Quel Amour! (Annick Goutal)

Dámská vůně
Rok:

2002

Složení (ověřené)

pivoňka, planá růže, pelargónie, červený rybíz, granátové jablko, třešně, vínová broskev

Parfuméři:

Doyen, Isabelle

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Annick Goutal Quel Amour!

Ada

Annick Goutal patří mezi exkluzivní a u nás nepříliš známé značky. Chlubí se tím, že vytváří unikátní parfémy podle poctivých starých tradic a nevšímá si přitom módních trendů; používá co nejvíc přírodních esencí a na každé vůni si dává záležet, aby opravdu ladila. Nesmíme to samozřejmě brát doslova, zákazníkovi je třeba máznout kolem pusy trochu medu, aby měl pocit, že si kupuje něco výjimečného, nicméně exkluzivní značky si opravdu můžou dovolit kašlat na módní honbu za lehkými ovocenkami, protože na trhu je pořád dost lidí, kteří to ocení.

Zrovna Quel Amour! by se dala použít jako příklad, že květinově ovocná vůně nemusí být tuctová katastrofa a že se tohoto tématu lze zhostit originálně. Skládá se z pivoněk, růží a různého červeného ovoce.

Začátek byl krásný - sytá, čerstvá vůně živých růží a pivoněk s rybízovou šťávou, teplých, jako by je právě přinesl z horkým sluncem prohřáté letní zahrady, a přitom svěžích. Kdyby to takhle zůstalo, vůbec bych se nezlobila, ale parfémové hlavy jsou prchavé a tak to tak zůstat nemohlo. Quel Amour! si ještě nějakou ponechává vůni červeného rybízu, šťavnaté broskvové dužiny a třešní i plnou vůni růží a svěží závan pivoňky, ale celá harmonie se usazuje víc do nenápadnosti, lehce sládne a růže usychají, takže za chvíli si uvědomíte, že místo čerstvých cítíte sušené. Naštěstí jsou to krásné sušené růže, teplé a voňavé, žádné zaprášené haraburdí. Můj vkus by je klidně snesl i bez toho čerstvějšího, ovocně pivoňkového nádechu.

Odvrácenou stranou Quel Amour! je právě její květinovost, ovocnost a sladkost. Vůně květin je velmi plná, vůně ovoce sytá jako koncentrovaná, lepkavá šťáva z broskve. Ze základu se mezi květiny prodírá nádech růžové cukrové vaty. Pokud potřebujete ke štěstí něco svěžího, zeleného, kousek dřeva, nebo naopak špetku koření či kadidla, asi Quel Amour! hned po první zkoušce zhnuseně odložíte. Ale jestli se vám líbí představa květinářství plného rudých a růžových růží a pivoněk, s veselou květinářkou za pultem k tomu, a každé léto se těšíte na to, jak se nacpete broskvemi a třešněmi, až vám šťáva poteče i z uší, bude se vám tahle vůně líbit.

Přímo do teplého počasí bych Quel Amour! nedoporučovala, je sama o sobě hřejivá a přestože za normálních teplot moc nelepí, v horku by mohla začít.
Marně přemýšlím, ke které vůni bych Quel Amour! přirovnala. Určitě ne k lehkým, řídkým ovocenkám s růží typu Very Valentino nebo Gucci Eau de Parfum II. Není podobná ani rudě lepkavým vůním s tropickým ovocem á la limitky od Escady.

Růže v Quel Amour! mi připomínaly poctivou přírodní růži toaletní vody Wild Rose od Lavery. Dala by se přirovnat i k malinovým vůním se sladkým základem, např. In Love Again nebo L'Or Rouge.

Hodnocení parfému Annick Goutal Quel Amour! od uživatelek 68 hodnocení

Líbí se (36)
53%
Nelíbí se (15)
22%
Neutrální (17)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Annick Goutal Quel Amour! - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Annick Goutal Quel Amour! od uživatelek

Recenze Annick Goutal Quel Amour!


17.04.15

Rybízová nálož.
Něco tak nekonečně šťavnatého,stu­deného, svěžího a přitom nasládlého, ale tak hezky, štiplavě sladkého jsem nečekala.
Je to jako když se pustíte do ovocného salátu na louce u chladné řeky.
Rybízová kyselost, sladkost broskví a opravdová vůně růží, pivoněk.. Lehká vůně, letní a nikoho nemůže urazit. Jen je škoda, že s výdrží to není žádná hitparáda..

Začínám Annick opravdu milovat…29.04.12

Je jemná květinová a plná ovoce. Kytky teda moc nemusím, ale tady jsou takové skutečné, prostě jako bych seděla někde v zahradě a užívala si vůni právě kvetoucích pivoňek a růží. Malinko kyselosti vnáší do vůně ovoce – rybíz a granátové jablko. Ale skutečně jen tolik, aby ubraly na sladkosti a vše je tak krásně zaoblené, hladké a krásně harmonické.09.01.10

Popsat tuto vůni se mi zdá, jako oříšek. Kdo je zvyklý na běžné sladké růžovky - ovocenky, ktaré teď všechny značky chrlí na trh jako zběsilé, bude se asi divit, proč je tato vůně popisována jako sladká.Sladká vůně v pravém slova smyslu to totiž rozhodně není. První tóny jsou ovocné, ale spíše připomínají směs zahradního a lesního ovoce opláchlého deštěm.Některé kousky už v té směsi vnímám dokonce jako trochu nahnilé.V zápětí se hlásí o slovo růže.Nejprve jakoby kytice suchých zaprášených růží, podbarvených tónem míchané bílé masti z lékárny, posléze se vůně usazuje v poslední fázi, kterou představují plané růže.A ty jsou skutečně krásné.Z vůně cítím rozpaky.Není ošklivá, i když hodně rozporuplná.Asi bych ji okázala nosit.Bohužel velikou slabinou je výdrž, i po silné aplikaci vydržela na ruce jen asi hodinu.

Komentáře Annick Goutal Quel Amour!

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Quel Amour!

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist