Nearness (Avon)

Dámská vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Avon Nearness

Ada

Vůně Nearness od Avonu vznikla v roce 1955 a dnes už se nevyrábí, a to ani v reformulované verzi. Pokud vím, prodávala se ještě v 70. letech, snad i později. Původní flakon si můžete prohlédnout na tomto obrázku (úplně vpravo, vedle růží). Později se flakon změnil na vyšší a úzký, podobný tomu, který drží modelka v reklamě v ruce, byl ale světlý. Nearness byla inzerována jako romantická vůně a k té by se tmavá barva očividně nehodila.
Ne všechno staré je automaticky dobré. Měla jsem tu možnost vyzkoušet víc starých kolínských a toaletek od Avonu a některé vážně za moc nestály; u jedné jsem si vzpomněla na památnou scénu z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kdy děda Košťál nad nóbl pitím v restauraci prohlásí: ‚Šak je to sladké jako *** z nutrie!‘ Laciné voňavky kdysi vonívaly jinak, ale pořád lacině.
Asi jste pochopili, že jsem měla z Nearness trochu obavy; naštěstí se ukázaly jako liché. Je to jedna z těch lepších vůní, jemná, ženská, byla by nositelná i dnes. Cítila jsem v ní sametové květiny - růži, kosatec; základ je chyprový - dřeva, trochu větvičníku a zřetelný nádech kůže. Celek je zahalen výrazným pudrovým oparem a pudr je také posledním tónem, který po vyvonění všeho ostatního zůstane (a vydrží celý den)

Na Nearness se dá tu a tam narazit na eBay, buď na samotnou vůni, nebo na tělový pudr. Ten pudr bude možná ještě dokonalejší než kolínská: tuplovaný pudrový obláček pro všechny smysly.

Parfém ještě nikdo nehodnotil, buďte první (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Avon Nearness

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Avon Nearness

Nový článek:

6 důvodů, proč vám nefunguje krém proti celulitidě

 

Koupila jste si krém proti celulitidě, který doporučuje 9 z 10 žen, ale vám prostě nefunguje? Nepřiklánějte se hned k té desáté a nejdříve se zamyslete, jestli neděláte jednu z následujících chyb.

Celý článek »
TOPlist