Myrrhe Ardente (Annick Goutal)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: myrha
SRDCE: guajakové dřevo, včelí vosk
ZÁKLAD: myrhová pryskyřice, benzoin, tonka

Parfuméři:

Doyen, Isabelle

Atributy:

myrha

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Annick Goutal Myrrhe Ardente

Ada

Všichni víme, co je to myrha - každý obyvatel křesťanského světa zná trojici darů, kterou přinesli tři mudrcové, zlato, kadidlo a myrhu. Nevím, jestli to Ježíšek ve svém útlém věku ocenil, ostatně pokud byla Panna Maria při smyslech, určitě ji nenapadlo zapalovat kadidlo v chlévě plném sena, notabene když tam ležel novorozenec.
Protože mně žádní mudrcové dary nenosí, když jsem chtěla vědět, jak vypadá a voní čistá myrha, musela jsem si ji sehnat sama. Je to medově hnědá pryskyřice, která v surovém stavu voní teple, sladce, veskrze příjemně, a člověk v ní snadno identifikuje složku některých orientálních parfémů. Natěšeně jsem ji nasypala do kadidelnice, leč dostavilo se zklamání - při pálení se z myrhy neline hustý sladký dým, ale zvláštní řídká vůně, něco mezi vodou a latexem. Vůně páleného kadidla je vydatnější a výraznější.
Myrrhe Ardente je postavená na obou tvářích myrhy, přičemž ta divnější - pálená - vyniká o něco víc. Celá vůně je tím pádem poměrně zvláštní a velmi nedoporučuji kupovat ji naslepo, já jsem si při první zkoušce dokonce chvíli myslela, že snad vystrká Eden ze žebříčku mých nejhorších vůní. Guma, lékořice, aroma lékárny, v němž se mísí bonbóny proti kašli, léky a krabičky náplastí; a také sladká pryskyřice, včelí vosk, mléčně vanilkový benzoin, čokoláda a mléko s medem, to všechno můžete v Myrrhe Ardente najít. Pokud budou při první zkoušce převládat negativní vjemy, zkuste Myrrhe ještě jednou, budete ji už trochu znát a snáze v ní objevíte dobré vlastnosti. Ten včelí vosk je skutečně realistický a zlatá tůň základu se táhne jako karamel.
Hodně sladká, ale ne moc teplá a každopádně jedinečná, protože parfémů vybudovaných na myrze moc není, málokdo na to má odvahu…

Hodnocení parfému Annick Goutal Myrrhe Ardente od uživatelek 28 hodnocení

Líbí se (18)
64%
Nelíbí se (4)
14%
Neutrální (6)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Annick Goutal Myrrhe Ardente od uživatelek

Recenze Annick Goutal Myrrhe Ardente


16.06.14

Poprvé jsem zkoušela tuto vůni loni v únoru v koncentraci EDP, chvilku před tím, než byla definitivně stažená z trhu a už tehdy jsem věděla, že z orientální řady bude má nejméně oblíbená, takže po jejím konci nebudu tesknit, ale shodou okolností se mi dostal do ruky vzorek čistého parfému z limitované edice, který můj pohled na ni docela vylepšil alespoň v té druhé polovině.

Pravda, na začátek je tam toho sladce štiplavého anýzu až přespříliš a skutečně má tendenci vonět jako sirup proti kašli s větrově-třešňovou příchutí, smíchaný s hořkými zelenými bylinkami, což pořád není moc lákavé.

Po rozvonění se však konečně projeví suchá dřevitá, lehce zakouřená myrha (v jistých okamžicích dokonce i malinko prašná) s gurmánskými tóny. Tvoří je jednak jen nepatrně připálená lékořice, opět jen s tím příjemným tmavě sladkým tónem, a vanilkově-medový benzoin s krémovou tonkou.10.07.12

První jsem čichla k použitému vzorku, kde byl cítit již rozložený parfém. Zaujal mě skořicovou sladkostí, tak jsem natěšeně hned vyzkoušela. Po nanesení na kůži je první cítit nějaká bylinná vodka, asi špetka anýzu, a pak se teprve začíná objevovat koření. Po přečtení Adiné recenze, a při druhém zkoušení výrazně cítím i ty náplasti, ale neni mi to nepříjemný. Jak se vůně rozvíjí, je čím dál sladší a kořeněnější. cítím pendrekově čokoládovou cukrátkovost, med, ale spíš takovej ten lesní, míň sladkej. Možná i trochu toho včelího vosku. Nevím co to je jinýho, ale stále cítím i skořici. takovou tu čerstvě nastrouhanou, co ještě štípe do nosu. Rudý prach přislibující sladkou pikantnost. Vůně je opravdu zajímavá, a dala by se dlouze zkoumat. Určitě by ji mohl nosit i chlap.

Komentáře Annick Goutal Myrrhe Ardente

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Myrrhe Ardente

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist