Le Mimosa (Annick Goutal)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

broskev, anýz, kosatec, mimóza, santal, bílé pižmo

Parfuméři:

Doyen, Isabelle

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Annick Goutal Le Mimosa:

Hodnocení parfému Annick Goutal Le Mimosa od uživatelek 76 hodnocení

Líbí se (44)
58%
Nelíbí se (6)
8%
Neutrální (26)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Annick Goutal Le Mimosa


12.01.13

Jen v prvních okamžicích po nanesení vůně jsem zaznamenala vůni mimózy. Ta se po několika málo vteřinách téměř ztrácí. Ustoupí i počáteční trochu trpčí a drsnější květinový charakter. Vůně se změní v příjemně vlahou, mírně nasládlou, zelenou vodní vůni (připomíná mi vůni jetele), v které se rozvíjí štavnatá broskev a jemná vůně květin. Ovocně květinové prvky jsou zde umírněné a dochucené libě pižmem a dřevem (sametovost, jemnost). Přesto jsou dominantní v celkové její kompozici. Po celou dobu vůni doprovází jiskrný a lahodný ovocný tón. V samém závěru mi připomněl vůni Un Jardin Sur Le Nil (Hermès)
Celkově působí vůně svěže, jemně a příjemně. Její výdrž je dobrá, ale vůně se drží více u těla.


05.06.12

Teplá, sušší vůně, cítím zralé broskve a voňavé seno, prostě léto… Není špatná, ale úplně mi neučarovala, nějaká složka mi tam vadí. Především mě ale zklamala tím, že v ní necítím _vůbec _žádnou mimózu, což u parfému s názvem Le Mimosa pokládám za značný nedostatek. Výdrž průměrná. Naslepo nekupujte, obzvlášť pokud jako já toužíte hlavně po té mimóze.


13.02.12

Jemná jarní vůně plná zralých broskví, mimózy a kosatce. Je něžná, veselá a i když není moc průbojná, je svá a upozorní na sebe. A puntíková mašlička jí sekne dokonale.
Tato broskev mi připomíná broskvovou dřeň co maminka dělávala když jsem byla malá.09.08.11

Nejžhavější novinka Annick Goutal, poetická, jarní, plná slunce … Le Mimosa.
Variace na jarní rozpuk života, dokonalá propracovanost složek, lehkost a zároveň udivující síla na toaletku z produkce AG.
Víte jak voní sluníčko? Nebo jak voní radostné chvění dokonale probuzené přírody? …
První nástřik, první okamžiky … velmi šťavnaté, broskvové. Ihned mi naskočila asociace oranžovo-bílé pastelové krémovosti. Broskvová, smetanová zmrzlina. Hustá, nešizená, točená v lahodných spirálách. Pořádná zmrzlina, jakou si pamatuji z dětství.
Postupně tato šťavnatá nota vyprchá, broskev ustoupí květinám a o své se začne hlásit jemně medové aroma mimózy. Kosatec je zde velmi umírněný, prachový a dodává vůni lehkou porci elegance a hloubky. Le Mimosa v podstatě balancuje na hraně rozvernosti a umírněné noblesy. Je to vůně, kterou si klidně vezmu jak k sandálkům a květovaným šatům, tak k pracovnímu kostýmku. Přizpůsobí se mi.
Závěr je postaven na bílém pižmu a v těchto chvílích mi Mimoska připomíná líně se protahující nádhernou micinu, která se mi svým hustým bílým kožichem otírá o kůži.
Tekuté sluníčko, zkapalněný život … Le Mimosa.

Šimrání paprsků na přivřených víčkách.
Schválně je zavírám se slastným úsměvem,
nespěchám, poslouchám …
tichý rej života.
Nespěchám, vnímám jej v sobě i kolem … Šimrání paprsků na přivřených víčkách, život je autorem tichých ód na radost,
když růžovou pastelkou vpisuje je na má líčka.07.08.11

Název evokuje mimózový soliflor, ale mimóza jen jedna z přítomných květin. Kytičky jsou jemné, zapudrované lehce větrovým pižmem. A mezi nimi se prolíná mango - chvíli zelené, chvíli přezrálé. Vskutku povedená jarní vůně…

Komentáře Annick Goutal Le Mimosa

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Le Mimosa

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist