Chocolovers (Aquolina)

Unisex vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

bergamot, pomeranč, citron, konvalinka, koriandr, lískový oříšek, vanilka, slad, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Aquolina Chocolovers

Ada

Aquolina je italská značka kosmetiky. V nabídce najdete různé přípravky na tvář, tělo i na provonění domova - krémy, mléka, peelingy, vonné svíčky atd., vše v parfemacích, které se zuby nehty drží moderního trendu ‚jedlých‘ vůní. Zdá se, že trend vyhublosti už dostoupil takového stupně, že hlady šílené slečny se potřebují aspoň natírat krémem s vůní karamelu a lít si do koupele pěnu s vůní manga a banánů, aby se dočista nezbláznily - ostatně v ženských časopisech bývá v popiscích takových přípravků laškovně naznačeno, že nahltáme-li se ve vaně čokoládové vůně, nebudeme už pak mít chuť mlsat (protože mlsat je špatné, áno?).
Ale proti gustu žádný dišputát, a jestli se vám sladce vonící krémy prostě líbí, nenechte se rozházet a vychutnávejte voňavou módu, než zase někdo přijde na něco jiného a budete mít po žížalkách.
Přestože nejsem příznivkyní hodně sladkých vůní, vyzkoušela jsem (v Marionnaudu) toaletku Chocolovers, abych se přesvědčila, jestli obsah dostojí názvu. Dostál a to měrou vrchovatou - Chocolovers je ďábelsky sladká vůně, troufám si říct, že další tak přímočaře čokoládově sladkou vůni na (mainstreamovém) trhu nenajdete. Voní jako čokoládový bonbon s takovou tou sladkou, drobivou, bílou, cukrovou náplní; nebo jako teplé, cukrové aroma, které se line ze stánku, kde se praží oříšky v cukru. Z toho jasně vyplývá, že Chocolovers je pouze pro skalní příznivkyně cukru, a zcela jistě bych ji nenosila nikam, kde budete po nějakou dobu zavření s lidmi, kteří od vás nemůžou utéct (např. v práci nebo v kině).

Hodnocení parfému Aquolina Chocolovers od uživatelek 57 hodnocení

Líbí se (35)
61%
Nelíbí se (9)
16%
Neutrální (13)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Aquolina Chocolovers - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Aquolina Chocolovers

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Aquolina Chocolovers od uživatelek

Recenze Aquolina Chocolovers31.01.12

Krucific, mne dožral ten „výrazný cukr“, kde je? Chocolovers je krásná,temná a hebká čokoláda, hořká, jasné?A uvnitř je pomerančová náplň, taky nahořklá, vonící kůrou, žádný pomerančový sirup a má i trochu likérovou příchuť, časem vůně trošku zesládne, z ultra hořké čokolády se stane hořkomléčná, ale po výrazně cukrovém nebo lepivém tónu ani památky, nic laciného, žádná pouťová čokoládová pochoutka, ale velmi kvalitní produkt. Čokoládové vůně svádějí k dojmu, že jsou určeny pro dívčiny, kterým sotva končí puberta, pro plážové girls, kterým svědčí multisladkosti typu Escada nebo růžičkové polejváky, Chocolovers vidím na zralejší ženě, která si je už vědoma své ženskosti.
Film Čokoláda a Julia Binochet, tohle se mi vybavilo, jo, to je přesně ono!23.01.12

Ze začátku je to teplá čokoláda z automatu s troškou pomeranče a citronu. Později buď tabulková čokoláda s příchutí pomeranče nebo čokoládové bonbony z poctivé čokolády s lahodnou pomerančovou náplní… Nic přeslazeného, ulepeného! Lahoda… Teď mi to úplně evokovalo chuť a vůni čokoládových lanýžů s pomerančovou náplní, jaké bývají ve vánoční kolekci. Ovšem, musí to být hořká čokoláda!02.01.09

Musím absolutně souhlasit s předchozí recenzí Chocolovers je opravdu velmi povedená čokoládová vůně, není přeslazená, cítím i trošku pomerančové kůry - osobně tuto a Chocolate Greedy od Montale mohu kdykoliv, když potřebuji zvednout náladu nebo si jen tak s něčím příjemným hovět na gauči nebo si pokecat s kámoškou. Mám i sprchový olejík této značky a můžu říct, že rovněž úžasně čokoládově provoní celé tělo. Vynikající i je prý čokoládový krém Chocolovers od Aquoliny, ovšem bohužel už celkem nesehnatelný.


11.09.08

Upozornění: Jsem těhotná a tudíž možná ne úplně při smyslech (obzvláště „při čichu“).

Chocolavers voní sladce, ale přitom ne lepkavě (narozdíl od svého bratříčka Pink Sugar). Řekla bych, že to není jednoznačná čokoláda (podle reakcí okolí, které neví, co mám na sobě), ve vůni se opravdu snoubí všechny ty dobroty, které jsou vyjmenované ve složení a dokáže je tam najít i tak netrénovaný nos jako je ten můj.

Kdysi jsem měla pěnu do koupele s vůní čokolády od Avonu. Když tyto dvě vůně srovnám, Avon je jako byste si nakoupili několik tabulek obyčejné čokolády a někde v koutě se jimi nacpali. Chocolavers je jako dlouho si vybírat jednu belgickou pralinku, pak si s ní sednout na lavičce v parku a labužnicky si ji vychutnat. Když jsem se do Chocolavers zamilovala, myslela jsem si, že si ji taky budu muset užívat někde tajně v koutě doma, ale reakce okolí jsou zatím kladné (pro mě je nejdůležitější, že se moc líbí příteli, ale fakt je, že je velký čokoládožrout), takže při rozumném dávkování určitě jde použít na běžné nošení a to dokonce i v létě.

Pro ty, kdo se pídí po čokoládové vůni a hledají její sebemenší stopu v Blv Notte, Omnii a kdoví kde ještě, je Chocolavers absolutní nutnost. Pro ostatní asi příliš jednostranná, ale kdo ví.

Ještě pikoška na závěr: zjistili mi těhotenskou cukrovku, takže čokoláda je pro mě na několik měsíců absolutně tabu. Přesto je mi Chocolavers stále velmi příjemná a nijak nedráždí mé chuťové buňky. Působí spíš o něco dál, vyvolává pohodu a klid - asociace spojené s vychutnáváním si čokolády. Myslím, že kvalitní jedlé vůně by měly působit právě takto.

Komentáře Aquolina Chocolovers

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Aquolina Chocolovers

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist