Far Away (Avon)

Dámská vůně
Rok:

1995

Složení (ověřené)

ylang-ylang, bílý jasmín, červená růže, vanilka, santal, pižmo

Atributy:

vanilka ylang-ylang

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Avon Far Away:

Hodnocení odbornice: Recenze Avon Far Away

Ada

Mezi vůněmi od Avonu jsem našla pěkné a povedné, průměrnější i lehce podprůměrné, ale Far Away patří zcela nové prvenství: je to můj první avoní scrubber. Toto rozkošné slůvko používají anglicky mluvící parfemářky a je odvozeno od slovesa to scrub neboli drhnout. Je to vůně, kterou utíkáte záhy po nanesení umýt, a protože parfémy na kůži velice dobře drží, drhnete pod tekoucí vodou mýdlem, houbou, kartáčem, někdy máte přímo touhu odříznout postižené místo jedním dobře mířeným šmiknutím přítelovou žiletkou a hodit na zahradu sousedčiným kočkám. (Tip: místo mýdla zkuste líh, francovku nebo osvědčený prostředek, tuhý deodorant.)
Je to škoda; Far Away má docela pěkný flakonek, povedl se tvar i barevné ladění a ten střapeček je půvabný. Ovšem uvnitř se skrývá protivně sladká vůně, která voní jako levné vanilkové vonné svíčky či mýdla. Podoba je tak přesná, že jsem si naprosto jistá, co Avon do vůně namíchal - prostě tu samou ingredienci, která zcela jistě nebude moc drahá a bohužel je naprosto profláklá a navíc každému, kdo zná tisíc a jednu podobu vanilky z dražších parfémů, silně protivná. Chvíli jsem to vydržela, ale protože to vytrvale čpělo a nechtělo to přestat, nastoupil líh, mýdlo a kartáček. I po umytí bohužel Far Away ten lacině pseudovanilkový charakter zůstal - někdy scrubber po umytí toho špatného vyjeví zajímavý zbytek, ale Far Away ani náhodou. Svíčková vanilka, trochu nějakých orientálních dřev obecných, zcela jistě pačuli (přestože ve složení chybí), nepovedený ylang-ylang.
Far Away doporučuji před koupí rozhodně důkladně vyzkoušet, a pokud se vám bude líbit, aplikujte střídmě. Je hodně sladký, teplý a ty vanilkové svíčky v něm určitě necítím jen já, mohl by tedy snadno obtěžovat.

Hodnocení parfému Avon Far Away od uživatelek 151 hodnocení

Líbí se (73)
48%
Nelíbí se (42)
28%
Neutrální (36)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Avon Far Away - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
8x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Avon Far Away


14.07.14

Ja som to tušila, že Far Away sa zmenila…niečo mi tam príde iné, ale neznamená, že sa mi nepáči. Je veľmi teplá, ja ju používam iba v lete, vtedy sa krásne rozvinie, v zime zostáva ,,scvrknutá". Pripomína mi krásne teplé leto, zahalí ma teplý a hrejivý pocit. Vôbec nemám potrebu si ju drhnúť, ako Ada :) Na začiatku je štiplavá, pripomína mi to kardamom ale potom sa vytratí a cítim už len kvetiny a orient…Je suchá, pre mna vôbec nie sladká. Sladká je pre mňa napr. Fantasy od Britney…

Komentáře Avon Far Away

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Avon Far Away

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist