Decibel (Azzaro)

Pánská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: citron, aldehydy, lékořice
SRDCE: kadidlo, fialka
ZÁKLAD: vetiver, tonka, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Azzaro Decibel:

Hodnocení parfému Azzaro Decibel od uživatelek 13 hodnocení

Líbí se (5)
38%
Nelíbí se (5)
38%
Neutrální (3)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Azzaro Decibel

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Azzaro Decibel26.12.13

Po delší době opět pánská vůně, která stojí za očichání a recenzi, zvlášť když uvážíme v jaké cenové kategorii se dá pořídit. Když k ni přičichnu přijde mi na mysl jednoznačně přívlastek „mužná“. Začátek vůně je ve znamení silné dávky citronu a aldehydů. Je to pikantní, téměř metallicky studený tón, pronikavě ostře svěží, ovšem úplně jinak než v typicky svěžích vůních s citrónem (vůně prostě ve své podstatě svěží není) . Po chvíli se mění vůně v hladkou, mírně sladkou a trochu teplou s vetieverovým tónem v pozadí. Mírnou sladkost jí dodává zřejmě lékořice, vanilka a kadidlo, které celou vůni drží tak nějak v temném tónu, celkově se mi zdá tato kombinace velice povedená. Decibel je nositelná orientální vůně, ovšem určitě nebude pro každého. Milovníkům výraznějších, orientálních vůní určitě doporučuji vyzkoušet.

Komentáře Azzaro Decibel

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Azzaro Decibel

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist