Mania (původní) (Armani)

Dámská vůně
Rok:

2000

Složení (neověřené)

kadidlo z Ománu, bergamot, pomerančový květ, pižmo, šafrán, vanilka

Parfuméři:

Cavallier, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Armani Mania (původní) od uživatelek 21 hodnocení

Líbí se (14)
67%
Nelíbí se (1)
5%
Neutrální (6)
29%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Armani Mania (původní)08.04.09

Nedá mi to jinak a musím srovnat s Manii současnou. …hned v prvních minutách je jasné, že té současné koluje v žilách mladší krev. A proto mi dovolte současnou Manii nazývat dcerou a původní maminkou. Bez ohledu nato, že věkový rozdíl mezi nimi je nepatrný a převedeno na lidské bytí, bylo by to zřejmě i nezákonné, ne-li zcela nemožné, aby maminku byla 5-ti letá žena. Nicméně jsme u parfému, a zde si doufám, takovouto metaforu mohu dovolit. Dále vím, že na tomto místě bych měla hodnotit hlavně matičku, ale vzhledem k mladistvému a výraznějšímu vzhledu dcery, se nabízí poukazovat na povahu matky přes její dcerku (v převedení na lidské bytosti opět narážím na neobvyklost, ba dokonce neslušnost, upřednostňovat dceru před matkou).
No, tedy k dceři. Ta si vzhledem k věku může narozdíl od maminky dovolit ledasco. Zejména být rozverná a křiklavá. A jak už to v mladém věku chodí, může mlsat cukroví po krabicích a její figuru to nijak zvlašť neohrozí. Čehož ona naležitě využívá a oproti matičce je výrazně sladší a nebojí se ani odvážnějších a peprnějších modelů a póz. Ale ani matička není žádná usedlá paní, jen už trochu odrostla od výstřednosti a umí zaujmout daleko rafinovanějšími zbraněmi. Po očku na vás mrká, jen lehce poodhalí kolínko, je elegantní a distingovaná, na kouzlu ji však věk rozhodně neubral. Dcerka jde v duchu s výraznější vanilkou, santalem a kořením. Matinka útočí více svou smyslností. Neupoutá vaši pozornost hned při příchodu, ale nezapomenete na ni. Už neloví nejlepšího samce. Muže svých snů už našla a tak nevede konkurenční boj se svými sokyněmi, s těmi chodí na procházku. Její nejlepší přítelkyně je paní Premier Jourová. Ona paní Jourová je kočka, ale maminka Manie ví, že jsou si hodně podobné, a že jim to spolu docela sluší a hlavně si rozumnějí. Maminka Manie je uklidňující jako pohádka na dobrou noc, je vyrovnaná a velmi důstojná předchůdkyně.
Ony obě jsou vskutku povedené, ale zatímco matička by se dala nosit kdykoliv a kamkoliv - což je taky při matčiných zkušenostech pochopitelné. Dcerku bych všude ještě nepouštěla. Ne, že by hned někde musela způsobit nějaké to faux pas, ale v některých záležitostech prostě ještě neumí chodit a její pohlednou tvářičkou se všechno prostě omlouvat nedá.

Po čase dodávám ještě jeden postřeh k Manii (původní), a to o její podobě na zázvorovou limonádu. Není to úplně přesné, protože zázvoru byste se v ní nedohledali, ale já osobně ani zázvorovou limonádu samotnou moc zázvorově nevnímám anebo jsem ještě nezkoušela tu pravou. Nicméně takové ty běžné, nepříliš štiplavé a sladké ji skutečně podobné jsou. Manii dokonce, a to velmi výrazně, vnímám jako perlivou. Už když beru do rukou ten flakonek, uvnitř to vře a je lépe před otevřením netřepat. Jakmile ji vystříknete, okamžitě se stejně jako u limonády dočkáte šumění a praskání, ale jak vůně zvětrává bublinky postupně vyprchávají. Manie původní je navíc, narozdíl o té současné, jemně vychlázená jako ta limonáda.
Jediné v čem se Manie původní limonádě nepodobá, a díky bohu že se nepodobá, je, že není lepkavá. Rozhodně si tedy nepřipadáte jako limonádou polilé a sladce upatlané.

Komentáře Armani Mania (původní)

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Armani Mania (původní)

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist