Flower by Cynthia Rowley EDP (Avon)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

lilie Casablanca, frézie, kašmírové dřevo, vanilka, pleťové pižmo, sametová dřeva, santal

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Avon Flower by Cynthia Rowley EDP

Ada

Nedávno vydaná novinka U by Ungaro není prvním počinem, v němž Avon spojil své obchodní síly s nějakým návrhářem. Kromě Rouge a Noir nesoucích jméno Christiana Lacroixe je tu také Cynthia Rowleyová, módní návrhářka, která začínala na konci osmdesátých let. Svůj vstup do módního byznysu drze zahájila uspořádáním módní přehlídky, na niž pozvala všechny důležité redaktorky z časopisů o módě, umělce a filmové hvězdy, přestože nikoho z nich neznala. Vyplatilo se; Cynthia se úspěšně etablovala a navrhuje a prodává dodnes. Její móda je známá především v USA a v Asii.

Avon ve spolupráci s Cynthií připravil dvě vůně, Flower (květina) a Petal (okvětní plátek). Jde o dvojici určenou pro matku a dceru. Flower je prý květinová a ženská, zatímco Petal je její hravější, nevinnější verzí. Petal jsem zatím neměla možnost vyzkoušet, podíváme se tedy na Flower.

Flower patří v nabídce Avonu mezi dražší vůně, je zhruba na úrovni Today a spol. - kolem 700-800 Kč. za 50 ml. Skoro to vypadá, že v této kategorii si Avon vede tak nějak nejlépe, nabídka je nejširší a soudě podle mých zkušeností a ohlasů ostatních se v ní dají najít snesitelné kousky. Pořád mám ovšem pocit, že by to mohlo být ještě o chlup méně - pro typickou zákaznici Avonu, což je v současné době dvacetiletá studentka smrdící korunou, je osm stovek zatraceně hodně peněz.

Flower dělá čest svému jménu a je takřka výhradně květinová. Dominuje jí lilie, na začátku takovou měrou, až to hezké není - jestli znáte Gold od Donny Karan, která soudě podle názorů čtenářek Arôme aspiruje na post smrádku roku, vězte, že Flower se jí trochu podobá. Do silné vůně lilie se mísí frézie, šeříky a konvalinky, podmalované takovým milým sametem jako z jmenovkyně Flower od Kenza.

Když půl hodiny vydržíte neumýt, Flower se ztlumí a rozloží na hezkou směsici bílých květin (připomínalo mi to spíš pomerančový květ nebo jasmín než lilii), vanilky a sametové směsi pižma a dřev. Škoda toho liliového hulákání na začátku, určitě to šlo mírněji - ostatně po ztlumení Flower moc dlouho nevydrží a rychle z kůže mizí. Nebo zkuste nanést a za chvíli opláchnout, ukřičené hlavy se tím rychleji zbavíte.

Máte-li rády květinové vůně, Flower zkuste; ovšem pokud špatně snášíte výrazné květinové vůně, mějte v pohotovosti mýdlo a kartáč. Doporučuji i hledačkám zajímavých čichových zážitků, u Avonu jich je jinak pomálu.

Hodnocení parfému Avon Flower by Cynthia Rowley EDP od uživatelek 61 hodnocení

Líbí se (31)
51%
Nelíbí se (20)
33%
Neutrální (10)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Avon Flower by Cynthia Rowley EDP - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Avon Flower by Cynthia Rowley EDP30.04.09

Když jsem dostala vzorek této vůně a zkusila jsem si ji, zabila mě vůně lilie, i když dojezd byl hezký. Zavrhla jsem ji jako moc silnou.
Pak jsem ovšem začala hledat vůni lilie, jednak proto, že mám lilie jako květiny ráda, voní mi a voní také mému snoubenci. Hledala jsem na fóru s pomocí přítomných dam vůni, kde by se lilie nacházela, nebo která by tak voněla.
Moc jsme toho nevymyslely (jedna doporučená byla nedostupná - Des Lys od Annick Goutal a druhá mi voněla jako roštěnka - Pleasures Intense od Estée Lauder).
Pak si jerry vzpomněla, že právě Flower voní po liliích…
Na začátku jsou skutečně cítit pomstivé lilie a začátek je hodně po nich. Závěr vůně je pak pěkně bíle květinový. Žádný zázrak, ale za tu cenu má vůně skvělou výdrž.

Komentáře Avon Flower by Cynthia Rowley EDP

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Avon Flower by Cynthia Rowley EDP

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist