Christian Lacroix Rouge (Avon)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: bílý pepř, pomeranč, červená pivoňka
SRDCE: vonokvětka, květ švestky, leknín
ZÁKLAD: kašmírové dřevo, pačuli, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Avon Christian Lacroix Rouge

Ada

A máme tu do třetice spolupráci Avonu se známým jménem. Recenzi na Flower a U by Ungaro jste si už mohli přečíst, teď došla řada na Rouge.

Přiznám se, že se mi moc nelíbila, ale přijde mi lepší než nešťastné řiďoučké a předražené U. Rouge bychom mohli strčit do parfumerie - mezi Chanely sice ne, ale mezi další Lacroixe klidně - a nikdo by nic nepoznal, láce z ní nečiší tak okatě jako z jiných Avonů.

Zda se vám bude líbit, to už záleží na vašem vkusu. Rouge má být květinová chypre, ale myslí se moderní chypre, to znamená spousta zemité pačuli a žádný větvičník. První půlhodinu je docela otravná, spousta pačuli, pepře a pomeranče ve směsce pronikavé jako prášek na praní říznutý socialistickou solí do koupele. Když se konečně uklidní, ucítíte vlhce zemité tóny, příjemně svěží pomeranč a bílou květinu, ještě trochu toho pepře a dřevitých tónů.

Místo rudé barvy, prezentované flakonem, vidím černou, šedou a oranžovou nebo žlutou; barvy flakonu Eau des Merveilles, jen bez těch jiskřivých bublinek. Vůně si moc podobné nejsou (pomineme-li ty zemité tóny), ale dvě podobně laděné do party bych našla: kdybychom z Rouge vyškrtli pomeranč a pivoňku a dosadili růži, získali bychom Cabaret; a takřka jednovaječným dvojčetem Rouge je Red Door Velvet s naprosto identickou, i stejně se vyvíjející pačuli a podobnými ostatními tóny. Pokud by se vám Rouge náhodou zalíbila, vykašlete se na Avon a kupte si Red Door Velvet, je mnohem levnější.

Hodnocení parfému Avon Christian Lacroix Rouge od uživatelek 70 hodnocení

Líbí se (38)
54%
Nelíbí se (16)
23%
Neutrální (16)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Avon Christian Lacroix Rouge - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Avon Christian Lacroix Rouge


27.01.16

Nedokážu to vysvětlit, ale tato vůně ve mně už roky vyvolává optimistickou náladu. Jednu dobu jsem si nosila i miniaturku v kabelce, abych si mohla začichat, kdyby mi bylo blbě. Po nastříkání je trochu uřvaná, šťavnatá, bublinkově pomerančová a v uzavřené koupelně se z toho zatočí hlava, ale po chvíli vyprchá a prolne se v kompaktní auru výraznější květinové vůně s jakýmsi až skoro čajovitým ocáskem, co vydrží několik hodin (u sebe ji mám raději na kůži, ale drží se jak klíště i na oblečení a proleze celým šatníkem).
Souhlasím s oranžovo-zlatou vizualizací u Ady, pocitově mi k tomu sedne víc než rudá. S přibývajícími hodinami se mění do hnědava, závěr je nevtíravě zemitě-pačuliovitý, ale tak hezky, mile. Je to velmi příjemné i na konci, což o mnoha svěženkách říci nemohu. Docela hodně lidí na ni pozitivně reaguje, má potenciál se líbit (hlavně v srdeční fázi).
Ve vývojové řadě jsem dále pokračovala k Elizabeth Arden - Red Velvet, která je trochu více čajová, sušší, nostalgická až zatuchlá a mnohem méně holčičí.


04.06.14

Po pravdě je to moje nejmilejší vůně. Drsná i jemná zároveň. Na mojí pokožce naprosto super.
Voní jako pepř, vlhká louka a dřevo.


23.06.12

Přišla jsem k ní náhodou, tchyně rozdávala vůně, co dostala darem a nelíbily se jí. Vesměs to vše byly Avon/Oriflame/dro­gerie vůně, tato mě na první očichání zaujala nejvíc, i když ohromení nepřišlo. Zpočátku je vůně dost pepřová, ale doufala jsem, že se později rozloží lépe. A měla jsem štěstí- na mé kůži se rozloží krásně květinově (opravdu cítím tu kvetoucí švestku) s trochou dřevěného finiše. Hodně ji na mě ostatní chválí a když řeknu, že je to Avon voňavka, dost se také diví, vyznívá totiž luxusněji. Každopádně doporučuji vyzkoušet na kůži a dát jí chvíli šanci na plné rozvinutí.

Komentáře Avon Christian Lacroix Rouge

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Avon Christian Lacroix Rouge

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist