Eau de Nuit (Armani)

Pánská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, červený pepř
SRDCE: kardamom, muškátový oříšek, kosatec, heliotrop
ZÁKLAD: cedr, tonka, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Armani Eau de Nuit:

Hodnocení parfému Armani Eau de Nuit od uživatelek 26 hodnocení

Líbí se (19)
73%
Nelíbí se (1)
4%
Neutrální (6)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Armani Eau de Nuit


02.02.15

Eau de Nuit po nanesení voní hodně po pepři a v prvních momentech je cítit také kůže a cosi jako pudr. Velmi záhy přejde do ovocné směsi, ve které vyniká jakýsi mandarinkový tón. Rozhodně se ale nejedná o ovocnou vůni, svěžest uzemňuje kouřový nádech s kořením. Postupně je cítit kardamom a řekl bych tabák, i když ten ve složení podle popisu není. Postupem času se vůně prohloubí a vynikne sladký základ, ale pořád s takovým ovocným či možná spíše květinovým pozadím. Vše je jakoby semišově zaobalené.
Armani Eau de Nuit na mě působí jako kožená bunda nějakého kuřáka navoněná sladko-kořeněným parfémem. Kuřák je ale rozhodně gentleman, ne nějaký motorkář smradlavý z pajzlu čtvrté cenové.
Výdrž vůně je značná na oblečení i na kůži. Je to vůně na celý rok, ale jak název napovídá, hodí se nejvíce na večer do společnosti.

Komentáře Armani Eau de Nuit

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Armani Eau de Nuit

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist