U by Ungaro for Her (Avon)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

květ bergamotovníku, frézie, pepřový květ, akátová aura, lotos, vonokvětka, kosatec, santal, pižmo

Parfuméři:

Chaillan, Jean Marc

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Avon U by Ungaro for Her

Ada

U by Ungaro jsem zkoušela třikrát, než jsem se rozhodla napsat recenzi, což je na avoní vůni nezvykle hodně. Přiznávám se bez mučení, že s většinou levnějších vůní jsem hotová napoprvé… většinou jsou snadno čitelné a víc zkoušek nevyžadují. Poprvé jsem ji nanášela s potutelným úšklebkem, natěšena, jak si na ní smlsnu, ale po skončení testu jsem to už udělat nechtěla. Nepřišla mi totiž tak katastrofální, ba dokonce se mi i líbila, a strhat vůni jen proto, že je to Avon a že se mi chce? To by nebylo fér.

Druhá zkouška byla nějaká rozpačitá, U mi na ruce nechtěla držet a za chvíli utekla, takže nebylo co testovat. A při třetí zkoušce jsem najednou ucítila typické podtóny levných vůní, v nichž se šetří na složkách, především na základu. A co teď s tím?

V databázi zatím U nasbírala převážně negativní hodnocení a ani na fóru nezazněla žádná óda. Převážný pocit zkoušejících by se dal shrnout jako ‚další růžová vodička‘. Dokonce i můj přítel, který o parfémech neví vůbec nic a je proto cenným zdrojem brutálně upřímných postřehů, ji ohodnotil, cituji: ‚taková průměrná vůně, ničím nezajímavá‘. Pokud se na U podíváme pohledem běžné uživatelky Arôme, tedy ženy s minimálně základním přehledem, není U opravdu nic moc. Laciné tóny citrusů, osvěžovačů a pracích prášků jsou nepřehlédnutelné a střední třídu bych identifikovala, i kdyby mi někdo dal nepopsaný vzorek.

Posuneme-li perspektivu směrem ke konzumentce levnějších parfémů, vede si U o něco lépe - v této kategorii je to obstojná ovocně květinová vůně. Voní po citrusech, postupně se rozvíjejí další ovocné tóny, soudě podle složení nezamýšlené - jahody, jablka. Celou dobu jsem byla na vážkách, jestli je ovocně květinová nebo spíš jen ovocná, ale nakonec jsem tam nějaké květiny našla - takové obecné vodní květiny, nějakou frézii nebo růži. Kosatec, osmanthus? Zapomeňte. Základ je lehké svěží pižmíčko, jinými slovy, základ prakticky neexistuje. Asi tak půl hodiny je vůně protivně pronikavá, potom cca půl hodiny slušná, sytě ovocná, potom už jen slábne a vyčpívá.

Výhodu levnější sorty, totiž to, že je levnější, ovšem Avon naprosto zabíjí cenou - padesátimililitrové balení U by Ungaro stojí neuvěřitelných 1200 Kč! Kdyby zůstala na úrovni takové Incadessence, Far Away či Tresselle nebo ještě lépe Pur Blancy, s klidem bych ji ovocenkomilkám doporučila, ale když můžu mít za 75 % ceny U třeba některou Apparition, standardní ovocnou vůni bez těch protivných laciných podtónů? Případně Escadu, která jde do ovoce s opravdovou vervou a necmrndá do flakonů nějaké trapné estery za dolar kilo? Dokud bude U tak drahá, vyhněte se jí širokým obloukem. Věhlasné jméno a pompézní reklama s půvabnou Reese je bohužel jen tenké pozlátko.

Hodnocení parfému Avon U by Ungaro for Her od uživatelek 27 hodnocení

Líbí se (6)
22%
Nelíbí se (12)
44%
Neutrální (9)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Avon U by Ungaro for Her - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Avon U by Ungaro for Her od uživatelek

Recenze Avon U by Ungaro for Her30.08.08

Souhlasím s Christabellou, vyzkoušením se dá dost ušetřit:).
Začátek je ucházející, po půl hodině je vůně nudná a po hodině mi leze dost na nervy.
Květinová, „jednolitá“, neoriginální drogérkovka.

Komentáře Avon U by Ungaro for Her

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Avon U by Ungaro for Her

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist