu. Když je bonbon vycucanej, tak se najednou fialka zase vrací z vyhnanství a extrémně utlumený podobě přečkává dokonce i noc. Výdrž pěkná, vůně milá, ale jinak si s ní caronka tak nějak povšechně utírá pozadí.09.05.10

Zpočátku svěží fialka i s lístečky a pár kapkami rosy. Postupně ale trochu zcukernatěla a zpudrovatěla - obojí ale v přiměřené podobě (žádné cukrovo-pudrové závěje!) - je tak na půl cesty mezi dřevitou fialkou od Carona a sladkou fialkou od Molinarda. Je to pohodová, klidná vůně - vysloveně aromaterapie - na denní nošení. A hlavně na jaro - pro mě jsou fialky prostě jarní vůní… A co mě překvapilo nejvíc, je výdrž - snad nejlepší ze všech fialek, co znám.

Komentáře Annick Goutal La Violette

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal La Violette

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist