Collection Azur - Sud Magnolia (Atelier Cologne)

Unisex vůně
Rok:

2015

Složení (ověřené)

HLAVA: hořký pomeranč, pomelo, černý rybíz
SRDCE: magnolie, růže, šafrán
ZÁKLAD: atlaský cedr, santalové dřevo, pižmo

Popis parfému:

Tuto vůni vytvořil Jerome Epinette.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Atelier Cologne Collection Azur - Sud Magnolia od uživatelek 5 hodnocení

Líbí se (4)
80%
Nelíbí se (1)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Atelier Cologne Collection Azur - Sud Magnolia

Oproti ostatním vůním ze stáje Atelie Cologne z posledního roku (Cedrat Enivrant a Bergamot Soleil, ale i Mandarine Glaciale nebo Pomelo Paradis), které naplno rozehrávají paletu citrusových tónů, je Sud Magnolia výrazně a dominantně květinová. Na velmi obdobné vlně se veze i Rose Anonyme, čistá a dokonalá růže.
Magnolia Sud se otevírá výrazným nahořklým citrusem. Mezi vrchními tóny cítím hořký pomeranč, a pro tu nahořklou ovocitost i limetu. Důraz je vždy na slově hořký, ale vjem není nepříjemný, spíš osvěžující (trochu jako studená sprcha po ránu), a po pár minutách je doprovozen sladkou květinovou vůní. Přiznávám, že bych nedokázala určit, jak voní magnólie. Předpokládám však, že intenzivní květinový závoj, který se podobá růži, ale zároveň se od ní odlišuje, musí být právě ona. Je to doopravdy Jižní Magnólie, plná citrusové svěžesti a travnaté vlhkosti, neuhýbavá a pyšně se odhalující.
Prvních deset minut je dominantně hořce-citrusových, ale to pak rychle ustoupí do pozadí a scénu ovládne magnólie, k níž se pomalu přidá i růže. Na to, jak sladce to zní, vjem vlastně vůbec sladký není; vůní vládne kromě svěží nahořklosti i jakási lehká nahnilost, jako vlhká tráva po dešti nebo tropický skleník. Magnolie s růží zůstanou přítomné až do konce, tj. cca 3-5 hodin, a později se k nim přidá pižmo a dřevité tóny. Vůně je překvapivá ve svých kontrastech a ukazuje „květinovost“ v jiné, dekadentní podobě.
Osobně bych v drydownu uvítal více zemitých tónů, po třech hodinách mě neproměnlivě intenzivní magnolie začínala mírně nudit, ale nemůžu se nabažit první hodiny a té omamné kompozice hořkosti a sladkosti.
Vedle Orange Sanguine a Encens Jinhae je to moje nejoblíbenější vůně od Atelieru.

Komentáře Atelier Cologne Collection Azur - Sud Magnolia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist