Nearness (Avon)

Dámská vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Avon Nearness

Ada

Vůně Nearness od Avonu vznikla v roce 1955 a dnes už se nevyrábí, a to ani v reformulované verzi. Pokud vím, prodávala se ještě v 70. letech, snad i později. Původní flakon si můžete prohlédnout na tomto obrázku (úplně vpravo, vedle růží). Později se flakon změnil na vyšší a úzký, podobný tomu, který drží modelka v reklamě v ruce, byl ale světlý. Nearness byla inzerována jako romantická vůně a k té by se tmavá barva očividně nehodila.
Ne všechno staré je automaticky dobré. Měla jsem tu možnost vyzkoušet víc starých kolínských a toaletek od Avonu a některé vážně za moc nestály; u jedné jsem si vzpomněla na památnou scénu z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kdy děda Košťál nad nóbl pitím v restauraci prohlásí: ‚Šak je to sladké jako *** z nutrie!‘ Laciné voňavky kdysi vonívaly jinak, ale pořád lacině.
Asi jste pochopili, že jsem měla z Nearness trochu obavy; naštěstí se ukázaly jako liché. Je to jedna z těch lepších vůní, jemná, ženská, byla by nositelná i dnes. Cítila jsem v ní sametové květiny - růži, kosatec; základ je chyprový - dřeva, trochu větvičníku a zřetelný nádech kůže. Celek je zahalen výrazným pudrovým oparem a pudr je také posledním tónem, který po vyvonění všeho ostatního zůstane (a vydrží celý den)

Na Nearness se dá tu a tam narazit na eBay, buď na samotnou vůni, nebo na tělový pudr. Ten pudr bude možná ještě dokonalejší než kolínská: tuplovaný pudrový obláček pro všechny smysly.

Parfém ještě nikdo nehodnotil, buďte první (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Avon Nearness

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Avon Nearness

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist