Musc Nomade (Annick Goutal)

Unisex vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

rostlinná a syntetická pižma (Muscon, bílá pižma, pižmo z andělikového kořene, ibišek pižmový), tonka, labdanum, bombajské dřevo (druh papyru)

Parfuméři:

Doyen, Isabelle

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Annick Goutal Musc Nomade:

Hodnocení odbornice: Recenze Annick Goutal Musc Nomade

Ada

Vůně Musc Nomade od Annick Goutal patří k o něco živočišnějším pižmovým vůním. Je určena pro muže i ženy a název jako by sliboval nějakého drsného nomáda, ale na webu značky se dočtete, že Annick Goutalovou kdysi okouzlily katarské princezny, které si přidávaly do koupele pižmo a růže a ve svých pokojích nechávaly pálit oud. Právě tuto náladu chtěly Camille Goutalová (dcera Annick, která převzala značku po matčině smrti) a parfumérka Isabelle Doyenová vtělit do parfému.

Nejživočišnější je začátek, kdy na vás vykoukne pižmo, dřeva, mýdlo, byliny a zemitě zatuchlá pačuli. Parfumérka použila Muscon, makrocyklické pižmo, které je nejvíc podobné přírodnímu pižmu, a ještě ho dalšími složkami doupravila, aby to bylo opravdu ono. Muscon je trvanlivý a příjemná živočišnost tak parfému nějakou dobu vydrží; nemusíte se bát nepříjemného zápachu, voní to trochu jako ohmataná kožená taštička. Ne samotná, samozřejmě: vůni vládnou spíš dřevěné tóny, takové ty hřejivé, lehce sladké, písečné. Ještě si k tomu domyslete trochu perníkového koření a máte Musc Nomade. Suchá, teplá vůně, idylická poušť z arabských pohádek, provoněná kořením a exotickým dřevem. Háček je ve výdrži a intenzitě, Musc Nomade je, kulantně řečeno, velmi intimní parfém, o kterém ostatní skoro nebudou vědět, a nejspíš vám nevydrží celý den.

Hodnocení parfému Annick Goutal Musc Nomade od uživatelek 103 hodnocení

Líbí se (71)
69%
Nelíbí se (9)
9%
Neutrální (23)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Annick Goutal Musc Nomade - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Annick Goutal Musc Nomade

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Annick Goutal Musc Nomade od uživatelek

Recenze Annick Goutal Musc Nomade19.07.11

Kdybych důvěrně neznala Muscs Koublai Khan, nejspíš bych byla z Musc Nomade nadšená a chtěla bych ho. A protože Koublai je jedna z mých nejmilejších vůní, nemá Nomade lehkou úlohu. Začátek se mi opravdu nelíbí, cítím labdanum až nepříjemně pronikavé a do něj se přímo zařezávají jakési bylinky. Nastěstí tahle fáze dost rychle pomine a Nomade servíruje pořádné, ničím nerušené pižmo. Což o to, pěkné to je, ale nemá to sílu a už vůbec ne výdrž Koublaie (ačkoli při letmém přičichnutí se mohou jevit až identické). Říkám, že tohle je za hodně peněz málo muziky: síla nic moc, výdrž nic moc, rozleží se hned (na rozdíl od „rozlévajícího se“ Koublaie, který se neustále proměňuje), zespodu na mě občas bafne docela divná hlína a působí na mě dojmem vůně, která se vpije do kůže, což nepovažuji za plus. Tak to je. Musc Nomade je pěkná, ale nestačí.12.01.09

Musc Nomade / Pižmový kočovník
V podstatě se jedná o vůni každým coulem smyslnou, ale umírněnou, jemnou, jednoduše krásnou, ale ne strhující. Jemné dřevo je skrz na skrz prošpikované pižmem, které vám prosákne snad až pod kůži a tam se pěkně zabydlí a sžije se s vámi.
Vůně je velmi přirozená a permanentně nositelná, skoro až k neomrzení. Kouzlo spočívá v tom, že je téměř nenápadná, ale vy víte, že tam je a když bude potřeba, tak vás podrží. Netvoří hutný oblak a nepoletuje všude kolem vás, ale jen občas, když to nečekáte, vám zašle voňavou vlnku a ujistí vás, že je stále s vámi a můžete se na ni spolehnout a to zejména u opačného pohlaví. Můj subjektivní dojem dokonce říká, že muži ji vnímají jako intenzivnější. Takovou, která vyloženě láká přijít blíž a s přihmouřenýma očima stát ve vaši těsné blízkosti a jen tiše nasávat. Pokud jde o název, neřekla bych, že je to kočovník (snad dokonce několik dní nemytý). Pokud skutečně ano, tak bývávalo a on už se usadil, je pěkně vymydlený a neodolatelný.

Komentáře Annick Goutal Musc Nomade

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Musc Nomade

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist