Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie (Armani)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

šafrán, pačuli, tmavá dřeva, růže, zlatá ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie od uživatelek 35 hodnocení

Líbí se (34)
97%
Neutrální (1)
3%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie


21.12.16

Znáte ten prastarý vtip?
Hluboká noc a kdesi na samotě (u lesa) se ozve hlasité bušení na dveře: „Kdo je tam?“ „Tady Jean-Claude van Damme.“ „Tak přestaňte dělat elent a pojďte všichni dál!“

Název má vůně dlouhý jako Lovosice, tak mi odpusťte zjednodušený prvotní úsudek, že se bude prostě jednat o nějakou růži po arabsku. Nedávno testovaná Armani Privé Rose Alexandrie mě zanechala poměrně chladnou, a i proto jsem přistupovala k této variaci na růži, nalézající se v podobně vyšší cenové skupině, trochu nedůvěřivě. Zbytečně – tahle rudá damašská kráska si zaslouží jen a jen obdiv a chválu. Jejími věrnými lokaji jsou šafrán a dřevo (ten oud tam je, ale nebojte se ho – jeho paní ho drží na obojku s ocelovými ostny, každý nedovolený výpad je v zárodku zkrocen). V roli nižších služebníků se osvědčují pačuli (spíše nezemité) a vzdálený, sladce medový tón (ambra?). Postupem času se do vůně vkrádá jistá prosušenost – ale je jí tam málo na to, abych si troufla mluvit o prachovosti. Jako písek na pláži – horký, ale když odhrnete horní vrstvu, dýchne na vás vlhkost a chlad noci. Tahle temná vládkyně růžového Orientu se asi nebude líbit těm, kteří chtějí nevinnou dívčí růžičku nebo tu cukrově malinovou z papíru. Zapomeňte na nostalgický klid zahrady, pouťovou atrapu přenechte Nedvědům. V žilách této růže koluje krev princezny Turandot.
Stručný (nepoetický) dovětek – držák a silák, unisex, ve střední fázi jistá podoba s Cabaretem .


25.09.14

Po prvom nanesení sa na mňa vyvalila omamná ruža so šafránom a ešte s neviem čím (?) – aj sa mi kýchlo. Úvod rázny. Postupom času sa vôňa upokojia a začala sa usádzať. Tá ruža stmavla. Stmavla mi pred očami. Normálne ju vidím. Tmavá, zamatová, obrovská. Takmer doplna rozkvitnutá bordová ruža na dlhej a hrubej stonke, ktorá sa začína pod kvetom ohýbať, lebo neunesie tú mohutnú tmavú ružu. A potom to prišlo. Zotmelo sa. Ruža sa mi trochu schovala. Na scénu prišlo umiernené pačuli a oud (?). Vôňa sa stáva mäkkou a hladkou. Cítim z nej omamnú letnú noc. Sála z nej pokoj, teplo…temnota. Čas sa zastavil. Len záhadná ruža niečo šepká a jemne sladne vanilkou. Popri ruži, ktorá sa mi stále vzďaľuje, sa mihajú fialky. Skôr fialkový vysušený prach, ktorý znásobuje opulentnosť vône. Cítim v nej niečo intímne, vyslovene ženské, ale viem si ju živo predstaviť aj na mužovi. Svitá. Ruža sa zmenila na púštny ambrový prach. V lete musí byť nádherná.

Komentáře Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist