Christian Lacroix Rouge (Avon)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: bílý pepř, pomeranč, červená pivoňka
SRDCE: vonokvětka, květ švestky, leknín
ZÁKLAD: kašmírové dřevo, pačuli, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Avon Christian Lacroix Rouge

Ada

A máme tu do třetice spolupráci Avonu se známým jménem. Recenzi na Flower a U by Ungaro jste si už mohli přečíst, teď došla řada na Rouge.

Přiznám se, že se mi moc nelíbila, ale přijde mi lepší než nešťastné řiďoučké a předražené U. Rouge bychom mohli strčit do parfumerie - mezi Chanely sice ne, ale mezi další Lacroixe klidně - a nikdo by nic nepoznal, láce z ní nečiší tak okatě jako z jiných Avonů.

Zda se vám bude líbit, to už záleží na vašem vkusu. Rouge má být květinová chypre, ale myslí se moderní chypre, to znamená spousta zemité pačuli a žádný větvičník. První půlhodinu je docela otravná, spousta pačuli, pepře a pomeranče ve směsce pronikavé jako prášek na praní říznutý socialistickou solí do koupele. Když se konečně uklidní, ucítíte vlhce zemité tóny, příjemně svěží pomeranč a bílou květinu, ještě trochu toho pepře a dřevitých tónů.

Místo rudé barvy, prezentované flakonem, vidím černou, šedou a oranžovou nebo žlutou; barvy flakonu Eau des Merveilles, jen bez těch jiskřivých bublinek. Vůně si moc podobné nejsou (pomineme-li ty zemité tóny), ale dvě podobně laděné do party bych našla: kdybychom z Rouge vyškrtli pomeranč a pivoňku a dosadili růži, získali bychom Cabaret; a takřka jednovaječným dvojčetem Rouge je Red Door Velvet s naprosto identickou, i stejně se vyvíjející pačuli a podobnými ostatními tóny. Pokud by se vám Rouge náhodou zalíbila, vykašlete se na Avon a kupte si Red Door Velvet, je mnohem levnější.

Hodnocení parfému Avon Christian Lacroix Rouge od uživatelek 70 hodnocení

Líbí se (38)
54%
Nelíbí se (16)
23%
Neutrální (16)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Avon Christian Lacroix Rouge - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Avon Christian Lacroix Rouge


27.01.16

Nedokážu to vysvětlit, ale tato vůně ve mně už roky vyvolává optimistickou náladu. Jednu dobu jsem si nosila i miniaturku v kabelce, abych si mohla začichat, kdyby mi bylo blbě. Po nastříkání je trochu uřvaná, šťavnatá, bublinkově pomerančová a v uzavřené koupelně se z toho zatočí hlava, ale po chvíli vyprchá a prolne se v kompaktní auru výraznější květinové vůně s jakýmsi až skoro čajovitým ocáskem, co vydrží několik hodin (u sebe ji mám raději na kůži, ale drží se jak klíště i na oblečení a proleze celým šatníkem).
Souhlasím s oranžovo-zlatou vizualizací u Ady, pocitově mi k tomu sedne víc než rudá. S přibývajícími hodinami se mění do hnědava, závěr je nevtíravě zemitě-pačuliovitý, ale tak hezky, mile. Je to velmi příjemné i na konci, což o mnoha svěženkách říci nemohu. Docela hodně lidí na ni pozitivně reaguje, má potenciál se líbit (hlavně v srdeční fázi).
Ve vývojové řadě jsem dále pokračovala k Elizabeth Arden - Red Velvet, která je trochu více čajová, sušší, nostalgická až zatuchlá a mnohem méně holčičí.


04.06.14

Po pravdě je to moje nejmilejší vůně. Drsná i jemná zároveň. Na mojí pokožce naprosto super.
Voní jako pepř, vlhká louka a dřevo.


23.06.12

Přišla jsem k ní náhodou, tchyně rozdávala vůně, co dostala darem a nelíbily se jí. Vesměs to vše byly Avon/Oriflame/dro­gerie vůně, tato mě na první očichání zaujala nejvíc, i když ohromení nepřišlo. Zpočátku je vůně dost pepřová, ale doufala jsem, že se později rozloží lépe. A měla jsem štěstí- na mé kůži se rozloží krásně květinově (opravdu cítím tu kvetoucí švestku) s trochou dřevěného finiše. Hodně ji na mě ostatní chválí a když řeknu, že je to Avon voňavka, dost se také diví, vyznívá totiž luxusněji. Každopádně doporučuji vyzkoušet na kůži a dát jí chvíli šanci na plné rozvinutí.

Komentáře Avon Christian Lacroix Rouge

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Avon Christian Lacroix Rouge

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist