Orange Sanguine (Atelier Cologne)

Unisex vůně
Rok:

2010

Složení (ověřené)

červený pomeranč, pomerančová kůra, pelargónie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Atelier Cologne Orange Sanguine:

Hodnocení parfému Atelier Cologne Orange Sanguine od uživatelek 27 hodnocení

Líbí se (24)
89%
Neutrální (3)
11%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Atelier Cologne Orange Sanguine


07.02.16

Krvavý pomeranč se doslova rozsvítí ihned po nanesení. Mám pocit zlatavého, tekutého nektaru, který působí velmi ušlechtile. Je to zatím nejlepší pomeranč, který jsem v parfémech zaznamenala, protože má zajímavou proměnu a nezakysne na kůži. Jasný tón se po chvíli ztlumí a nechá vystoupit trochu suché obláčky, které mi připomínají jarní podběl.
Co se týká vývoje, čekala jsem něco bujnějšího, ale stejně jako u Oolangu Infini a Pomela Paradise se vůně velmi brzy zklidní a zanechá hebký, trochu mýdlový konec.
Jako jeden z mála se dá Orange Sanguine nastříkat hned po ránu a během dne oživovat, protože má schopnost navodit dobrou náladu a energii.

Komentáře Atelier Cologne Orange Sanguine

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Atelier Cologne Orange Sanguine

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist