Black Code (Armani)

Pánská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

bergamot, citron, květ olivovníku, guajakové dřevo, tonka

Atributy:

kardamom vetiver

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Armani Black Code:

Hodnocení odbornice: Recenze Armani Black Code

Ada

Black Code je vůně „k sežrání“. Ze začátku je svěží, ale potom se ukáže takový sladký tón, něco jako - nesmějte se - perníkem říznutá vanilka Zkrátka vůně nějakého hodně dobrého zákusku se sladkým kořením a chladným vanilkovým krémem, nebo možná sametově smetanový koktejl s takovými ingrediencemi… Problém byl jen v tom, že mi ke konci přišla trochu dámská, a taky nevím, jak bych ji snesla v teple, nebo kdybych ji měla někde poblíž pořád. Vanilkovým charakterem je pánská Code velmi podobná dámské.

Hodnocení parfému Armani Black Code od uživatelek 103 hodnocení

Líbí se (78)
76%
Nelíbí se (6)
6%
Neutrální (19)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Armani Black Code - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Armani Black Code

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Armani Black Code


05.01.12

Přikláním se k názoru,že Armaniho vůně žijí delší dobu z vydobytého postavení, podstaty a jména v logu firmy.Je to prostě sázka na jistotu.Samozřejmě že vůně je povedená,uhlazená ,luxusní ,tak aby neotravovala s lekajícím ostrým nástupem.Ze začátku malinko mandarinky a pak namixované kořeníčko ve stylu předvánočních perníčku.Žádné koupání v lihové čpící tresti.Dosladka,ale decentně.Je to taková odnož pro elegány každým coulem,hezouny v obleku. .Na to,jak si ji cení parfumerští obchodníci by se mělo trochu přidat na výjimečnosti.Cenová hladina je o třídu výše ,než ostatní srovnatelné výrobky.Ale jinak moc dobrý,ale pro mě do 10 hvězdiček cosi chybí …nějaké překvapení navíc…I přes to palec nahoru!


27.04.07

Ještě než se mi častým nestřídmým používáním omrzela dámská Obsession Night od Calvina Kleina, stačila se mi její mandarinkově-vanilková povaha vrýt dostatečně hluboko do paměti. A proč to píšu sem - Black Code totiž začíná velmi podobně - svěže mandarinkově s teple sladkou jakoby vanilkovou základnou. A přestože se na nejbližším rozcestí rozhodne vydat jiným směrem než Obsession Night, nemůžu si pomoct, ale tyhle dvě vůně se mi v hlavě uložily do paměti vedle sebe jako dvojice, která prostě patří k sobě. Jako dámská a pánská variace na stejné téma. Ale zpět k Black Code - jak už jsem psala, je tedy teplá, sladká, sametová a přikořeněná možná skořicí, možná něčím jiným, to nedokážu rozpoznat, ale je to rozhodně něco, co se vyskytuje i v kypřícím prášku do perníku :) Jednoduše je „jedlá“. Sladkosti i kořenitosti je v Black Code právě tak akorát, aby to bylo ještě příjemné a dobře snesitelné nejen pro pár vyvolených gurmánů, ale i pro širší masy. Při správném obsazení dozajista velmi dobře poslouží tahle Armaniho kreace jako nebývale účinná „buchtolapka“ - v tomhle ohledu doporučuji snad jen v létě více ostražitosti, dokážu si totiž dostatečně živě představit, jak by mohl Code v teplém počasí mnohým působit žaludeční nevolnosti. A pár tipů na závěr. Pokud byste chtěli něco a la Black Code ovšem ještě výraznější, ještě víc sladce kořeněné, teplejší a ještě víc sexy doporučuji zkusit Lanvin Arpege for Men, je to v podstatě koncentrovanější, hlubší verze Black Code. A pokud vás zaujalo v Black Code perníčkové téma a jste nekritickými milovníky perníčků, pak doporučuji jednoznačně Lolitu Lempickou Au Masculine - k té není co dodat, to je prostě Jeníček na konci pobytu u ježibaby v perníkové chaloupce, skrz naskrz nasáklý perníkovou vůní :)

Komentáře Armani Black Code

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
Mizyan
Učednice 186 příspěvků 19.03.17 17:14
Black Code vs Code

Black Code jsem si kdysi dávno objednal a byla to skvělá, výrazná vůně, podobně jako Attitude, nynější Code… Není špatný, jen málo výrazný, hodně okleštěný BC. Bohužel o třídu níž.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Armani Black Code

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist