Mania for Women (Armani)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

vavřín, zelená tangerinka, červený pepř, květiny, cedr, santalové dřevo, ambra, pižmo

Parfuméři:

Ropion, Dominique

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Armani Mania for Women

Ada

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující.

Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření.

Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není.

Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Hodnocení parfému Armani Mania for Women od uživatelek 208 hodnocení

Líbí se (140)
67%
Nelíbí se (21)
10%
Neutrální (47)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Armani Mania for Women - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Armani Mania for Women

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Armani Mania for Women od uživatelek

Recenze Armani Mania for Women


25.05.16

Jedna z mých nejoblíbenějších vůní. Je to s ní jak s chytrou horákyní. Květinová-nekvětinově citrusová,,ori­entální-neorientálně cukříkově slaďounká, kořeněná-nekořeněně bonbónková. dřevitě-nedřevitá. Prostě Manie. Stále se mění, ale je pořád nádherná. Nakonec nejvíc cítím ( i když to zní nelogicky) prostě nakyslou ambru.Mám ji ráda v létě, krásně se rozvine, všechny složky jsou použity s citem a vzájemně se hezky doplňují, není obtěžující, nejedná se o bolehlav. Navíc je to celkem originální vůně, žádná davovka, ale přesto líbivá a hodně chválená. Výdrž je naprosto skvělá. Bohužel už je těžko k sehnání a když se někde objeví, tak za nehoráznou cenu. Škoda.


22.07.14

Armani prostě umí…
Mania je skvostná kompozice svůdného a velmi ženského orientu a mladistvých květin, nespoutané energie a přitom ženskosti a elegance… Je v ní vše. Bouře a přitom klid… Dynamičnost a přitom uhlazená elegance.
Svěží marocký jasmín příjemně osvěží, růžový pepř dodá jiskrnosti, ale v tomto případě nedusí (tak jak se to povedlo v limitovce CK I2U…).
Pivoňka, magnolie a kosatec jsou velmi dobře namíchány, nejsou dusivé, a dodávají vůni eleganci. Základ tvoří cedr, santal a pižmo, což dodá vůni jiskru, kterou osobně já u zimních vůní požaduji a vyhledávám. Prostě Mania si mě dokonale omotala kolem prstu a patří mezi mé nejoblíbenější vů­ně.11.02.12

Lehčí orientální vůně. Příjemná, líbivá, mainstreamová. Koupě naslepo pro někoho nepřesyceného možná. Žádná kontroverzní složka. Pro někoho, kdo chce spíše splývat, než vyčnívat, což je pro některá povolání a místa nutnost, či alespoň slušnost. Univerzální nerušivá. Do uzavřených prostor vhodná. Opravdu na začátku připomíná Love in Paris, ale méně rozjuchanou. Na začátku cítím nekyselé ovocné tóny, a ambru, pepř a syntetické pižmo po celou dobu. Hřebíček tam na začátku zkušený nos vyčmuchá, ale pokud bych na něj nebyla upozorněna, určitě bych jej neobjevila. Dokreslující špetka, určitě se jej nemusíte bát. A pokud jej cíleně v parfémech vyhledáváte, tak tady si moc neporochníte. Santal necítím vůbec. Postupně se vůně mění do dřevita, stále je příjemná. Výdrž je dlouhá. Dryout mi trochu připomínal CK In2U Her. Umím si ji představit i na ženě vriflích i na elegantní dámě. Na mladé dívce i zralé ženě. Prostě univerzální velmi příjemná, nerušivá vůně.19.09.10

Hodně proměnlivá vůně - od trochu jásavého pižmově ovocného začátku k jemné směsi hladkých dřev, lehkých kytek a špetky koření Není ani svěží ani sladká, ale ani těžká ani zahřívací. Zkrátka taková akorát. Takto si představuji vůni nenápadné elegance. A s dobrou výdrží.

Komentáře Armani Mania for Women

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Armani Mania for Women

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist