Christian Lacroix Absynthe (Avon)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

absint, frézie, zelený anýz, orchidej, šafrán, narciska, starodávná dřeva, eben, pižmo, myrha, ambra

Parfuméři:

Le Guernec, Laurent

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Avon Christian Lacroix Absynthe

Ada

Tož. Ta zelená barvička je fajná, flakónek taky hezkej, název sexy. Kdo by si necucnul absintu? Kór když tu máme takový fláky jako Absolument Absinthe nebo ten jedovatě zelený Zakázaný pugét od Lolitky, co z něho takovej trošku pikantní ocásek taky táhne. Kde na to v Avonu přišli, to ví pámbu - vůbec v Avonu aby se někdy vepř vyznal. Zdá se mi, že tu firmu řídí nějaký CML, nebo CMA (centrální mozek Avonu), který se živí energií tisíců Avon ladies a podle toho, co zrovna vysaje, vymýšlí nové voňavky a kosmetiku. Proto se to někdy povede a někdy je to kapku horší. Někdy je to Today a někdy U… (U? Taky vám jednopísmenkové názvy připadají padlé na hlavu? Přijdete do parfumérie a zeptáte se prodavačky: ‚Máte f?‘ A prodavačka, místo aby vám podala Ferragama, si bude myslet, že si odfukujete patku a prodá vám nůžky na ofinu. S Avon lady můžete komunikovat jako naši předkové. ‚U?‘ - ‚U-u-ůůů!‘ - ‚Ooook!‘)
Ale zpátky k Absynthe. Jak vtipně poznamenala Fleur ve svojí recenzi (viz databáze), člověk z toho ňák nepozná, jestli absint nebo synt. Jako syntetika. Taky vás to napadlo? Přemejšlíte? Podívejte, je to Avon. Jasně že to nebude absint, ale synt! Jestli už máte něco za sebou, jako že většina z nás má, dávno kašlete na motto ‚přistupovat ke každý vůni nezaujatě‘ - a když držíte v ruce vzorek z Avonu, přistupujete k němu pěkně poctivě s předsudkem. I já jsem zaujala příslušný postoj. A nejen s předsudkem, ještě jsem byla naštvaná. Obětovala jsem se pro své Arôme a jeho čtenářky a koupila jsem si Marianne se vzorkem - místo abych pěkně poprosila na fóru a nechala si vzorek Absynthe poslat od někoho, kdo ho vyzkoušel a už ho nemůže ani vidět. Vyhodila jsem 60 korun za mililitr smrádku a časák, ve kterým si můžu ow¨¨ř¨¨¨ sakra pocem BACKSPACE! přečíst rozhovor s Danou Morávkovou a návod, jak si namalovat oční linky, co je to bio jídlo a jak ušetřit dětem na očkování, samý pro život užitečný věci, že. (V příštím čísle bude jako prezent krokokabelka ve třech barvách, škoda, že už jednu mám.) Naštěstí jsou tam ještě vzorky čaje a čaj je fajn věc, dostatečné množství pomůže například vyplavit nadměrné množství alkoholu z krve. A taky vzorek krému od Nivey, kterým si můžete natřít drštičku. Je to směs glycerínu s bambuckým tentonc a je to vypínací. Asi na noc, když člověk potřebuje vypnout. To se hodí.
Zpátky k Absynthe, zase mi nějak utekla nit. Přečetly jste si recenzi od Fleur? Operuje v ní termíny jako ‚typický avonovský závan‘ a ‚připálená žvýkačka‘. Zkusila jsem to. Nechce hořet. A přímo připálený tóny v Absynthe necejtím, nicméně jinak se s Fleur v nelichotivým pohledu musím bohužel shodnout. Nemám tušení, jak voní absinth, ale představovala bysem si vůni pojmenovanou po něm jako něco zvláštního, divnýho, originálního. Originální Avon? Oxymoron? Absynthe startuje tak nějak citrusově a sladce zároveň, chvíli je to cejtit všude kolem a pak bác, všechno je fuč a zbyde směska nahořkle sladkokyselejch tónů s takovým ne moc příjemným podtónem, kterej teď nemám sílu identifikovat. Guma? Špatně odhadnutý pižmo? Houby? Když vyvoní i tohleto, nezůstane nic, jak je u Avonu dobrým zvykem. Ta lehce teplá sladkokyselost mi připomněla Noa Perlé, moji milovanou, kterou nějak přestávaj vyrábět a já se nemůžu rozhoupat nakoupit si do zásoby, protože je mi líto utrácet, když nevím, jestli to vydrží nebo se to za dva roky zkazí. A až už fakt nikde nebude na skladě, budu litovat.

Abych to teda nějak shrnula, než se opět zatoulá nit:

 • nemůžu Absynthe strhat jako třeba ůůůů nebo levný vůňky typu Pur Blanca. Tak špatnej není a jestli v něm nevobjevíte nějakou tu začouzenou žvejkačku, půjde v pohodě nosit. Lehce hřejivá, sladkokyselá, taková kandovaná pomerančová kůra se špetkou kytiček a koření - na jaro fajn.
 • ta zelená barva je pěkná a krabička je fakt supr. Jedovatě zelená s růžovejma hvězdičkama a vytlačenýma lístečkama. Chci. A to zelenou nesnáším.
 • cena zase totálně mimo. Ku… cifix, Avone. My jsme těžce pracující lidi. Devět kilo za takovou průměrku? Všim sis, že za to můžu mít třeba malej šalimár? Nebo jakoukoliv stokrát originálnější vůni? Velký balení Thé Vert od Bulgáriho? Vrať se do latě a prodávej laciný voděnky pro chudý studentky a nehraj si na haute parfumerie. Vytisknout na flašičku ‚Lacroix‘ fakt nestačí. My si to nekoupíme a maminy z vesnice nemaj každej měsíc na novou ůůůů za litra.
 • výdrž není špatná. Celkem to vydrží, ale moc brzo zmizí to zajímavý a zbyde slabej základ.
 • složení si z nás taky dělá srandu. Šafrán? Orchidej? Eben? Myrha - kde? Frézie? Ach jo. Proč tam nenapíšete po pravdě hlava: citron, srdce: bonbon, kytky, základ: pižmo, houby. Jasně, nikdo by si to nekoupil. Pošlete už toho svýho marketingovýho specialistu někam. Už mě nebaví. Jak má potom človkě šítit osvřtu, když nčjakej chytrák z amrketingu blbne nanaynkám hlavu, že takhle vonií eben s absintem a ašfánem?

A teď mě omluffte, jdu si zdřínhoout zdřémn zdřímnout,. Víno s absithnetmem e jnáročnej konktjejůl.

(Pro jistotu doplňuji na vysvětlenou: recenzi jsem psala lehce podroušená kvalitním vínem (a troškou toho absynthu, proto ty nenápadné narážky na alkohol a pletoucí se myšlenky a prsty. Při recenzování novinek od Avonu je poslední dobou mírná hladinka v krvi takřka podmínkou. Všem, které to otrávilo, slibuji, že se brzo dočkají útěchy v podobě poctivé recenze na poctivé vůně 

Hodnocení parfému Avon Christian Lacroix Absynthe od uživatelek 60 hodnocení

Líbí se (18)
30%
Nelíbí se (27)
45%
Neutrální (15)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Avon Christian Lacroix Absynthe - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejhorších vůních

Recenze Avon Christian Lacroix Absynthe


09.10.15

Tento parfém som kedysi používala. Dnes som ho zo zvedavosti po čase aplikovala a skoro ma porazilo. To čo nasledovalo, som ani len náhodou nečakala. Maximálna zmena čuchových buniek. Hneď po aplikovaní mi prišlo zle. Cítim pleseň, mentol, prapodivné kvetiny, a šumienku - proste niečo príšerné a utekám umyť.Sestre sa páči. . . .


07.09.13

Tak táto recenzia bude v mojom prípade ako „ísť hlavou proti múru“, „vojna ako bič“ a podobné prirovnania vyjadrujúce u mňa úplne opačný názor, lebo mne sa Absynthe - aj keď je kus synth(etic), naveľa naveľa - PÁČI (zisťujem, že potrebujem kolónku - „je to také prazvláštne a pradivné až sa mi to páči“). Toto NIE JE vôňa na prvé pričuchnutie, ale na druhé, tretie, štvrté,… u niekoho možno pätnáste (ale áno, hej, zas až toľko šancí nedostal u nás priemerný chlap a nieto ešte nejaký „=lihuneprostý nápoj (citácia: jerry, 2012).“ AVŠAK koľkokrát sme už boli sprepáčením "ožraté ako činky, dogy, na riťky … :-) (dosaď, čo uznáš za vhodné resp. čo sa v tvojom dialekte najviac používa) a BOLO, JE A BUDE TO JEDNODUCHO SUPER !!!

Ak ani po treťom raze nič, tak nič…

Počiatok: lieh, alkohol, absint… evokuje mi to niečo čpavé, agresívne, prealkoholované… no… neviem, neviem… Ale dám tomu čas… Ako sa hovorí u nás, „pomaličky chlapci rastú“…

Počiatok sa ukľudnil: prvá dávka „liehu medzi oči“ vyčpela, pustíme sa do toho…
Niečo mi tam presvetľuje, ako keď sa prechádzate v čase najväčšieho slnka po tmavej povale starého prastarého domu, ktorého múry už praskajú a z každého rohu na vás vykukuje história a pomedzi staré začmudené, popraskané, prehnité dosky na vás sem-tam vykukujú hrejivé a teplé lúče jesenného slnka. Mne tam pomedzi ten lieh presvetľujú kvetiny - nádherné kvetiny, avšak absint ostáva a bije sa naďalej.

Stred: ňuch, ňuch. No nedá mi to, ja jednoducho musím dať to prirovnanie, lebo to najlepšie vysvetľuje, čo v tom strede skutočne cítim (dúfam, že to niekoho nebude poburovať alebo pôsobiť vulgárne, ale mne to proste evokuje toto): Stred je akoby stret dvoch svetov, dvoch princípov, jin a jang, dobra a zla… muža a ženy, ktorí sa milujú na lúke plnej anízu a štipľavých kvetín. Muž reprezentuje lieh, absint, bohunemilý nápoj, hriech, silu, agresivitu, dominaciu, niečo živočíšne… Ženu ako stvorenie nežné, jemné, láskavé, teplé, zvodné v tomto prípade reprezentujú smotanovo-hebko vyžarujúce kvetiny… A toto mužské a ženské sa bijú a bijú (a milujú a milujú) na tej lúke a trvá to dlho a dlho a neviem z toho všetkého usúdiť, čo napokon vyhrá… Celý tento zmätok je taký zvláštny, niekomu možno bude pripadať zmätený, schizofrenický, negustiózny, na blitie, ale ako ujo Darwin povedal: „všetok život sa zrodil z entropie“…

Záver: totálny gurmánsky orgazmus… doznieva mix drevín, ebenu, ambry, myrhy… vábne, plné, gurmánske, hebké… a tajomné, sladko-horké, hriešne,… ako vôňa tej starej povaly, pôjdu, ktorý už zažil veľa… Miestami ku mne zavanie akoby vôňa jesenného zahnednutého, trochu nahnilého lístia padnutého na studenú,vlhkú a zemitú pôdu…

Celkový dojem: Ako keby som bola na dobrej opere: úvod - očakávanie, jadro - zápletka, záver - rozuzlenie.

Plne a reálne si uvedomujem, že toto je vôňa tak preveľmi špecifická, že absolútne každý bude mať na ňu iný názor a už vôbec nie je vhodná pre každého, na každý deň a na akúkoľvek náladu… Absynthe je proste „bittersweet symphony“ pre každého voňavkového schizofrenika… Upozornenie: Aplikujte s rozumom!!! ;-)07.01.12

Jak voní Absinth (=lihuneprostý nápoj) vím, jak voní Absolument Absinthe taky (a dokonce to ráda a s chutí zkouším), ale na avonovský Absythe mi fantazie nestačila - to šlo naprosto mimo mé představy… Ne tak začátek - ten by ještě jakžtakž ušel - sušené byliny macerované v lihu…no budiž. Ale to, co přišlo po rozvonění, to už bylo mimo moji představu - vodní a jiné kytky, zelené mentolové bonbóny lesněnky a přezrálé ovoce nasypané do igelitového pytlíku a zalité hopsinkou. Prostě cosi syntetického, lihového, ovocně květinovo mentolového. Krátkou výdrž bych v tomto případě ocenila maximálním počtem bodů - leč bohužel…drželo to jak přišité.....01.05.09

Asi budu jediná,kdo tuhle vůni pochválí,ale mám zajímavou asociaci s Day Off Orlane,tyhle vůně se mi totiž zdají silně podobné,obě jsou sladké,poněkud sirupovité a likérovité a obě budou stejně mnoha lidem protivné a obě se mi celkem nebo spíše líbí,na nákup to není,ale nevadí mi.Day Off je pomerančová,hodně sladká a táhne se a vydrží dost,AA je opravdu zelenější,cítila jsem spíše citron,než pomeranče a ve finále cosi,jako spálené byliny,tvářila se lehce začouzeně a kouřově.Dělala jsem spací test:sprcha,vzorek a pak šup do košile,před spaním jsem čichala,jak na mně působí a sladce usnula,ráno jsem ji ale necítila ani z košile,takže k jejím záporům se u mne dá přičíst slabá výdrž,což je slabina většiny vůní avonovské produkce.

Komentáře Avon Christian Lacroix Absynthe

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Avon Christian Lacroix Absynthe

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist