Privé La Femme Bleue (Armani)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

kosatec, dřevité tóny, vanilka, kakao, kadidlo

Parfuméři:

Majoulier, Serge

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Armani Privé La Femme Bleue od uživatelek 5 hodnocení

Líbí se (4)
80%
Neutrální (1)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Armani Privé La Femme Bleue - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Armani Privé La Femme Bleue

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Armani Privé La Femme Bleue05.02.12

Armani Privé La Femme Bleue jsem zkoušela celkem s obavami, že ji budu muset mít a co pak budu dělat. 8) Začátek, to je kosatec, který mírně koketuje s mrkví, do Hirisu má nicméně daleko na hony. Postupně ale místo mrkvového akordu kosatce vylézá spíš dřevitý akord, s čokoládou velmi zajímavá kombinace. Hodně originální je snoubení čokolády a kadidla. Oboje tam je, ale kadidlo nedovolí čokoládě přetáhnout žezlo na svou stranu a udělat z La Femme gurmánskou vůni a čokoláda zase výrazně krotí chlad kadidla. Výsledný dojem je zajímavý a elegantní, ale přiznám se, že ne až tak zajímavý, aby mě hnal k tomu, shánět tuto lahůdku za každou cenu.11.11.11

Na první dobrou. Žádné ladění nástrojů, čekání na usazení, ohlazení, rozležení … Kosatec stokrát jinak, tentokrát v kombinaci s gurmánskou sladkostí a pochmurnou temnotou kadidla. Kupodivu, žádná čokoládová gurmánština. Různé zdroje čokoládu uvádějí, ale pro mě je schovaná asi až příliš rafinovaně. Místo toho sofistikované tóny, od studených květinových po dřevité a sladce orientální v základu. A to sladké, co měla být čokoláda a není, to jsou přece … ty turecké Loukhoum – barevné sladké kostičky s chutí růžové vody a vanilky a citrusů …)!
La Femme Bleue je sen milovníka kosatce (vlastně, spíš noční můra, vzhledem k ceně a dostupnosti). s citrusy a hrstí fialkových lístků. A jak ten kosatec postupně tmavne, a přitom netěžkne, tak to celé krásně perlí, řetízkuje a nealdehydově bublinkatí. A já chci zastavit čas! Když se pak přidá kadidlo a vanilka, vybaví se mi vroucnost Iris Ganache. Bez bílé čokolády. V tmavěmodrém sametu. U La Femme Bleue není o kvalitě použitých surovin nejmenších pochyb. Haute parfumerie i Prét-à-Porter v jednom. Ještě že po rozvonění je vůně normálnější . „Jenom“ hezká. Jinak by se to snad nedalo přežít…

Komentáře Armani Privé La Femme Bleue

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Armani Privé La Femme Bleue

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist