Myrrhe Ardente (Annick Goutal)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: myrha
SRDCE: guajakové dřevo, včelí vosk
ZÁKLAD: myrhová pryskyřice, benzoin, tonka

Parfuméři:

Doyen, Isabelle

Atributy:

myrha

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Annick Goutal Myrrhe Ardente

Ada

Všichni víme, co je to myrha - každý obyvatel křesťanského světa zná trojici darů, kterou přinesli tři mudrcové, zlato, kadidlo a myrhu. Nevím, jestli to Ježíšek ve svém útlém věku ocenil, ostatně pokud byla Panna Maria při smyslech, určitě ji nenapadlo zapalovat kadidlo v chlévě plném sena, notabene když tam ležel novorozenec.
Protože mně žádní mudrcové dary nenosí, když jsem chtěla vědět, jak vypadá a voní čistá myrha, musela jsem si ji sehnat sama. Je to medově hnědá pryskyřice, která v surovém stavu voní teple, sladce, veskrze příjemně, a člověk v ní snadno identifikuje složku některých orientálních parfémů. Natěšeně jsem ji nasypala do kadidelnice, leč dostavilo se zklamání - při pálení se z myrhy neline hustý sladký dým, ale zvláštní řídká vůně, něco mezi vodou a latexem. Vůně páleného kadidla je vydatnější a výraznější.
Myrrhe Ardente je postavená na obou tvářích myrhy, přičemž ta divnější - pálená - vyniká o něco víc. Celá vůně je tím pádem poměrně zvláštní a velmi nedoporučuji kupovat ji naslepo, já jsem si při první zkoušce dokonce chvíli myslela, že snad vystrká Eden ze žebříčku mých nejhorších vůní. Guma, lékořice, aroma lékárny, v němž se mísí bonbóny proti kašli, léky a krabičky náplastí; a také sladká pryskyřice, včelí vosk, mléčně vanilkový benzoin, čokoláda a mléko s medem, to všechno můžete v Myrrhe Ardente najít. Pokud budou při první zkoušce převládat negativní vjemy, zkuste Myrrhe ještě jednou, budete ji už trochu znát a snáze v ní objevíte dobré vlastnosti. Ten včelí vosk je skutečně realistický a zlatá tůň základu se táhne jako karamel.
Hodně sladká, ale ne moc teplá a každopádně jedinečná, protože parfémů vybudovaných na myrze moc není, málokdo na to má odvahu…

Hodnocení parfému Annick Goutal Myrrhe Ardente od uživatelek 28 hodnocení

Líbí se (18)
64%
Nelíbí se (4)
14%
Neutrální (6)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Annick Goutal Myrrhe Ardente od uživatelek

Recenze Annick Goutal Myrrhe Ardente


16.06.14

Poprvé jsem zkoušela tuto vůni loni v únoru v koncentraci EDP, chvilku před tím, než byla definitivně stažená z trhu a už tehdy jsem věděla, že z orientální řady bude má nejméně oblíbená, takže po jejím konci nebudu tesknit, ale shodou okolností se mi dostal do ruky vzorek čistého parfému z limitované edice, který můj pohled na ni docela vylepšil alespoň v té druhé polovině.

Pravda, na začátek je tam toho sladce štiplavého anýzu až přespříliš a skutečně má tendenci vonět jako sirup proti kašli s větrově-třešňovou příchutí, smíchaný s hořkými zelenými bylinkami, což pořád není moc lákavé.

Po rozvonění se však konečně projeví suchá dřevitá, lehce zakouřená myrha (v jistých okamžicích dokonce i malinko prašná) s gurmánskými tóny. Tvoří je jednak jen nepatrně připálená lékořice, opět jen s tím příjemným tmavě sladkým tónem, a vanilkově-medový benzoin s krémovou tonkou.10.07.12

První jsem čichla k použitému vzorku, kde byl cítit již rozložený parfém. Zaujal mě skořicovou sladkostí, tak jsem natěšeně hned vyzkoušela. Po nanesení na kůži je první cítit nějaká bylinná vodka, asi špetka anýzu, a pak se teprve začíná objevovat koření. Po přečtení Adiné recenze, a při druhém zkoušení výrazně cítím i ty náplasti, ale neni mi to nepříjemný. Jak se vůně rozvíjí, je čím dál sladší a kořeněnější. cítím pendrekově čokoládovou cukrátkovost, med, ale spíš takovej ten lesní, míň sladkej. Možná i trochu toho včelího vosku. Nevím co to je jinýho, ale stále cítím i skořici. takovou tu čerstvě nastrouhanou, co ještě štípe do nosu. Rudý prach přislibující sladkou pikantnost. Vůně je opravdu zajímavá, a dala by se dlouze zkoumat. Určitě by ji mohl nosit i chlap.

Komentáře Annick Goutal Myrrhe Ardente

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Myrrhe Ardente

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist