Songes (Annick Goutal)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

absolutní ylang-ylang, plumérie, absolutní jasmín, absolutní vanilka

Parfuméři:

Doyen, Isabelle

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Annick Goutal Songes:

Hodnocení odbornice: Recenze Annick Goutal Songes

Ada

Dnes jsem se konečně dostala k otestování Songes, na kterou jsem se těšila. Poslední dobou (no, ono už je to déle) mě přitahují silnější, ideálně zároveň komplikované, originální nebo rovnou divné vůně; vzorek Songes jsem dostala od člověka, jehož choutky slibují právě takové zážitky. Proto jsem se na ni velmi těšila.

Aniž bych předem znala složení (moje hlava máloco udrží déle než jeden den, takže i když jsem ho četla, když jsem značku zadávala do databáze, dávno jsem ho zapomněla), byla dominantní složka od začátku jasná jako letní den. Koncert Songes začíná pod taktovkou ylang-ylangu, který pak i po vynoření dalších složek zůstává velmi výrazný.

Název ylang-ylang pochází z filipínského jazyka tagalog; Filipíny spolu s Indonésií jsou domovinou této rostliny, která se pěstuje také v Polynésii, Mikronésii a Melanésii, tedy v ostrovní Oceánii v Tichém oceánu. Pod rostlinou si však v tomto případě představte dvanáctimetrový strom, rostoucí v deštném pralese. Jeho správný botanický název je kananga vonná, latinsky Cananga odorata, a určitě jste toto jméno už někde slyšeli, přestože lidový filipínský název ylang-ylang je zažitější. Strom má zelenožluté květy, z nichž se destilací v páře získává esenciální olej - existují tři stupně, od nejlepšího po nejhorší, přičemž ten nejlepší a nejdražší najdeme také v těch nejlepších a nejdražších parfémech. Třeba v Songes.

Vůni ylang-ylangu nejspíš znáte z jiného parfému nebo z aromaterape­utického olejíčku; svým charakterem patří mezi bílé květiny, typický je pro ni nádech, který já popisuju jako zemitý, někdo jako kouřový, gumový nebo hořčicový, najdete v něm i stopy nahořklé citrusovosti podobné bergamotu a nerolu. Songes je složením v podstatě jednoduchá vůně, k ylang-ylangu se postupně přidá ještě jasmín (ten zdůrazní ‚bílý‘ květinový charakter parfému) a vanilka, a to je v podstatě všechno. Místo kvantity je tu zkrátka kvalita, milovníci ylangu, jasmínu a vanilky zažijí nevídanou harmonii sytých, opulentních tónů, která jim nedá spát.

Snad to způsobil ten zemitý a zároveň bergamotově nahořklý podtón ylangu, Songes mi přišla charakterem podobná Shalimaru; ten v sobě kombinuje především vanilku, kadidlo, bergamot a jasmín. Znáte-li jednu z těch dvou vůní, vyzkoušejte i tu druhou, možná to váš nos uvidí podobně.
Další více či méně podobné vůně: Aqua Allegoria Ylang & Vanille není tak sytá a je jinak řešená, ale kombinuje také kanangu s vanilkou; Organza First Light není vanilková, obsahuje však hodně ylangu.

Hodnocení parfému Annick Goutal Songes od uživatelek 208 hodnocení

Líbí se (143)
69%
Nelíbí se (26)
13%
Neutrální (39)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Annick Goutal Songes - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
5x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Annick Goutal Songes

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)

Kategorie vůně Annick Goutal Songes od uživatelek

Recenze Annick Goutal Songes


08.04.15

Tohle je pecka.
Poprvé jsem vůbec netušila, cože to v tom úžasném flakonu je. Květiny,med? Vanilka? Byla jsem ale uchvácená a chycena do sítí této slaďounké vůně.
Když jsem si dopřála odstřik a poprvé se doma v klidu navoněla, už jsem měla jasno. Jasmín! Hodně jasmínu, nekonečný jasmín, sladký, omamný v kombinaci s ylang-ylang a vanilkou je to opravdu sladký a dech beroucí odér, balzám na duši.
Songes vás zahalí do nekonečně držící jasmínové extáze, která vás ochromí a bude nutit stále čichat a vnímat tu nádheru, přenese vás do jasmínové zahrady v teplý podvečer, kdy jasmín o sobě dává nejvíce vědět.
Pro mě naprosto luxusní vůně!
Ani po několika hodinách vás nezklame. Zanechá po sobě jemnou sladkou stopu, která na oblečení vydrží několik dní.


04.04.13

Velmi opojná, výrazná,ale také dlouhotrvající vůně převážně ylang-ylang…
Je velmi elegantní a ženská. Po navovění se trochu stáhne,ale jak jsem přišla do tepla začala pracovat. Jako když rozdmýcháváte plamen a najednou jí bylo všude možná až trochu moc.
Kdo má rád sladké, těžší,klasicky vonící parfémy,přijde si na své. Milovnice svěžích lehkých vůní bude možná trochu terorizovat.
Přes to ,jak je vůně hlasitá a omamná se mi líbí,ale použití vidím spíš na zimu a s aplikací opatrně.


03.02.12

Smyslná, optimistická, bezstarostná. Zpočátku velmi intenzivní, opojná, květinová sladkost. Připomíná mi vůni včelího úlu (včelí vosk, med, pyl…) nebo louku s rozkvetlými pampeliškami. Také nedělní čerstvě upečenou bábovku. Po cca 4 hodinách vůně ztrácí na intenzitě, květiny ustoupí a zbyde vanilka.09.07.11

Zběžné přičichnutí - náběh na typické bílé kytky, no a?
Jenže pak si mě omotá kolem prstu jasmín nejjasmínovatější - no dobře, zatím to vypadá pěkně, jestli se v podobném duchu ponese i zbytek, přijímám výzvu. No a potom - když už si myslím, že číšník zapomněl donést dezert, tak přijde. Ylang. Ylang, kvůli kterému jsem vyměnila No. 19 EDP za No. 19 EDT, ylang, který mi otrávil Amber Ylang-Ylang natolik, že jsem ji musela utratit. Tak přesně tenhle ylang dělá ze Songes geniální výtvor. A s každou minutou, kdy přibývá krémové vanilky, je neodolatelnější a neodolatelnější. Žádná umělá hmota, žádné banány. Songes není nikterak komplikovaná vůně. Je přímočará a rozvoní se dost rychle. Jako odpočinek od orientálek, gurmánek a vůbec pecek všeho druhu nejlepší možná volba.


19.01.11

mne vonia ako voskovky :D


03.07.09

Songes ve verzi edp (červená barva) je pěkná vůně…

Komentáře Annick Goutal Songes

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Songes

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist