Vanille Exquise (Annick Goutal)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

vanilka, andělika, mandlové tóny, benzoin, guajakové dřevo, bílé pižmo

Parfuméři:

Doyen, Isabelle

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Annick Goutal Vanille Exquise:

Hodnocení parfému Annick Goutal Vanille Exquise od uživatelek 76 hodnocení

Líbí se (54)
71%
Nelíbí se (4)
5%
Neutrální (18)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Annick Goutal Vanille Exquise - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Annick Goutal Vanille Exquise12.07.14

Na začátku převažuje hořká Angelika a guajakové dřevo nad vanilkou. Zvláštní kombinace sladkého a hořkého (až čerstvě gumového chvíli po startu), k tomu prachová suchost. Postupně ale vanilka přebírá vedení. Do dvaceti minut vůni dominuje. Stále je vespod hořkost a bylinnost Angeliky, stále prosvítá aromatické dřívko, nyní už ale jenom špetička, jako dávné vzpomínky z cest uchované ve zdobené krabičce. K tomu po celou dobu stejně intenzívní práškové sucho. Připomíná mi to kosatec, který ale ve složení uveden není. Vanilka není jedlá. Je to suchá vanilka s mandlovou stopou. Nikdy není těžká ani sladká. Díky své suchosti nemá pontenciál k bolehlavu, není vlezlá a nebude vám (poté, co jste pro ni vzplály) po dvou hodinách nošení líst na nervy a zvedat žaludek. Je to denní vůně. Uklidňující, sametová, klidně do kanceláře, klidně na léto, klidně pro ty, které jsou lidem fyzicky blízko. Touhle vůni nikoho neudusíte.


21.10.13

Opravdu velmi zvláštní vůně, ostatně jako většina Goutalovek. Od první chvíle mi připomíná vůni, kterou jsem často cítívala jako dítě. Vyrůstala jsem blízko statku a chodívala s kamarády do kravína, kde byl její zdroj. Ale nebojte :-D , šlo o velmi příjemnou vůni sunaru pro telátka. V jedné hale byly pytle sunaru naskládané až po strop a kolem se vznášela uklidňující, nasládlá, mléčná až smetanová vůně. Vanille je jedlá vůně s lehkou stopou vanilkového cukru. Není vůbec přeslazená, je uklidňující, ale nedovedu říct, pro které roční období či věkovou skupinu se hodí. Je pro mě totiž extra výjimečná a tím pádem těžko „zaškatulkova­telná“.


13.02.12

Nemám rada sladké vône, táto mi však v umiernenom množstve nevadí. Otvára sa závanom horkej pravej vanilky, ktorá má až lekárnický charakter - veľmi podobný cítim v Hypnotic Poison. Veľmi rýchlo sladne, no zároveň sa krásne stlmí a na chvíľu v nej prevládne doslova maznavé pižmo. V závere opäť sladne, objavuje sa v nej vanilínový práškový cukor, akoby nalepený na vlhkých detských perách. Tento chvostík sa ponáša na niektoré závery sladkastých alebo korenistých vôní od L'Artisana.


27.02.09

Opravdu zajímavá a neobvyklá vanilka. V prvních chvílích hlavně suchá, postupně však jemně sládne. Zdá se mi podobná Bois Farine nebo Douce Amere, také v nich cítím podobný „suchý tón“. Nedoporučuji ale koupi na slepo.

Komentáře Annick Goutal Vanille Exquise

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Annick Goutal Vanille Exquise

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist